Επανήλθε στην Α2 γυναικών ο Ναύαρχος Βότσης-Επικράτησε με 49-33 της ΜΕΝΤ και έκανε το 3-1 κατακτώντας το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και κορυφαίες του αγώνα τις Νασουφίδου και Καζαντζή (πέτυχαν τους 35 από τους 49 πόντους του), ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 49-33 της ΜΕΝΤ και επανέρχεται από τη νέα αγωνιστική περίοδο στην Α2 γυναικών, κατακτώντας τον τίτλο του πρωταθλητή της ΕΚΑΣΘ.
Η «Ενωση» προσπάθησε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς στην συνέχεια οι γηπεδούχοι με εκπληκτική άμυνα, πήραν διαφορά που την αύξαναν μέχρι το φινάλε.
Δεκάλεπτα: 10-11, 25-18, 36-26, 49-33
Διαιτητές: Γαζέτας-Πράττος
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Μπίχτα, Αραμπατζή, Κωνσταντινίδου, Καζαντζή 15, Κιζιρίδου 6, Παπαγακή 6, Πασχάλη 2, Νασουφίδου 20, Καρπόνη, Κισκιπελή, Ζούνη, Δέλλιου.
ΜΕΝΤ (Διαβολεμένου): Καμπίτση 6(2), Πεταχτή 2, Χρυσοστομίδου 13(1), Ριτζαλέου 6(1), Τόσκα 3, Μπαμπικέρ, Σωτηριάδου 2, Καβακίδου, Σταματιάδου 1, Κοματσιούλη, Δριστέλα.