«Διπλό» στον Δρυμό για τις Ελπίδες Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από τον αγώνα με το Μελισσοχώρι

Σε έναν αγώνα με αρκετή ένταση οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν στο γήπεδο του Δρυμού του Μέγα Αλέξανδρου Μελισσοχωρίου με 40-49.

Οι Ελπίδες είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με το σκορ στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου να φτάνει και στο +17 (20-37). Στην τελευταία περίοδο του αγώνα οι γηπεδούχοι έκαναν μια σημαντική προσπάθεια για ανατροπή μειώνοντας την διαφορά δυο λεπτά πριν το φινάλε  στους 4 πόντους (40-44), όμως οι Ελπίδες κατάφεραν και κράτησαν το προβάδισμα παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο με το τελικό 40-49.

Δεκάλεπτα: 6-12, 17-24, 26-40, 40-49.
Διαιτητές: Κασόλης – Λαμπρέλλης.
Μέγας Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου (Νέτσικας): Φιλλιπίδης 4, Σπανούδης 11, Τρικαλιώτης, Καρακούλιας, Νέτσικας, Πεφτιτσέλης 5(1), Μέρμηγκας 1, Στάκος 2, Καραγιάννης 4, Χαλκιάς 13.
Ελπίδες Ηλιούπολης (Μουρατίδης): Κατσουπάκης 9, Κασούμης 4, Γιαννακίδης, Δημητρίου 4, Σταμάτης 14, Τερμεντζής 2, Ριμπίτσκι 14, Χασιώτης 2, Βεζυρης, Παναγιώτου.