Στους «8» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ γυναικών ο Αστέρας Ιπποδρομίου-Μαντουλίδης-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Παίζοντας εκπληκτικά από το 8ο λεπτό κι έπειτα ο Αστέρας Ιπποδρομίου επιβλήθηκε του ΑΣ Πανόραμα με 60-40. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στο 6' με 2-11 όμως ένα σερί 31-11 ως το ημίχρονο έδωσε πλεονέκτημα στις γηπεδουχες 11 πόντων και στο 26ο λεπτό προηγήθηκαν με 48-26.

Οι δύο ομάδες παίζουν μεταξύ τους και την Τέταρτη για το πρωτάθλημα. Η είσοδος των Ζαμπουρίδου και Δανάης Παπαδοπούλου έδωσε ώθηση και στην Γαβρίλη. Η Τυφλού διακρίθηκε επιθετικά από τις φιλοξενούμενες. Στο 5'03" του αγώνα τραυματίστηκε η Νάκη των γηπεδούχων κι αποχώρησε από το παιχνίδι.

Πριν την έναρξη του αγώνα οι παίκτριες των γηπεδούχων ετοίμασαν τούρτα-έκπληξη στη Δανάη Παπαδοπούλου καθώς γίνεται σήμερα 14 Μαΐων και της έδωσε θετική αύρα καθώς έκανε double-double με 10 πόντους και 12 ριμπάουντ. Εντύπωση έκανε και το γεγονός ότι υπήρχαν 60 οπαδοί στο γήπεδο του Μαντουλιδη.

Δεκάλεπτα: 12-12, 33-22, 51-31, 60-40
Διαιτητές:  Καντερές-Μήρτσιος
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαΐδης): Γρηγοριάδου, Σαββοπούλου 2, Νάκη, Κασάπη 5(1), Γαβρίλη 17(3), Φόρογλου 7(1), Παπαδοπούλου Δ. 10, Κακαγιά 2, Ζαμπουρίδου 14, Μπεσίρη, Παλαμουτίδου 3, Φασούλα.
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ(Διαβολεμένου): Κιλινγκαρίδου 5, Ριτζαλέου 8, Τριγένη, Τυφλού 12(2), Αναγνώστου 5, Καρακώστα, Παπαγρηγορίου, Χατζηθεοδώρου, Μπάμπικερ 6, Μουρτετζίκογλου 4.