Νίκη στο τέλος για τον Αισχύλο επί της ΔΕΗ

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο του αγώνα  ο Αισχύλος Ωραιοκάστρου επικράτησε εντός έδρας της ΔΕΗ με 70-55. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι το 32ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 51-51, όμως με ένα επιμέρους σκορ 19-4 στα τελευταία 8 λεπτά ο Αισχύλος πήρε τελικά τη νίκη.
Καλύτεροι από τους γηπεδούχους οι Τουρπεσλής και Αμπατζόγλου με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τη ΔΕΗ ο Κεραμάρης πάλευε μόνος του και τελείωσε το αγώνα με 30 πόντους και 9 τρίποντα.

Δεκάλεπτα : 14-22, 33-34, 49-49, 70-55
Διαιτητές : Κατσαβέλης-Δημακόπουλος
 ΑΙΣΧΥΛΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Χαχάμης) : Τσαλικίδης 13, Χαχάμης 4, Τουρπεσλής 19, Σταυρακίδης 2, Κωνσταντινίδης 2, Παρπόρης 2, Καρπουχτσής 2, Τσασκόπουλος 2, Κύρμος 8, Αμπατζόγλου 16.
ΔΕΗ (Γιατσίδης) : Αμανατίδης 6, Κεραμάρης 30(9), Παπαρδέλης, Βούλγαρης 6, Δημόπυολος 6, Γεωργακάκης 5,  Αγραφιώτης 2, Δασκαλόπουλος 2.