11 Φεβ 2017

Καπογιάννη: «Δυνατή στην έδρα της η Νίκη Λευκάδας»

Χωρίς την Εβίνα Μάλτση και τη Μίλιτσα Γιοβάνοβιτς θα παραταχθεί στο ΔΑΚ Λευκάδας ο Ολυμπιακός, απέναντι στη Νίκη Λευκάδας.

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Αθηναϊκός-Πανιώνιος για την Α1 γυναικών

Ασίστ για Όσκαρ από την Ρούλα Καλογήρου-Δείτε το βίντεο

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Ελπίδα Αμπελοκήπων-Δημόκριτος για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δίκαια επικράτηση στο ντέρμπι των «αιωνίων» για τις κορασίδες του Αρη-Η βαθμολογία της δεύτερης φάσης

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι (εκτός από μία φορά που ισοφαρίστηκαν) οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 62-56 του ΠΑΟΚ.

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό του μίνι αγοριών της ΑΕ Πυλαίας και του Ζέφυρου

Δεύτερη νίκη και πρόκριση για το εφηβικό της GBA-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από το παιχνίδι στην Θέρμη με τον Θερμαϊκό

Εχοντας σαφές προβάδισμα από την αρχή οι έφηβοι της GBA επικράτησαν και στο δεύτερο παιχνίδι, αυτή τη φορά εκτός έδρας, του Θερμαϊκού Θέρμης με 45-79 και προκρίθηκαν πανηγυρικά στην επόμενη φάση.

Πρόκριση για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Την δεύτερη νίκη τους επί της Νέας Ραιδεστού πέτυχαν οι έφηβοι του Απόλλωνα, αυτή τη φορά στην Καλαμαριά με 81-72 και προκρίθηκαν στην τέταρτη φάση της διοργάνωσης.

Πιο κοντά στην τρίτη θέση στη δεύτερη φάση οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη επικράτησαν με 50-42 του Ηρακλή και έκαναν σημαντικό βήμα για την κατάκτηση της τρίτης θέσης στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ο Μπάνε Πρέλεβιτς, τιμώμενο πρόσωπο στην πίτα του Πήγασου-Φωτορεπορτάζ

Πήρε το ντέρμπι του Αγίου Δημητρίου η Δάφνη-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

«Αφεντικό» στον Άγιο Δημήτριο η Δάφνη, καθώς επικράτησε του Κρόνου (55-68), με πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι, διπλασίασε τις φετινές νίκες της κόντρα στο έτερο συγκρότημα του Αγίου Δημητρίου και διατηρήθηκε μακριά από τα πλέι άουτ, αφήνοντας τον Κρόνο στα… χαμηλά της κατάταξης.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα GBA-Ατρόμητος Τριαδίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκες για τους… πρώτους στην Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Οι πρωτοπόροι δεν στραβοπάτησαν στους αγώνες της 17ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών. Αναλυτικά:

Αποχώρησε με… αιχμές από τον Ηρακλή η Ρέα Κομνηνού

Από την αθλήτρια Ρέα Κομνηνού πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι επιστολή:

Πήρε το ντέρμπι και έκοψε την πίτα του ο ΑΣΚ Λαγκαδά-Φωτορεπορτάζ

Καλύτερος στα κρίσιμα σημεία του αγώνα ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης με 50-47. Η νικήτρια ομάδα που μέσα σε πέντε μέρες έδωσε τρία ματς (δύο πρωτάθλημα  και ένα κύπελλο) αφιέρωσε την επιτυχία στον προπονητή της.

«Φόρτσαραν» στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Καλύτεροι στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι έφηβοι του ΠΚ επικράτησαν στη Νεάπολη με 83-67 του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Εύκολη νίκη για τον Αθηναϊκό

Έχοντας τον έλεγχο από την αρχή ο Αθηναϊκός επιβλήθηκε με 76-65 του Πανιωνίου στο κλειστό της Εργάνης, για τη 14η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Κάλεσμα Οκλαλιώτη στους φίλους της Χαλκηδόνας: «Βοηθήστε αύριο την ομάδα»

Από τον προπονητή της Χαλκηδόνας Ανδρέα Οκλαλιώτη πήραμε το κάτωθι κάλεσμα στους φίλους της ομάδας:

Πρόκριση για τους εφήβους του Κεραυνού Ωραιοκάστρου-Φωτορεπορτάζ από την εκτός έδρας νίκη επί του Παναθλητικού Πειραματικού

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επικράτησαν στις Συκιές του Παναθλητικού Πειραματικού με 42-61, υπερκάλυψαν την ήττα του πρώτου αγώνα με 60-62 και προκρίθηκαν για πρώτη φορά στην Ιστορία τους στην τέταρτη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Εύκολο «διπλό» για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τη νίκη επί του ΠΑΟΚ Κυμίνων-Μαλγάρων

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου επικράτησε εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 55-66.

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Αμύντας για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από τα Πεύκα

ΑΕΛ-Χολαργός για την Α2 ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από τη Λάρισα

Άνετη επικράτηση για τον Πύργο Χαλάστρας-Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα με την ΔΕΗ

Αγωνιζόμενη μόλις με πέντε παίκτες η ΔΕΗ δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση στο εκτός έδρας αγώνας της απέναντι στον Πύργο Χαλάστρας με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 97-56.

Ηρακλής-Αρκαδικός για την Α2 ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από το «Ιβανώφειο»

Αίολος Αστακού-Φάρος Κερατσινίου για την Α2 ανδρών, σε μαγνητοσκόπηση από τον Αστακό

Πλούσια η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ με τα σημερινά παιχνίδια που είναι τα εξής:

«Βέλαξαν» τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου

Νίκη στο …ρελαντί για τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου που επικράτησαν εκτός έδρας του Αισχύλου με 26-55.

Συνέχισε το πετυχημένο σερί ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης αυτή την φορά στην Πολίχνη με 60-66 επί της Αναγέννησης Φλόγας.

Πήρε και τη διαφορά το Ασβεστοχώρι

Σημαντική επιτυχία για το Ασβεστοχώρι που επικράτησε των Ακαδημιών Πρωταθλητών με  52-36, καλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας του πρώτου αγώνα. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν όπως έπρεπε μετά την ήττα  εκτός προγράμματος την Κυριακή  από τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΓΑΣ Κουφαλίων

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΑΣ επικράτησε στα Κουφάλια των Μύθων Χαλάστρας με 57-50. Η νίκη αφιερωμένη στον έφορο της ομάδας Χαράλαμπο Πούντο για την ονομαστική του εορτή.

Ανετη επικράτηση για τον Θερμαϊκό Θέρμης

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή ο Θερμαϊκός επικράτησε στη Θέρμη με 71-37 του ΑΣ  Αστέρες.

Παρά δύο… εκατό για τον ΓΣ Ηλιούπολης

Μια ακόμη νίκη πρόσθεσε ο ΓΣ Ηλιούπολης καθώς επικράτησε των Μετεωριτών με σκορ 98-34 στο ΔΑΚ Ηλιούπολης.