Πήρε το τοπικό ντέρμπι η Μηχανιώνα

Εχοντας προβάδισμα σχεδόν σε όλο το παιχνίδι ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 72-68 του Αριστοτέλη Επανομής.
Οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά δέκα πόντων στην τρίτη περίοδο, και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους τρεις στο 35ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσαν κάτι καλύτερο. Ο Μπάφας των γηπεδούχων τραυματίστηκε στην πρώτη περίοδο και όλοι του αφιέρωσαν τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 15-14, 33-29, 58-48, 72-68
Διαιτητές: Γαζέτας-Παπαθανασίου-Καραβάς
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Χατζόπουλος): Γροζίδης, Μαρωνίδης, Μπάφας, Κούρογλου 3(1), Αγλαμίσης Τ. 14(2), Περδίκας 28(2), Δεμίρογλου 8(1), Χαριζάνης 8(1), Αγλαμίσης Θ. 11(1), Κατερινόπουλος, Καριώτης, Καντίδης.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Γιοβάννης-Τουβεντζίδης): Κωνσταντινίδης 20(1), Νικητιανός 4, Δουβής 11, Τουβεντζίδης 16, Καρούλης 6, Γερανός, Φλετούρης 5, Γιαννάκης 6, Μαγκλάρης.