Φιλική νίκη του ΑΟ Αγρινίου επί του ΑΓΣΙωαννίνων

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου ο τοπικός ΑΟ κέρδισε τον Α.Γ.Σ.Ι. με 96-53 και πλέον στρέφει την προσοχή της στο παιχνίδι της πρεμιέρας του πρωταθλήματος με τον Ερμή Λαγκαδά εκτός έδρας.

Η γηπεδούχος ομάδα πήρε από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και προηγήθηκε με 8 πόντους στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και με 12 στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 25-6 και η διαφορά έφτασε στους 31 πόντους με τον ΑΟΑ να συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό μέχρι το τέλος φτάνοντας στο 96-53.
Δεκάλεπτα: 26-18, 45-33, 70-39, 96-53
Διαιτητές: Διαμαντής- Καλομοίρης
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 11, Μουρατίδης 14(3), Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 11, Γκρέκας 4, Μήτσου 13(3), Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 4, Ρέντζιος 10.
Α.Γ.Σ.Ι. (Τσουκανέλης): Γεωργίου 15(1), Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 9, Βάτσιος, Αντωνίου 4, Παπαγιάννης 7, Παπανικολάου, Μάκης 1, Εξαρχόπουλος 10, Τσίγκας, Θώδης 4.