Διαφήμιση του μπάσκετ με νίκη του Κεραυνού Αγίου Παύλου στον Εύοσμο

Υστερα από ένα απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το φινάλε ο Κεραυνός Αγίου Παύλου, επικράτησε στον Εύοσμο με 80-81 της ΔΕΚΑ.
Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στους γηπεδούχους που προηγήθηκαν και με 54-44 στο 24ο λεπτό, όμως η ανάκαμψη άρχισε ένα εκπληκτικό σερί 5-19 για τους νικητές που έκαναν το σκορ 59-63, με δύο καλάθια του Βαλαβανίδη, στο τέλος της περιόδου. Η ΔΕΚΑ ήταν αυτή που ξαναπέρασε μπροστά με 75-69 στο 37ο λεπτό με βολές του εξαιρετικού Χρήστου, όμως ο Κεραυνός ισοφάρισε σε 75-75 με τρίποντο του Παπαδόπουλου ένα λεπτό πριν το τέλος. Ο ίδιος παίκτης ευστόχησε λίγο αργότερα σε δύο βολές ενώ μάζεψε και ένα καθοριστικό επιθετικό ριμπάουντ, ανακηρύσσοντας έτσι τον εαυτό του μαζί με τον Βαλαβανίδη σε κορυφαίο παίκτη των νικητών.
Δεκάλεπτα: 26-20, 45-42, 59-63, 80-81
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Καρκαλέτσης-Τσαλκιτζής Αρ.
ΔΕΚΑ(Νίκου-Κεσίδης): Παπαπασχάλης 2, Βάσκος 1, Τσιροπούλης 6(2), Μωϋσιάδης 15, Παπασάβογλου Αρ., Κουτριός , Κοϊμτζόγλου 5(1), Δημητριάδης 6, Παπασάβογλου Αν. 8, Χρήστου 29(2), Πουρνάρας 2, Χαρταβέλας 6.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ(Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 14(2), Κουπαράνης 2, Αγγελόπουλος 11(1), Μασλαρινός 2, Μουχτάρης, Τουρσουτζιάν, Μελίδης 5, Βαλαβανίδης 28(3), Χατζατούρωβ 14(1), Λάππας 5(1).