Παρέμεινε αήττητος ο ΠΣ Ευκαρπίας

Υστερα από ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον και με μεγάλο πάθος και από τις δύο ομάδες παιχνίδι, ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε στην έδρα του με 64-52 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στα πρώτα λεπτά του αγώνα, όμως στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα το οποίο στην επανάληψη κυμαινόταν από 7-12 πόντους. Κορυφαίες των νικητριών Κογκαλίδου και Γεράκου.
Δεκάλεπτα: 23-15, 33-27, 49-37, 64-52
Διαιτητές: Χατζίδου-Δημητρακόπουλος
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ (Σταϊκοπούλου): Τομπουλίδου , Κογκαλίδου 22(2), Κατρακυλίδου 7, Νικολή 3, Γκάτσου, Μακρίδου, Κεντηρίδου, Γεράκου 20(2), Ελευθεριάδου 2, Λειβαδιώτου 3, Κέκελη 6, Γιαμλόγλου 1.
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝ.(Μαλτέζος): Κεσεσίδου 8(2), Πετράκη, Μαυροπούλου 5, Τσορτανίδου 11, Θεολόγου, Δημητριάδου 7(2), Κοκκάλη 5(1), Καραγκούνη, Τερζοπούλου 13, Τζανή 3.