subito

21 Μαΐ 2017

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Ανοδος για Ελίμεια και Ικάρους Σερρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αριστοτέλης Φλώρινας-Απόλλων Καλαμαριάς  71-78(τελικό)
Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Μελίκης  90-80(τελικό)
ΓΣ Φαρσάλων-ΓΣ Ελίμειας  34-31(20΄), 49-49(28΄),  51-54(30΄), 59-64(37΄), 68-70(τελικό)
Βίκος Ζαγοροχώρια-Τιτάνες Παλαμά  40-72(χθες)
Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων  79-68(χθες)
Διόσκουροι Κοζάνης-Αιγινιακός  22-15(10΄), 37-27(20΄), 57-34(30΄),  76-46(τελικό)
ΠΣ Ευκαρπίας-Πρωτέας Γρεβενών  31-13(10΄), 50-28(20΄), 76-55(30΄), 105-72(τελικό)

ΓΣ Φαρσάλων-ΓΣ Ελίμειας 68-70
Δεκάλεπτα: 14-13, 34-31, 51-52, 68-70
Διαιτητές: Τζίμα-Τζιοπάνος
ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 24, Ντίνος 13(3), Τσιλούλης, Ίλτσογλου, Αναγνωστόπουλος Χ., Ντόνας 8(2), Αναγνωστόπουλος Γ. 9(2), Μακρής,  Φούντας 8(2), Κούργιας 6, Λούτας.
ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 21(3), Νικολάου 9,Τσαούσης 8(2), Δημόπουλος , Βλάχος 13(1), Τσαμπούρης , Πάπιτσας , Κατσέλας 2, Μαλλιούρας 3, Μακρής 16(3).


Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Μελίκης 90-80
Δεκάλεπτα: 19-32, 42-47, 70-68, 90-80
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Τσιρόγλου
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 5 (1), Αργυρός 10 (2), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 8 (2), Ροντογιάννης, Πολίτης 7, Βαβέτσης, Παπαδημητρίου, Νίκας 21 (1), Μακρόπουλος 14 (1), Αγραπιδάκης, Μπάλας 25 (2).
ΓΑΣ Μελίκης  (Ασλανίδης): Λιόλιος 28 (4), Μαυρίδης 15, Κοτσαμπασόπουλος, Αντωνόπουλος 2, Παπαδόπουλος 6, Ρογκώτης 6, Παπαρόσης 5 (1), Κυριακού, Παραπούρας 18 (2), Κοτσαμπάσης.

Αριστοτέλης Φλώρινας-Απόλλων Καλαμαριάς 71-78
Δεκάλεπτα: 17-22, 39-35, 51-53, 71-78
Διαιτητές:  Λελούδας-Γεωργούλης
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Σκαρλάτος 12 (2), Τούζος 20 (6), Γυμνόπουλος 14, Τέρπος 8, Βασιλείου 17, Νικολαΐδης, Συμεών, Μήλιος, Παπαδόπουλος.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Αποστόλου 16 (2), Αναστασίου 15, Κουκουλίδης 7 (1), Ρέμπελος 4, Χατζημιχαηλίδης 17 (4), Καλαμπόκης 5 (1), Χατζίδης 4, Στυλιανίδης 10 (1)  Μωυσίδης , Χατζής.

Διόσκουροι Κοζάνης-Αιγινιακός 76-46
Δεκάλεπτα: 22-15, 37-27, 57-34, 77-46
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γρεκός
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Γκοβεδάρος 2, Σισμάνης 11 (1), Σκορδάρης 2, Ντόβας 13 (3), Γκουτζιομητρος 5 (1), Μαυρίδης 8, Ζολώτας 10, Μπαλτζής, Κυριαζάκος, Καανώτας Τ. 18 (1), Καρανώτας Στ. 7 (1).
Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 8 (2), Μωυσίδης 4, Παρίσης 1, Παουλεάνου 14 (1), Αναστασιάδης 8, Αργυρόπουλος 10 (1), Κιρκιντζιώτης 1, Τσουτσούκας.

ΠΣ Ευκαρπίας-Πρωτέας Γρεβενών  105-72
Δεκάλεπτα: 31-13, 50-28, 76-55, 105-72
Διαιτητές:  Εκιζογλου-Καλέσης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 10 (2), Πούλιος 11 (3), Κολότσιος 11 (2), Θεοδωρόπουλος 10, Φέτκος 2, Γκαβέζος 15 (2), Γαϊτάνης 14 (1), Χολέβας 20 (3), Πανίδης 2, Απιδόπουλος 6, Σιδηρόπουλος 4.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μητρόπουλος 7 (1), Μαρκόπουλος 9 (1), Χατζόβουλος 4, Ρίγκος 6, Κολόβός 8, Συλλάκος 4, Κιούρκας 16 (3), Μπόζιαρης 7 (1), Κόττας 11 (1).

Η τελική βαθμολογία

1) Τιτάνες Παλαμά          47           1958-1601            357
3) ΓΣ Ελίμειας    46           1870-1616            254
2) Διόσκουροι Κοζάνης 46           1870-1578            292
4) ΓΣ Φαρσάλων               45           1982-1695            287
5) Νικόπολη Πρέβεζας  43           1846-1720            126
6) ΑΓΣ Ιωαννίνων             40           1878-1911            -33
7) ΠΣ Ευκαρπίας               40           1851-1813            38
8) Εύαθλος Πολυκάστρου            38           1711-1729            -18
9) Απόλλων Καλαμαριάς              38           1880-1879            1
10) Πρωτέας Γρεβενών 38           1642-1724            -82
11) ΓΑΣ Μελίκης               35           1806-1918            -112
12) Αριστοτέλης Φλώρινας         32           1618-1862            -244
13) Βίκος Ζαγοροχώρια 29           1317-1803            -486
14) Αιγινιακός   28           1564-1944            -380

*Οι Τιτάνες Παλαμά ξεκίνησαν με -1 λόγω τιμωρίας από το περσινό πρωτάθλημα

Οι αγώνες κατάταξης (28/5)

Διόσκουροι Κοζάνης-Χαλκηδόνα (θέσεις 5-6)
Φάρσαλα-ΑΕ Κομοτηνής (θέσεις 7-8)

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αστέρας Καβάλας-Μακεδονικός  21-21(10΄), 42-41(20΄), 59-65(30΄), 81-75(τελικό)
Χαλκηδόνα-Ιωνικός  45-28(20΄), 77-66(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Ορφέας Ν. Σκοπού  21-6(10΄), 44-23(20΄), 63-33(30΄), 69-44(τελικό)
ΠΚ Νεάπολης-ΠΟ Νέων Μουδανιών 28-30(20΄), 52-55(τελικό)
Παναθλητικός Πειραματικό-Ζέφυρος  20-18(10΄), 39-38(20΄), 58-48(30΄), 69-64(τελικό)
Ικαροι Σερρών-ΑΕ Κομοτηνής  10-11(8΄), 13-16(10΄), 25-19(15΄), 37-28(20΄), 60-42(30΄), 67-48(35΄), 67-54(τελικό)
Μαντουλίδης-Αγία Βαρβάρα  29-11(10΄), 40-31(20΄), 74-52(35΄), 96-56 (τελικό)

Παναθλητικός Πειραματικό-Ζέφυρος 69-64
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-38, 58-48, 69-64
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Δαμίγος
Παναθλητικός Πειραματικό ( Γεροφώτης ): Βογιατζής 6 (2), Πράντζος 2, Φωτιάδης 2, Χατζημιχαηλίδης 18 (1), Αρνίδης 10(2), Κοϊμτζόγλου 9 (1), Μαυροματίδης 12, Μπάκος 7 (1), Κασούρας 5, Μαδεμλής, Τσιακίρης, Βαρίτης.
Ζέφυρος  (Τσολάκης): Μυτιληναίος  9 (3), Μυλωνάς 13, Αλεξανδρίδης 11 (2), Ουλκέρογλου 6 (1), Τσιούντος 3 (1), Καμπακάκης, Πατίκας, Τσιόγκας 10, Σταφυλάς 6, Μυστιλιάδης 4, Κλουντζός 4 (1).

Ικαροι Σερρών-ΑΕ Κομοτηνής 67-54
Δεκάλεπτα: 13-16, 37-28, 60-42, 67-54
Διαιτητές: Σιμητόπουλος –Θεοδώρου
Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος) : Γρίψιος Π. 9, Γεωργιανός 10(1), Τράκας 10, Παρχαρίδης 3(1), Θολιώτης 15(1), Φώτογλου 20(3), Τσέλιος, Σίμογλου, Γρίψιος Χ., Μπουζουτσίδης, Γκούτζιας, Σταματόπουλος .
ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 8, Βάκρινος 5, Λεχούδης 11, Κουτσοβασίλης 2, Παλάκης 4, Καραμπέκης 25.

Χαλκηδόνα-Ιωνικός 77-66
Δεκάλεπτα: 21-15, 45-28, 67-45, 77-66
Διαιτητές: Τσοκόλης-Καρκαλέτσης
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης) Τουλούμης 16 (2), Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος 15 (3), Μαραπίδης 7 (1), Παπαδόπουλος 4, Λαιδης 2 Μπατάκας 4, Σεφερίδης 6, Σωκράτης 1, Κοτζαγιάννης 10, Χαρτόπουλος 5 (1).
Ιωνικός  (Καραμουσαλίδης- Κόρκας): Μητακίδης 7 (1), Σιδηροηλίας 7, Παναγιώτου 3, Τουβετζίδης 15 (3), Δικταπανίδης 2, Ιγγλέζος, Παπαδόπουλος 14, Κουλαξής 9 (1), Καλογεράτος 8, Κουτέ 2.

Αστέρας Καβάλας-Μακεδονικός 81-75
Δεκάλεπτα: 21-21, 42-41, 59-65, 81-75
Διαιτητές:  Παπαγεωργίου-Παπανικολάου Ι.
Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 16 (5), Μαραβέγιας 11 (3), Μπόζης 2, Μανδάλης, Αθανασιάδης 28 (4), Ιωαννίδης, Χαριζάνης 14, Μυζίου 8 (2), Π. Τσάμης 2.
Μακεδονικός  (Μύθου): Ε. Σκουφεζής 4, Κοντσές 4, Ντισλής 24 (2), Μπαρζού 8 (2), Παπαγρηγορίου 9 (1), Ρίζος 2, Χαλάτσης 5 (1), Α. Σκουφεζής, Λυχριδάς 13 (1), Μαργαρίτης 6.

Μαντουλίδης-Αγία Βαρβάρα 96-56
Δεκάλεπτα: 29-11, 40-31, 74-52, 96-56
Διαιτητές:  Χρυσάφης-Θωμόπουλος
Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Τσανακτσίδης 7 (1), Ρόπουτης 14 (3), Τάκης 11, Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 8, Γκαντίδης 4, Γιαννακός 20, Ρεφατλάρι 12 (4), Κουτουξίδης 4, Θώμος 12 (2).
Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 19 (2), Σιδεράς 2, Χρονόπουλος 2, Καντζάλης, Κοντογιαννόπουλος 6, Δανίκας 17, Παπακωνσταντίνου 10 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ορφέας Ν. Σκοπού  69-44
Δεκάλεπτα: 21-6, 44-23, 63-33, 69-44
Διαιτητές:  Ντούρας-Ρούτσιος
Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Χατζής 28, Ιωσηφίδης 5, Χατζηανδρέου 6, Δρουμαλιάς 2, Χαβαλές 1, Ταΐρης 2, Καντζουρίδης, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Ποδώνης, Γεωργόπουλος, Καρακάσης.

Η τελική βαθμολογία

1) Παναθλητικός-Πειραματικό  49           1923-1442            481
2) Ικαροι Σερρών             49           1959-1565            394
3) Χαλκηδόνα   47           1927-1670            257
4) ΑΕ Κομοτηνής              47           1823-1599            224
5) Ζέφυρος         43           1860-1654            206
6) Μακεδονικός               41           1982-1787            195
7) Ιωνικός            38           1870-1799            71
8) ΓΑΣ Κομοτηνή              38           1736-1761            -25
9) Ορφέας Ν. Σκοπού    37           1718-1820            -102
10) Μαντουλίδης             36           1730-1742            -12
11) Αστέρας Καβάλας   35           1884-2055            -171
12) ΠΚ Νεάπολης             30           1660-1987            -327
13) Αγία Βαρβάρα          28           1272-1981            -709
14) ΠΟ Νέων Μουδανιών            28           1378-1860            -482

Οι αγώνες κατάταξης (28/5)

Διόσκουροι Κοζάνης-Χαλκηδόνα (θέσεις 5-6)
Φάρσαλα-ΑΕ Κομοτηνής (θέσεις 7-8)


ΝΟΤΟΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Δάφνη Δαφνίου – ΚΑΟΚ  72-80
Καλαμάτα – Αρης Πετρούπολης  59-89
Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου  86-78
Ακράτα – Πορφύρας  82-66
Ερμιόνη – Αχαγιά  71-84
Ικαρος Ν. Σμύρνης  – Εσπερος ΑΟΠΑ  74-69
Ενωση Ιλίου – Ικαρος Καλλιθέας  68-57
ρεπό η Πεύκη

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  68-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  12-18, 33-29, 49-44, 68-57
Διαιτητές : Τσαχάκης-Σπυρόπουλος Σπ.
ΕΝΩΣΗ ΙΛ. (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 14 (2), Μπέλλας Ι. 11 (3), Αρχιμανδρίτης 5, Κατσαρός, Πανουσόπουλος Θ. 2, Μαζιάνης 2,  Σκαλωμένος 3, Μπέλλας Ο. 17 (2), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 5 (1), Βαρσαμούλης 9.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. (Χαριτάτος):  Ψαράς 7 (1), Μπουργανός 14 (2), Βάρσος 3 (1), Οικονομάκης, Αλεξανδρόπουλος 13 (3), Καλεμτζάκης 10 (1), Τσατάς 2, Σαλέχ, Σταθόπουλος 6, Τζέμης 2.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  59-89
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  17-21, 34-48, 45-77, 59-89
Διαιτητές : Καρακάσης-Κωνσταντινίδου
 ΚΑΛΑΜΑΤΑ  (Γιαννακόπουλος): Κονταργύρης 2, Κίσσας, Αντωνόπουλος 4, Τσικούρης 7, Μαλαμπάνης,  Σπηλιώτης, Σκοπέτος 12 (2), Δελής 18, Γεωργανάς 11, Παθιάκης 5 (1).
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 12 (3), Βενιτουράκης 5, Κωνσταντακόπουλος 6 (2), Κυρίτσης 4, Δρακόπουλος 6, Κωνσταντίνου 8 (1), Μπαζιώτης 11 (3), Μπούτρης 5 (1), Σταύρος 2, Τασούλας 8, Δρικόγιας 2, Μακρόπουλος 19, Βεντούρης 6 (2).

ΕΡΜΙΟΝΗ – ΑΧΑΓΙΑ  71-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 40-44, 60-67, 71-84
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Σκουλαρίκης
 ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 7, Αγγελής 12 (2),Θωμάς 7 (1), Αμπάλοφ, Γκολέμης 8 (2), Βανδώρος 2, Δεβελέκος 6, Κοριζής 14, Ευστρατίου 8, Δημαράκης 2, Διαμαντόπουλος 3, Πουλής 2.
ΑΧΑΓΙΑ’ 82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 23 (5), Σταμόπουλος 4, Γατσούλης 16 (4), Νικολάου 11 (1), Τσινόπουλος 8 (1), Λαμπρόπουλος 9, Δαβάνης 13.

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ  86-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-16, 48-31, 72-56, 86-78
Διαιτητές:  Λογοθέτης-Τσαούσογλου
 ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδορώπουλος): Βαγγέλης, Βεργανελάκης 9 (1), Σερέτης 9 (1), Λαμπρόπουλος 14 (1), Αδαμόπουλος 6, Παπαβασιλόπουλος 12 (3), Σταυράκης 5 (1), Κάλλης 2, Παλλαδινός 10, Γιαλελής 3, Αναγνωστόπουλος 16.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 15, Δούρος 7, Γκουρβέλος, Κουκουλομμάτης, Κάντας 4, Ζυγάς 4, Καραγιάννης 7, Σκόνδρας 4, Αγγελόπουλος 11 (2), Σκλάβος 26 (1).

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ –  ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ  74-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  11-13, 34-33, 56-41, 9-24, 74-69
Διαιτητές: Μαραγκάκης-Κατσαπρακάκης
 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Μελισουργός 4, Βελιζιώτης, Γραμματικός 26 (4), Βούζας 6 (2), Δάδαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 12, Καννάς 5 (1), Παπαδάκης 16 (4).
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής 6, Παπανικολόπουλος, Λαμπρόπουλος 22 (5), Ροκανάς 1, Θανόπουλος 10 (1), Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 3 (λόγω τραυματισμού αγωνίστηκε για λίγο), Πελεκούδας 4, Λυμπέρης 10, Αγγελόπουλος 13 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΚΑΟΚ 72-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-20, 36-40, 55-63, 72-80
Διαιτητές: Κώτσου-Αλεβίζος
 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης):Πατάτας 2, Ρώης, Θεοδοσίου 8 (2), Γκίνης 20 (4), Μιχόπουλος 18 (2), Κορρές 5, Φιλιππόπουλος 6, Τσελεμπής 9 (1), Αθανασάκης 4.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης 9 (3), Σακελλαράκης, Πράττης 2, Τσακιρίδης 3, Κεφαλάς 28 (1), Παβλίσεβιτς 6 (2), Σταυρόπουλος 5 (1), Μακρής 25 (3), Θωμόπουλος 2

Η τελική βαθμολογία

1 ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ  50 28 23 5 2267 1983 284
2 ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ  50 28 22 6 1912 1719 193
3 ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ  48 28 20 8 1910 1771 139
4 ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ  46 28 18 10 1966 1800 166
5 ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ  46 28 18 8 2050 1906 144
6 ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ  45 28 17 11 1998 1982 16
7 ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82  43 28 15 13 1929 1929 0
8 ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ  43 28 15 13 1994 1959 35
9 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ  39 28 11 17 1983 2011 -28
10 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  39 28 11 17 1908 1944 -36
11 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ  38 28 10 18 1981 2092 -111
12 ΙΚΑΡΟΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  38 28 10 18 1814 1986 -172
13 ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ  36 28 8 20 1859 2002 -143
14 ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ  35 28 7 21 1827 2057 -230
15 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ  34 28 6 22 1690 1947 -257

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Σαντορίνη – Λοκρός Αταλάντης (Αναβλήθηκε)
Πανναξιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων  60-77
ΟΦΗ – Ιπποκράτης Κω 77-73
Αρης Νικαίας – Νίκη Αμαρουσίου (Αναβλήθηκε)
Πόλις Καλλιθέας – Πεντέλη  85-81
Εσπερος Λαμίας – Κάδμος  90-76 (20/5)
ρεπό ο Προμηθέας Χαλανδρίου

ΟΦΗ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 77-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 37-36, 62-55, 77-73
Διαιτητές: Τσάτσης-Σιδέρης
 ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 22 (4), Μπουμπάρης 2, Καρλάφτης 4, Αγαπιάδης 19 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλλέργης, Βλαχάκης, Κυρίτσης 9 (3), Μουλάς 4.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Καπλανίδης): Κουκουράβας 11 (3), Τρυπάς 6, Παπαδημητρίου 2, Ασημακόπουλος 23, Χαρίσης 17 (1), Χρύσης 14, Κατσούβας.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ  60-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-17, 28-36, 52-58, 60-77
Διαιτητές: Γεράνιος-Ελανύ
 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 2, Σβορώνος 10 (3), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης, Καραγιάννης, Τζίμης 7 (1), Μάκαρης 7 (1), Μαγγιώρος 5 (1), Δαχρετζής 9 (3), Καδιγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 18 (1).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σαμώλης): Εμίρης 6 (1), Ζεμένι, Ζακυνθινός 7, Καραλής 17 (5), Διαμαντόπουλος 7 (1), Καράμπαμπας, Μαυροειδάκος 6, Καρασταμάτης 16 (3), Παπαδολιάς 8, Καλλίδας 2, Σαμαράς , Ντιφαντής 8.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 85-81 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-22, 48-41, 74-61, 85-81
Διαιτητές: Κοτσώνης-Τζίμης                                                                                                       
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Εξαρχος): Μπογδανίδης 12 (4), Κακαργιάς 2, Θεοδωράκος 9 (1), Ευστρατίου 28 (2), Αρκουμάνης, Καβελάρης, Λυγγερίδης 14, Ξιούρας 20 (4).
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης, Κιτσούλης) :Νάσσης-Ντάνιας 2, Μάντζιος 25 (6), Πατεράκης, Λίτσο 21 (5), Φούφας, Καρούζος 13 (2), Κωνσταντάκος 2, Τσουπάκης 1, Μπίγκος, Μαλούχος 17.

Η τελική βαθμολογία

1 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ  45 24 21 3 2037 1586 451
2 ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ  44 24 20 4 1887 1519 368
3 ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ  41 24 17 7 1817 1703 114
4 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ  40 24 16 8 1935 1818 117
5 ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ  38 23 15 8 1822 1669 153
6 ΟΦΗ  37 24 14 10 1791 1758 33
7 ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ  35 24 11 13 1648 1678 -30
8 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ  33 23 10 13 1651 1650 1
9 ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ  31 23 8 15 1781 1988 -207
10 ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  31 23 8 15 1696 1840 -144
11 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ  30 24 6 18 1585 1769 -184
12 ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  29 24 5 19 1638 1897 -259
13 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ.  26 24 3 21 1400 1813 -413

* ΑΕ Σαντορίνης, Λοκρός Αταλάντης, Αρης Νικαίας και Νίκη Αμαρουσίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Δεν υπάρχουν σχόλια :