15 Ιαν 2017

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων ΠΚ Νεάπολης-ΑΚ Αστέρια

«Διπλό» στις Συκιές για το παιδικό της Νέας Ραιδεστού

Με εκτός έδρας νίκη ξεκίνησε την νέα χρονιά το παιδικό της Νέας Ραιδεστού καθώς επικράτησε εκτός έδρας του ΒΑΟ με 49-53.

Νίκη και πρόκριση για το εφηβικό του Παναθλητικού Πειραματικού

Στο τελευταίο παιχνίδι του τέταρτου ομίλου της προκριματικής φάσης του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ ο Παναθλητικός Πειραματικό πήρε τη νίκη μέσα στους Αμπελόκηπους με 57-85 και κατάκτησε τη δεύτερη θέση του ομίλου, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Εκπληκτικοί στην επανάληψη οι παίδες του Αστέρα Πλαγιαρίου

Εντυπωσιακό πέρασμα από την έδρα των Βασιλικών για το παιδικό του Αστερα Πλαγιαριου με 43-73.Οι νικητές «πάτησαν γκάζι» από το δεύτερο δεκάλεπτο και με εντυπωσιακή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο σε άμυνα και επίθεση επικράτησαν εύκολα του τοπικού ΓΑΣ.

Σιαμέτης: «Νίκη ψυχολογίας»

Ο προπονητής των γυναικών του ΠΑΣ Γιάννινα Γιώργος Σιαμέτης δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα με την Ασπίδα Ξάνθης:

Δίκαια επικράτηση των εφήβων της ΑΚ Αστέρια

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι της ΑΚ Αστέρια επικράτησαν με 86-61 του ΠΚ Νεάπολης.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Γιαννέλη και Αντωνιάδου μιλάνε για την φετινή Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Δείτε το βίντεο

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Παναθλητικός Πειραματικό-ΠΟ Νέων Μουδανιών για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Νίκη στην παράταση για το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας

Μεγάλη επιτυχία για το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας που επικράτησε στην παράταση  με 68-63 του Ηρακλή με τους «κυανόλευκους» να έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία της Αντωνέλου.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του εφηβικού του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου στον αγώνα με τον Ιωνικό

Highlights Εφηβικού 2ος Όμιλος Μ... από Babis_Mitkos

Στον Αχιλλέα Θερμαϊκού το ντέρμπι των παίδων

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Αχιλλέας Θερμαϊκού επικράτησε στην Περαία του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 56-51.

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Πανιώνιος-Παναθλητικός για την Α1 γυναικών

Δείτε το κάρφωμα του Κασούρα στον αγώνα του Παναθλητικού Πειραματικού με τα Μουδανιά

«Περίπατος» για τους παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Εντυπωσιακοί οι παίδες του Ολυμπου επικράτησαν στο Ελευθέριο με 84-31 του Γαλαξία Αδένδρου.

Νίκη γοήτρου για τις κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Στον προτελευταίο αγώνα της πρώτης φάσης των κορασίδων στην ΕΚΑΣΘ ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε άνετα με 24-59 στον Φρυγανιώτη.

Ανετο «πέρασμα» από την Λάρισα για τις γυναίκες του Ηρακλή

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά την δεύτερη περίοδο ο Ηρακλής επιβλήθηκε στην Λάρισα της Ολύμπια με 54-77. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το μπάζερ μπίτερ της Κωτούλα στο τέλος της δεύτερης περιόδου και ο τραυματισμός της Κουτσουνούρη που ράγισε η μύτη της από αγκωνιά και βγήκε εκτός στα πέντε τελευταία λεπτά της δεύτερης περιόδου και συνέχισε με ζαλάδες στην επανάληψη. Σε εκείνο το σημείο ο Ηρακλής κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Κατοστάρα» για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Εντυπωσιακή η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε με 109-68 της Τερψιθέας Γλυφάδας στον αγώνα που ολοκλήρωσε την αγωνιστική της Α1 γυναικών.

«Πέρασε» από την Καβάλα ο Δούκας-Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α2 ανδρών

Σε εξ αναβολής αγώνα της 13ης αγωνιστικής, ο Δούκας επικράτησε 78-73 της Καβάλας εκτός έδρας.

«Διπλό» στην Καλαμαριά για το εφηβικό της GBA

Καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι της GBA επικράτησαν στην Καλαμαριά του Απόλλωνα με 74-86.

«Καθαρή» επικράτηση για το παιδικό του Καλοχωρίου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν στο Καλοχώρι με 54-42 του ΚΣ Γέφυρας.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη το εφηβικό του Χορτιάτη

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Χορτιάτη επικράτησαν με 67-52 της Μακαμπή.

Μεγάλο «διπλό» στην Δράμα για τον Πιερικό Αρχέλαο

Νέα επιτυχία για το γυναικείο του Πιερικού Αρχέλαου που επιβλήθηκε στην Δράμα των Τιτάνων με 53-60. Οι παίκτριες της ομάδας της Κατερίνης ήταν εξαιρετικές στην τελευταία περίοδο και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των γηπεδούχων που έχουν παράπονα από τον πρώτο διαιτητή του αγώνα.

«Ασχημη» ήττα για το γυναικείο του Αρη στο Μπραχάμι

Σε μεγάλη μέρα ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου νίκησε εύκολα τον Άρη με 82-72 χωρίς να κινδυνεύσει σε καμία στιγμή.

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΠΑΣ Γιάννινα

Με εκπληκτικό σερί 19-7 στην τελευταία περίοδο ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε σημαντική νίκη απέναντι στην Ασπίδα Ξάνθης με 62-49. Οι Θρακιώτισες πάλεψαν για τρία δεκάλεπτα, όμως στην τελευταία η απειρία των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με την καλή απόδοση των γηπεδούχων έδωσαν το ροζ φύλλο στους τελευταίους.

«Τρίποντη Νίκη» επί του Αθηναϊκού γα την Λευκάδα

Τεράστια νίκη σε όλα τα επίπεδα κόντρα στον μέχρι πρότινος δεύτερο Αθηναϊκό πέτυχε η Νίκη Λευκάδας, καθώς επικράτησε με 74-69 επί της ομάδας του Βύρωνα στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης.

«Επιασαν κορυφή» οι έφηβοι του ΒΑΟ

Εχοντας πολύ δυναμικό ξεκίνημα και παίζοντας ωραίο μπάσκετ η ομάδα των εφήβων του ΒΑΟ έφτασε στην εκτός έδρας νίκη επί του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με 48-53 και στην κορυφή του ομίλου.

Χωρίς προβλήματα ο Ολυμπιακός Βόλου

Άλλη μια νίκη με σκορ 72-52, σημείωσε ο Ολυμπιακός Βόλου επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών στο Βόλο. Έτσι, η ομάδα των Μιχάλη Καπουρνιώτη και Μάριου Μπορίνου, διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

«Αγχωτική» επικράτηση για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Δυσκολεύτηκε αλλά ξεπέρασε το εμπόδιο του ΑΟ Σερρών ο ΕΟ Σταυρούπολης καθώς επικράτησε στην Ηλιούπολη με 70-67. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο μεγαλύτερο διάστημά του.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  54
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  48

«Πέρασαν» από την Πυλαία οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και ανεβάζοντας την διαφορά σε διψήφιο νούμερα στην αρχή του τέταρτου δεκαλέπτου ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε εκτός έδρας με 40-46 της ΑΕ Πυλαίας.

«Αλωσε» την Πλατεία ο απίστευτος Παναθλητικός Goalbet-Τεράστια επιτυχία επί του Πανιωνίου με 58-72

Μεγάλη νίκη για τον Παναθλητικό στην Νέα Σμύρνη με το πλασματικό όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα 58-72 και με απίθανο σερί 16-31 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Με μορφή την Καντίζα Σούμπερτ (30π., 14 ριμπ., 5 κλεψ.) και εξαιρετική την Κυρατζή (πολύτιμη όπως πάντα η Σταυρίδου), οι Θεσσαλονικές περιόρισαν τα λάθη τους (14-24) και κυριάρχησαν στο φινάλε.

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει από τα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ που είναι τα εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α2, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (όπου υπάρχουν) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αήττητοι και στην Σίνδο οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Κράτησαν το αήττητο για 12 αγώνες οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού που επικράτησαν και στην Σίνδο του Αστέρα με 64-66 μετά από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι.

«Και οι έξι ήταν υπέροχοι» για το εφηβικό του ΔΑΣΩ

Νίκη γοήτρου για τους έφηβους του ΔΑΣΩ, που πήραν «διπλό» με έξι παίκτες μέσα στον Σταυρό. Παιχνίδι που ήταν βαθμολογικά αδιάφορο άλλα όχι και ηθικά καθώς οι φιλοξενούμενοι ήθελαν να κλείσουν την προβληματική χρονιά με νίκη πράγμα που πέτυχαν.

«Κατοστάρα» για τους εφήβους του Αρη

Με νίκη ξεκίνησε το εφηβικό του Αρη την καινούρια χρονιά, επικρατώντας εύκολα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 102- 19.