5 Φεβ 2017

Ανετη επικράτηση για την Εθνική στο ντέρμπι των τραπεζών

Στο κλειστό της Μίκρας πραγματοποιήθηκε ο αγώνας του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου  Θεσσαλονίκης (Ε.Κ.Θ), ανάμεσα στην ομάδα της Εθνικής Τράπεζας (ΣΥΕΤΕ) και στην ομάδα της UNION  EUROBANK. Το  παιχνίδι ολοκληρώθηκε με νικήτρια την Εθνική Τράπεζα (ΣΥΕΤΕ) με 58-33.

Έκοψε την πίτα της η ΑΕ Πυλαίας-Φωτορεπορτάζ

Παρουσία της διοίκησης, αθλητικών παραγόντων και δημοτικών αρχών έγινε ετήσια κοπή βασιλόπιτας της ΑΕ Πυλαίας. Ο πρόεδρος και τα μέλη του ΔΣ του συλλόγου ευχαριστούν για την παρουσία τους στην εκδήλωση όλους τους αθλητές και γονείς και τους εύχεται καλή συνέχεια. Ο ενθουσιασμός ήταν έντονος κι απονεμήθηκαν δώρα στους τυχερούς.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα παίδων GBA-Αρετσού

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων ΧΑΝΘ-Μαντουλίδης

Ξαναγύρισαν στις επιτυχίες οι παίδες της Νέας Ραιδεστού

Επέστρεψαν στις νίκες οι παίδες της Νέας Ραιδεστού, καθώς επικράτησαν στον εντός έδρας αγώνα επί του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με 59-42.

Φωτορεπορτάζ της Δάφνης Σαλιάρη από τον αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς για την Α2 γυναικών

«Εγραψαν ιστορία» οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα

Ιστορική νίκη για το παιδικό τμήμα του ΑΣ Πανόραμα, που επικράτησε του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» με 61-65.

Παρά οκτώ… εκατό για τις γυναίκες του Ηρακλή

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής επικράτησε με 92-53 του Πιερικού Αρχέλαου στον αγώνα που ολοκλήρωσε την αγωνιστική της Α2 γυναικών. Οι νικήτριες πήραν από την αρχή μεγάλη διαφορά και δεν απειλήθηκαν από την ομάδα της Κατερίνης που αγωνίστηκε χωρίς την Κωτούλα.

Προβάδισμα πρόκρισης για το εφηβικό του Κεραυνού Αγίου Παύλου

Με νίκη (57-69) πέρασε από το κλειστό του ΒΑΟ το εφηβικό τμήμα του Κεραυνού Αγίου Παύλου αποκτώντας και ένα σημαντικό προβάδισμα 12 πόντων ενόψει της ρεβάνς του επόμενου Σαββάτου στο γήπεδό του.

Μεγάλη ανατροπή για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με σερί 3-17 στην τελευταία περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στη Θέρμη της Νέας Ραιδεστού και πήρε μικρό προβάδισμα για την πρόκριση.

Νέα επιτυχία για τον Αγιο Νικόλαο Καλαμαριάς

Αλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς στον αγώνα με αντίπαλο τον Ορφέα Πλαγιαρίου, που δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο και ήρθε το τελικό 65-56.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Εύκολη νίκη για τους εφήβους της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Μία αγωνιστική πριν το τέλος της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, το εφηβικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησε άνετα με 94-46 της Αρετσούς και παρέμεινε στην πρώτη θέση του ομίλου του.

Εκανε το… μπαμ στην Πυλαία ο ΑΟ Σερρών

Τεράστιο «διπλό» σημείωσε ο ΑΟ Σερρών στην Πυλαία καθώς επικράτησε της τοπικής ΑΕ με 38-43. Το «τριφύλλι» πανηγύρισε την πρώτη εκτός έδρας επιτυχία στο φετινό πρωτάθλημα και παράλληλα τη δεύτερη διαδοχική νίκη.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ –ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  53-55

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι εφήβων Ηρακλής-ΠΚ Νεάπολης

Σημαντική νίκη για την παραμονή του ΠΑΣ Γιάννινα

Χωρίς την τραυματισμένη Ρέα Ντόκου αλλά με ηγέτιδα την Ντίνα Σαρηγιαννίδου, ο ΠΑΣ Γιάννινα κατέκτησε ένα σημαντικό ροζ φύλλο επικρατώντας της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου στο κλειστό της Λιμνοπούλας με 52-48. Οι παίκτριες του ΠΑΣ στο τέλος πανηγύρισαν μαζί με την Ντόκου και τους φιλάθλους τη σημαντική νίκη που κρατάει τον ΠΑΣ ζωντανό για την παραμονή.

«Πέρασε» από την Δράμα ο ΕΟ Σταυρούπολης

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε στην Δράμα των Τιτάνων με 48-60. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις στις αρχές της τρίτης περιόδου, όμως η διαφορά άνοιξε πάλι και έφθασε και τους 16 για τους νικητές.

Σημαντική επιτυχία επί του Αρη για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Δεν τα κατάφεραν στον Αγιο Δημήτριο οι γυναίκες του Αρη που ηττήθηκαν από την Δάφνη με 73-60. Οι νικήτριες είχα προβάδισμα σε όλο τον αγώνα και είχαν κορυφαίες Αλεξανδρή, Μπράουν Τσέσλεκ.

Νίκη «ανάσα» για τον Πανιώνιο

Σε ένα ματς που είχε εξαιρετικά χαλαρές άμυνες για μεγάλο χρονικό διάστημα, ο Πανιώνιος πήρε βαθιά ανάσα αφού επιβλήθηκε 82-77 του Πρωτέα Βούλας. Ειδικά στο πρώτο μέρος το σκορ μαρτυρά την ανύπαρκτη άμυνα των ομάδων (55-46) ενώ είναι αλήθεια πως έμπαιναν τα πάντα.

Πήρε και τη διαφορά η Νίκη Λευκάδας

Μεγάλη νίκη και υπερκάλυψη της διαφοράς της ήττας του πρώτου γύρου πέτυχε η Νίκη Λευκάδας κόντρα στον Παναθλητικό Goalbet καθώς επικράτησε με 70-56 στο κλειστό της. Με τη νίκη αυτή η Λευκάδα βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Α1 πίσω μόνο από Ολυμπιακό, Αθηναϊκό και Παναθηναϊκό μετά από 13 αγωνιστικές.

Σαρωτικός ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ απέναντι στην Τερψιθέα Γλυφάδα

Πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ «διέλυσε» την χωρίς ξένες Τερψιθέα Γλυφάδα επικρατώντας με 92-35. Ηταν η τρίτη σερί νίκη για την ομάδα του Δικεφάλου, μετά την εντός έδρας επικράτηση επί του Πανιωνίου και το «διπλό» της προηγούμενης εβδομάδας επί του Παναθλητικού Πειραματικού Συκεών.

Εντυπωσιακό «διπλό» για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Με εκπληκτική εμφάνιση στην άμυνα σε όλο το παιχνίδι και ιδιαίτερα στην τρίτη περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς επιβλήθηκε με 28-57 στην Ξάνθη της Ασπίδας και συνεχίζει την ιδιαίτερα πετυχημένη φετινή περίοδο.

Φοβερή εμφάνιση για τον αήττητο Ολυμπιακό Βόλου

Ένας «διαστημικός» Ολυμπιακός Βόλου, διέσυρε την Ολύμπια Λάρισας με 81-56 και διατηρήθηκε αήττητος στην κορυφή του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δείτε τα καλάθια του αγώνα κορασίδων Αρης- Αστέρας Ιπποδρομίου

Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 12:30 από την Νέα Σμύρνη

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει από τα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ που είναι τα εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες σε Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα εφήβων Ηρακλής-ΠΚ Νεάπολης

Σημαντική επιτυχία για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Υστερα από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στο Καλοχώρι με 67-62 του Πύργου Χαλάστρας.

Νίκη τετράδας με ανατροπή για τους εφήβους της ΧΑΝΘ-Φωτορεπορτάζ

Μεγάλη νίκη για την εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ με 66-55, απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα όπως είναι ο Μαντουλίδης. Με την επιτυχία αυτή η ομάδα του Δημήτρη Παπαβασιλείου, εξασφαλίζει και μαθηματικά μια θέση στην τετράδα του πρωταθλήματος  και στο τελευταίο ματς με τα Αστέρια, θα διεκδικήσει την τρίτη θέση.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα εφήβων GBA-Θερμαϊκός Θέρμης

Πέρασε από το Καλοχώρι το εφηβικό του Αίαντα Ευόσμου-Φωτορεπορτάζ

Για την όγδοη αγωνιστική του δευτέρου γύρου του δευτέρου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, η ομάδα του Αίαντα Ευόσμου πέρασε νικηφόρα από το Καλοχώρι επικρατώντας του τοπικού Μεγάλου Αλεξάνδρου με 46-69.

Δείτε φωτορεπορτάζ, το τελευταίο δεκάλεπτο και τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Παναθηναϊκός-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Νίκη στο τέλος για τη ΔΕΗ

Σημαντική νίκη για τη ΔΕΗ, η οποία απέναντι στον ΣΑΕ Αστέρια επικράτησε με 88-76. Το ματς πήγαινε πόντο-πόντο μέχρι το 24ο λεπτό. Ένα ξέσπασμα των παικτών του Δαμιανού Αμανατίδη σε εκείνο το σημείο έφερε τη διαφορά γύρω στους δέκα πόντους και η διαφορά αυτή κρατήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ανετη επικράτηση για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

Επιστροφή στις νίκες για τις Ελπίδες Ηλιούπολης καθώς επικράτησαν εντός έδρας του Μακεδόνα Αμπελοκήπων με το ευρύ 82-54. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο ματς και πήραν διαφορά 15 πόντων (25-10) από το πρώτο δεκάλεπτο την οποία και αύξησαν στη συνέχεια του αγώνα φτάνοντας έτσι σε μια σχετικά άνετη και ευρεία νίκη.

Προβάδισμα πρόκρισης για το εφηβικό του Παναθλητικού Πειραματικού

Με δύο βολές του Ζαχαρη, τέσσερα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα οι έφηβοι του Παναθλητικού Πειραματικού επικράτησαν στο Ωραιόκαστρο του Κεραυνού με 60-62.

Εύκολο απόγευμα για τις κορασίδες του Ηρακλή-Η βαθμολογία της δεύτερης φάσης

«Φορτσάροντας» στην τρίτη περίοδο οι κορασίδες του Ηρακλή ξεπέρασαν άνετα το εμπόδιο του Αχιλλέα επικρατώντας στην Τριανδρία με 24-60.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Αρη

Εχοντας διαφορά 20 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο, οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 73-53 του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη.