1 Φεβ 2017

Εκανε το «μπαμ» στον ΒΑΟ η Βεργίνα-Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Μεγάλη επιτυχία για την Βεργίνα που επικράτησε εκτός έδρας του ΒΑΟ με 49-52. Οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα μέχρι τα τέλη της τρίτης  περιόδου, όταν και προηγήθηκε η Βεργίνα. Από εκείνο το σημείο και μετά οι νικητές είχαν πάντα το προβάδισμα έστω και με ένα πόντο.

Δύσκολη πρόκριση για τον ΔΑΣΩ

Στην προημιτελική φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ προκρίθηκε ο ΔΑΣΩ μετά την δύσκολη επικράτησή του επί της ΑΕΝ Κρήνης με 63-69. Οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν με 49-42 στο 25ο λεπτό, ήταν εξαιρετικοί μέχρι το 35ο λεπτό, όταν η ομάδα του Ωραιοκάστρου «καθάρισε» το παιχνίδι.

«Καθάρισαν» από την αρχή οι Αμπελόκηποι Μενεμένης

Εχοντας προβάδισμα με διαφορά 20 πόντων από την πρώτη περίοδο, οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησε με 67-36 του Αριστοτέλη Σταυρού που εμφανίστηκε με έξι αθλήτριες.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ΕΚΑΣΘ γυναικών

H βράβευση των αριστούχων μαθητών αθλητών της Α΄ Γυμνασίου από την ΕΚΑΣΘ

Εύκολο «διπλό» για την Αρμενική

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, η Αρμενική «κλείδωσε» από νωρίς τη νίκη, επικρατώντας τελικά με 51-63 εκτός έδρας της Αποκάλυψης.

Δείτε τις βράβευσεις των Νίκου Βασιλείου και Νίκου Παπαδόπουλου από την ΕΚΑΣΘ

Δείτ την βράβευση του ΚΣ Γέφυρας από την ΕΚΑΣΘ

Δείτε την βράβευση των γυναικών του Παναθλητικού-Πειραματικού από την ΕΚΑΣΘ

Οι πρώτες σε πόντους νεάνιδες που αγωνίζονται στα πρωταθλήματα νεανίδων και γυναικών-Μάχη Ελενας Τσινέκε και Θωμάρεϊς για την πρωτιά

Μια πολύ ενδιαφέρουσα στατιστική κατηγορία συνεχίζεται και φέτος από το μπλογκ που δημοσιεύει τις πρώτες σε πόντους νεάνιδες που αγωνίζονται στα πρωταθλήματα νεανίδων και γυναικών:

Δείτε την βράβευση των γυναικών του Αρη από την ΕΚΑΣΘ

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1 και Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α1 και Α2 γυναικών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Β΄ και Γ΄ Εθνική Ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι στην A2 Ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α2 Ανδρών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι στην A1 Ανδρών

Στιγμιότυπα και δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Παναθλητικός-ΠΑΟΚ για την Α1 γυναικών όπως μεταδοθηκαν από την ΕΤ-3 σε ρεπορτάζ του Νίκου Καραγιώργη

Ανετη νίκη για την μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ

Καλύτερη μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, η μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ επικράτησε με 83-40 του ΒΑΟ.

Δείτε τις βραβεύσεις της Μερόπης Ακτσελή, του Αντώνη Καραγιάννη και της Χριστίνας Φλώρου στην πίτα της ΕΚΑΣΘ

Αλλαγές γηπέδων, ημερών και ωρών έναρξης σε αγώνες Α2 και Γ΄ Εθνικής Ανδρών, Α1 και Α2 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 04/02/2017 και ώρα 17.00 αντί του Αθλητικού Κέντρου ΔΑΙΣ, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου ΓΕΛ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου και ώρα 17:00 στο ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που θα συμμετέχουν είναι:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ γυναικών

Η 14η αγωνιστική της Α΄ γυναικών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Ανετη επικράτηση για τους παίδες του Αρη

Nίκη εκτός έδρας πέτυχε το παιδικό του Αρη στο εξ αναβολής παιχνίδι με τη Νέα Ραιδεστό όπου επιβλήθηκε με 45-87.

«Κατοστάρα» και διαφορά 96 πόντων για τις νεάνιδες του Αρη

«Καταιγίδα» οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 128-32 του Ερμή Λαγκαδά. Οι «κίτρινες» που είχαν πρώτο προπονητή τον Βαγγέλη Κουλακιώτη και αγωνίστηκαν χωρίς τις αδελφές Τσινέκε, σκόραραν με όλες τις παίκτριες που χρησιμοποιήθηκαν.

Εντυπωσιακό «διπλό» στις Συκιές για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Μια ακόμη εκπληκτική εμφάνιση έκαναν πριν από λίγο οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ που επιβλήθηκαν με 16-94 στις Συκιές του Παναθλητικού Πειραματικού.