Πήρε το ντέρμπι ο Ζέφυρος-Βραβεύτηκε η Μπάλκογλου (φωτό)

Εχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Ζέφυρος επικράτησε στο ντέρμπι του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη με 48-40 και παρέμεινε αήττητος.
Στο ημίχρονο του αγώνα βραβεύτηκε η παίκτρια των γηπδούχων Μπάλκογλου από τον Δήμαρχο Θερμαϊκού για το χρυσό Ολυμπιακό μετάλλιο που κατέκτησε με την Εθνική κωφών γυναικών.
Δεκάλεπτα: 13-10, 25-22, 39-33, 48-40
Διαιτητές: Πλατέλλα-Διβόλη Ελ.
ΖΕΦΥΡΟΣ(Αλεξανδρίδης-Γιάνναρος): Γεωργούλα 3, Μανωλοπούλου 10, Δραγκόλα, Τζήκα,  Αθιανά 16(1), Δέλλιου 4, Σαμαρά 3(1), Γραβάνη, Κλεπουσνιώτου 8(1), Κοντραφούρη 1, Πεταχτή 5, Μπάλκογλου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαΐδης): Γρηγοριάδου, Σαββοπούλου, Νάκη 1, Κασάπη 2, Γαβρίλη 19(3), Φόρογλου, Παπαδοπούλου Δ. 10, Κακαγιά 2, Ζαμπουρίδου 6, Παλαμουτίδου, Μπεσίρη, Φασούλα.