Μεγάλη πρόκριση στην παράταση για το ΠΚ Νεάπολης-Το πανόραμα του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ

Δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία για τις γυναίκες του ΠΚ Νεάπολης, που επικράτησαν στους Αμπελόκηπους με 55-56 ύστερα από παράταση και προκρίθηκαν στην οκτάδα του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.
Αν και βρέθηκαν πίσω με 15 στο πρώτο ημίχρονο, γύρισαν το παιχνίδι και έχασαν την ευκαιρία να «καθαρίσουν» το ματς στην κανονική περίοδο, αφού τέσσερα δεύτερα πριν τη λήξη της αστόχησαν σε σουτ. Στην παράταση προηγήθηκαν με 50-56 και οι γηπεδούχοι μείωσαν μέχρι το τελικό σκορ.
Δεκάλεπτα: 13-6, 26-17, 35-35, 47-47(κ.α.), 55-56
Διαιτητές: Γαβρίδης-Αντωνέλου
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝ.(Μαλτέζος): Κεσεσίδου 11(2), Πάνου, Πετράκη 5(1), Θεολόγου, Κεσόγλου 8(2), Δημητριάδου 3(1), Σιχλίδου 12, Κοκκάλη 7, Καραγκούνη 5, Τζανή 4.

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ(Παγκούτσος): Τζέλλα 7, Παπάζογλου, Μήτα 1, Υδραίου, Καρδάση, Μητράγκα 9, Ιακωβίδου 10, Κουθουρίδου, Κουβαλακίδου 16, Μίχου, Λιόλιου 1, Μπακογιάννη 12 .