12 Φεβ 2017

«Ξέφυγαν» στο τέλος οι παίδες του Μαντουλίδη

Εξαιρετικοί στην τελευταία περίοδο οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν στο Πανόραμα του ΑΣ με 54-74, κάνοντας επιμέρους σκορ 9-23.

Εύκολη επικράτηση για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησε με 84-61 των Μετεώρων.

Νίκη στο… φινάλε για τους παίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Σπουδαίο διπλό (61-63) με τρίποντο δύο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη για το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας στο Ωραιόκαστρο επί του Κεραυνού.

«Ανέβασαν στροφές» στην επανάληψη οι παίδες της ΜΕΝΤ

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν εκτός έδρας με 45-66 του Κανάρη.

«Περίπατος» εκτός έδρας για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Ο Ποσειδών Καλαμαριάς αν και είχε σημαντικές απουσίες επικράτησε πολύ εύκολα εκτός έδρας του ΑΣΚ Τούμπας με 38-69.

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο το Ηράκλειο-Η βαθμολογία της Α2 ανδρών

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Α2 ανδρών, το Ηράκλειο επικράτησε 94-73 του Γυμναστικού Συλλόγου Λαρισαίων.

Διαφορά 40 πόντων για τους παίδες του Αρη

Εύκολη εκτός έδρας νίκη για το παιδικό του Αρη απέναντι στους Μαχητές Δόξας Πεύκων με 77-37.

Δουβίτσας: «Προληπτικά έξω η Μπραουν»

Δηλώσεις στο nikilefkadaswbc.gr έκανε ο επικεφαλής προπονητής της Νίκης Λευκάδας, Νίκος Δουβίτσας μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό:

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εύκολη νίκη για τον Αγιο Νικόλαο Καλαμαριάς

Καταιγιστικός ο Άγιος Νικόλαος Καλαμαριάς δεν άφησε σε καμία περίοδο τα Καμινίκια να πάρουν… ανάσα και έφθασε σε άνετη εκτός έδρας νίκη με 51-67.

Μόνοι στην πρώτη θέση οι άνδρες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι άνδρες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν με 65-47 στην έδρα τους του Ορφέα Σουρωτής και παρέμειναν στην πρώτη θέση του ομίλου τους.

Ανετο «διπλό» για τις γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Σε εξ αναβολής αγώνα για την Α΄ΕΚΑΣΘ γυναικών ο ΠΣ Ευκαρπίας «φορτσάροντας» μετά την δεύτερη περίοδο ξεπέρασε το εμπόδιο του Φρυγανιώτη, επικρατώντας εκτός έδρας με 42-66.

Νέα προπονήτρια στα Μετέωρα η Μπουγιουκλή-Παρελθόν ο Νίκου

Η ΑΕΣ Μετεώρων ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας με την Τάνια Μπουγιουκλή. Η έμπειρη προπονήτρια θα προσπαθήσει  με μοναδικό στόχο τη σωτηρία της ομάδας.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Στα ημιτελικά του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ ο Ναύαρχος Βότσης-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Ναύαρχος Βότσης επιβλήθηκε με 50-49 του ΓΣ Μενεμένης και προκρίθηκε στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.

Βόλτα στην Γλυφάδα για τον Παναθλητικό Goalbet

Ένα εύκολο απόγευμα είχε ο Παναθλητικός Goalbet, ο οποίος αντιμετώπισε την ομάδα της Τερψιθέας Γλυφάδας στην έδρα της, σ ένα παιχνίδι  που δεν αντέχει κριτικής, όπως φαίνεται  και από τη διαφορά στο σκορ (20-81).

Και όμως μπορούσε…-Εντός έδρας ήττα στην παράταση για τον Αρη από τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός χωρίς την Χάμπτον και με τον Πρέκα στην κερκίδα τιμωρημένο νίκησε στην παράταση με 66-69 τον Αρη που προσπάθησε όσο μπορούσε αλλά υπέπεσε σε 31 λάθη.

Πήρε το ντέρμπι η Ολύμπια Λάρισας

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 58-55 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΙΚΑΡΟΣ /ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ 51-71

Μεγάλη επιτυχία για τον ΑΟ Σερρών

Απ' το καλό στο καλύτερο πάει ο ΑΟ Σερρών, ο οποίος σε ακόμη ένα ματς «φωτιά» έδειξε χαρακτήρα κερδίζοντας τον ΠΑΣ Γιάννινα στο κλειστό γυμναστήριο της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων με 57-50. Οι «πράσινες» μετράνε τρεις συνεχόμενες επιτυχίες στο πρωτάθλημα και μπορούν να ατενίζουν το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία.

Εύκολο πέρασμα από την Λευκάδα για τον Ολυμπιακό-Τι δήλωσαν Καπογιάννη, Χατζηνικολάου, Κάιζερ-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιώντας μια ακόμα καλή εμφάνιση η ομάδα γυναικών του Ολυμπιακού, επικράτησε με 53-78 της Νίκης Λευκάδας εκτός έδρας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και την ανάγκασε στην πρώτη εντός έδρας ήττα.

Μεγάλο «διπλό» στη Κατερίνη για την Ασπίδα Ξάνθης

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Ασπίδα Ξάνθης επικράτησε στην Κατερίνη με 54-63 του Πιερικού Αρχέλαου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 33-23 στο 16ο λεπτό, όμως στην Τρίτη περίοδο η ομάδα της Ξάνθης ήταν εξαιρετική και πέρασε μπροστά με διαφορά.

«Διπλό» στην Ηλιούπολη για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας διαφορά ασφαλείας μετά την δεύτερη περίοδο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε δίκαια στην Ηλιούπολη με 48-53 του ΕΟ Σταυρούπολης. Οι γηπεδούχοι που ήταν καλύτεροι στην πρώτη περίοδο, απλά μείωσαν στους πέντε στο τέλος.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ανετη νίκη και πρόκριση για το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου

Φανερά ανώτερος αποδείχθηκε ο Κεραυνός Αγίου Παύλου και στα δύο παιχνίδια του εφηβικού με αντίπαλο τον ΒΑΟ. Χθες διπλασίασε τις νίκες του καθώς επικράτησε με 74-47 και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του εφηβικού πρωταθλήματος.

«Πέταξε» στη Βούλα ο «Δικέφαλος»

Τεράστια νίκη στη Βούλα πέτυχε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ο οποίος σε ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση κέρδισε με 93-88 τον Πρωτέα, παραμένοντας στην τετράδα μαζί με τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου.

Χωρίς προβλήματα ο Ολυμπιακός Βόλου

Αγωνιζόμενος χωρίς τις Δημητριάδου, Κυριατζίδου, που ξεκουράστηκαν και με βασική την 17χρονη Διαμαντοπούλου, ο Ολυμπιακός επικράτησε με άνεση στον Βόλο των Τιτάνων Δράμας (69-44).

Ανετο «πέρασμα» από το Νέο Ρύσιο για τον Ηρακλή

Εχοντας διψήφια διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ηρακλής πέρασε εύκολα από το Νέο Ρύσιο επικρατώντας της Αναγέννησης με 47-62.

Τα καλάθια του αγώνα εφήβων Παναθλητικός Πειραματικό-Κεραυνός Ωραιοκάστρου και το Coast to Coast του Βασιλείου

Φωτορεπορτάζ, τα καλάθια του αγώνα και το τρίποντο-φάουλ της Μπαξεβανίδου από τον αγώνα κορασίδων Αρης-ΠΑΟΚ

Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 12:00 από την Βούλα

Αγία Παρασκευή-Ελευθερία Μοσχάτου για την Α2 γυναικών, ζωντανά στις 19:00 από την Αθήνα

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει από τα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ που είναι τα εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες σε Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Α2, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Πρωτιά στον όμιλο για το εφηβικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Σημαντική νίκη των εφήβων της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου καθώς επιβλήθηκε του Ανατόλια εκτός έδρας με 62-74 και κατέλαβε την  πρώτη θέση στον δεύτερο όμιλο. Τώρα περιμένει την κλήρωση για την πρόκριση στους «16» του θεσμού.