19 Ιαν 2017

Εύκολη «πρεμιέρα» στο 2017 για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς

Ποδαρικό με το… δεξί για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς που επιβλήθηκε εύκολα της Τερψιθέας Ευαγγελίστριας με 79-51. Ο γηπεδούχος επέβαλε από την αρχή ένα γρήγορο ρυθμό και… καθάρισε νωρίς το παιχνίδι.

«Πέρασε» από την Μηχανιώνα η Μακαμπή-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Υστερα από πολύ ενδιαφέρον και όμορφο παιχνίδι η Μακαμπή επικράτησε στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 83-87 σε εξ αναβολής αγώνα για την 12η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Στους «οκτώ» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ ο Γαλαξίας-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Γαλαξίας επικράτησε με 65-48 του Αστέρα Πλαγιαρίου και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ, όπου θα αντιμετωπίσει στην έδρα του, τον Κεραυνό Αγίου Παύλου. Οι νικητές πήραν προβάδισμα κοντά στους δέκα πόντους στα τέλη του δεύτερου δεκαλέπτου και το διεύρυναν στην επανάληψη.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι Πιερικός Αρχέλαος-Χαρίλαος Τρικούπης για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δείπνησαν σε ταβέρνα οι γυναίκες του Παναθηναϊκού-Φωτορεπορτάζ

Η γυναικεία ομάδα του Παναθηναϊκού δείπνησε χθες το βράδυ σε ταβέρνα στο Μαρούσι. Τα κορίτσια, συνοδευόμενα από το τεχνικό τιμ και μέλη της διοίκησης, αντάλλαξαν δώρα και ευχές για τη νέα χρονιά, συνδυάζοντας την έξοδό τους με καλό φαγητό και απολαμβάνοντας μοναδική φιλοξενία.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Βόλου για την Α2 Γυναικών

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββάτου που είναι το εξής:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε A1, A2, Β΄ και Γ΄ Εθνική Ανδρών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της A1, A2, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών, που είναι:

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε Α1 και Α2 γυναικών

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Α1 και Α2 γυναικών, που είναι:

Δείτε τις δηλώσεις του Χρήστου Γκογκίδη και του Στέλιου Χατζηιωάννου του Πιερικού Αρχέλαου μετά τη νίκη επί του Χαρίλαου Τρικούπη

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι ΑΕ Κομοτηνής-Χαλκηδόνα για την Γ΄ Εθνική Ανδρών και δηλώσεις του Σωτήρη Κοκκινόπουλου

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά για την Β΄ Εθνική ανδρών

Τιμήθηκε ο Στυλίδης στην βασιλόπιτα του Μεγάλου Αλξάνδρου Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από την εκδήλωση

Πραγματοποιήθηκε χθες Τετάρτη η κοπή της βασιλόπιτας του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης. Οι περισσότεροι παίκτες και ο προπονητής της ομάδας μετά την προπόνηση, έδωσαν ραντεβού για χαλαρή κουβέντα και ποτό στον όμορφο χώρο B Happy στο Ωραιόκαστρο, τον οποίο διατηρεί ο παίκτης της ομάδας Θωμάς Κασικτσόγλου.

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από το παιχνίδι Παναθλητικός-Αρης για την Α1 γυναικών

Εφθασε τα 250 τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών η Γεωργιάδου-Ρεκόρ για Τζαβέλα, Καμπίτση, Παυλίδου και Ριτζαλέου

Αρκετά ρεκόρ σημειώθηκαν κατά την χθεσινή αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Η
Γεωργιαδου του Αστέρα Πλαγιαρίου έγινε η πρώτη παίκτρια που έφθασε τα 250 τρίποντα από τότε που καθιερώθηκε το σουτ στα 6.75.

Δείτε τα τελευταία εξίμιση λεπτά του αγώνα Εσπερίδες-Ηλιούπολη για την Α2 γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Ποσειδώνας Μηχανιώνας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι κορυφαίες των αριθμών στην Α1 Γυναικών

Μετά και τον χθεσινό εξ αναβολής αγώνα για την 9η αγωνιστική της Α1 Γυναικών προέκυψαν ανακατατάξεις στις κορυφαίες ανά στατιστική κατηγορία.

Φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα και δηλώσεις από το παιχνίδι Ζέφυρος-ΜΕΝΤ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

«Φόρτσαρε» στο τέλος η μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ

Με καλή εμφάνιση στην τελευταία περίοδο η μικτή αγοριών της ΕΚΑΣΘ επικράτησε στην ΧΑΝΘ με 53-64.

Δείτε τα παραλειπόμενα και την συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του παιχνιδιού Παναθλητικός Goalbet-Αρης για την Α1 γυναικών

Οι κορυφαίοι των αριθμών στην Α2 ανδρών

Με τους εξ’ αναβολής αγώνες να έχουν πλέον διεξαχθεί η ματιά στους κορυφαίους της Α2 Ανδρών, αποκτά ξανά το δικό της ενδιαφέρον. Στην κορυφή των σκόρερ συγκατοικούν πλέον ο Καράμπουλας του Φάρου και ο Κυρίτσης του Δούκα με 241 πόντους.

Μία ώρα αργότερα το Αρης-Νίκη Λευκάδας για την Α1 γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣ Άρης - ΑΣ Νίκη Λευκάδας., για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας γυναικών της 22/01/2017 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00, στο «Αλεξάνδρειο».

Το εξ αναβολής παιχνίδι της Α΄ ανδρών στην Μηχανιώνα ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα των παικτών της ΔΕΚΑ που συμμετείχαν στο τουρνουά Χριστουγέννων του Παναθηναϊκού

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πύργος Χαλάστρας-Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Πολύγυρος-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δείτε τα τελευταία πέντε λεπτά και τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Σπόρτιγκ-Αγία Παρασκευή για την Α2 γυναικών

Νίκησε χωρίς να εντυπωσιάσει ο Χορτιάτης

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Χορτιάτης επιβλήθηκε με 45-36 του Αριστοτέλη Σταυρού. Οι νικήτριες που φάνηκαν επηρεασμένες από την έλλειψη προπόνησης λόγω καιρού και τις παρατεταμένες διακοπές κατάφεραν να πάρουν διαφορά στην επανάληψη.

«Κατοστάρα» για τον Φάρο Κερατσινίου στην Α2 ανδρών-Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε εύκολα του Ηρακλείου με 101-61 σε εξ αναβολής αγώνα για τη 13η αγωνιστική της Α2 ανδρών.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών-Πρωταθλητής χειμώνα ο Ικαρος Καλλιθέας

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή 59-64
Διαιτητές: Λιάκας, Αθανασόπουλος
Δεκαλεπτα: 22-24, 37-37, 51-47, 59-64

«Καθαρό διπλό» στη Νεάπολη για τον Θερμαϊκό Θέρμης

Εχοντας προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, το οποίο διεύρυνε σημαντικά στην τελευταία περίοδο, ο Θερμαϊκός Θέρμης επικράτησε στη Νεάπολη του ΠΚ με 40-52.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η ΜΕΝΤ

Πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η ΜΕΝΤ επικράτησε στην «παγωμένη» Περαία με 38-49 του Ζέφυρου. Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στις δύο πρώτες περιόδους.

Δύσκολη πρόκριση στους «οκτώ» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου-Το πανόραμα της διοργάνωσης

«Με την ψυχή στο στόμα» ο Κεραυνός Αγίου Παύλου κατάφερε να ξεπεράσει την αντίσταση του Αριστοτέλη Επανομής και να επικρατήσει με 68-65. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Βαλαβανίδης με δύο βολές, τρία δεύτερα πριν την λήξη.