«Περίπατος» για το εφηβικό των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η εφηβική ομάδα των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο με 91-44

Η ομάδα του Μέγα ήταν ανταγωνιστική για ένα δεκάλεπτο. Το μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο και οι καλύτερες επιλογές στην επίθεση για τους νικητές έφεραν μια διαφορά 10 πόντων στο πρώτο ημίχρονο που εκτοξεύτηκε με την αρχή του τρίτου δεκαλέπτου. Οι παίκτες των γηπεδούχων πίεσαν, έκλεψαν πολλές μπάλες και πέτυχαν πολλά εύκολα καλάθια στο transition. Και οι 12 είχαν συμμετοχή και έδειξαν ότι όλοι είναι ετοιμοπόλεμοι για τα επόμενα πιο απαιτητικά παιχνίδια.

Δεκάλεπτα: 17-11, 34-25, 65-34, 91-44
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Μπαχτσεβανόπουλος
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Βρογγιστινός): Μπαδης 8(2), Κουτσουκίδης 2, Ριζόπουλος 16, Εφόπουλος 4, Κοχλιαρίσης 9(1), Φουρκιώτης 7, Κουνατίδης 2, Γκούθας 5(1), Ζάχαρης 12(2), Παγωνίδης 5, Αλεξίου 13, Γεωργούλης 8(1)
Μέγας Αλέξανδρος (Θωμόπουλος): Παπαστεργίου 5, Χατζηαντωνίου, Χατζηιωακειμ 4, Ορφανίδης, Στεργιούλας 13(2), Γκολέμας 13, Ριζος, Διαμαντής 9(1)