Με φοβερή την Καμπίτση μείωσαν σε 2-1 οι γυναίκες της ΜΕΝΤ-Επικράτησαν στην έδρα τους με 63-57 του Ναύαρχου Βότση

Με εκπληκτική απόδοση στην τελευταία περίοδο (σερί 21-10), οι γυναίκες της ΜΕΝΤ επικράτησαν στην έδρα τους με 63-57 του Ναύαρχου Βότση και μείωσαν τη σειρά στο 1-2. Έτσι το επόμενο παιχνίδι θα διεξαχθεί στη Μίκρα την Κυριακή στις 19:30.

Οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το 24ο λεπτό (26-39) Από εκείνο το σημείο μέχρι το φινάλε η Καμπίτση πέτυχε 21 πόντους και ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη στην ομάδα της. Η ΜΕΝΤ προηγήθηκε με 53-52 στο 36ο λεπτό και στο τελευταίο τετράλεπτο «καθάρισε» το παιχνίδι.

Δεκάλεπτα: 14-13, 24-30, 42-47, 63-57
Διαιτητές: Γραικός-Καρκαλέτσης
ΜΕΝΤ (Διαβολεμένου): Καμπίτση 27(6), Πεταχτή 4, Χρυσοστομίδου, Ριτζαλέου 6, Πασιούδη,  Τόσκα 9, Μπαμπικέρ 4, Σταματιάδου, Σωτηριάδου 4, Καβακίδου 9, Δριστέλα.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Μπίχτα, Καρπόνη, Αραμπατζή 3(1), Κωνσταντινίδου 2, Καζαντζή 16(2), Κιζιρίδου 11(3), Παπαγακή 7, Νασουφίδου 12(1), Πασχάλη 4, Ζούνη 2.