Εύκολη επικράτηση των γυναικών του Παναθηναϊκού επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος από την Δάφνη Αγίου Δημητρίου και πήρε εύκολα την νίκη με σκορ 70-54, θέλοντας ακόμα μια νίκη για να κατακτήσει την τρίτη θέση στην Α1 γυναικών.

Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν κοντά στο σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 19-17 για την Δάφνη.

Στη δεύτερη περίοδο ο Παναθηναϊκός βελτίωσε κατακόρυφα την άμυνα του και με επιμέρους 17-7 και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 34-26.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τις γηπεδούχες να κλείνουν την τρίτη περίοδο με 51-39, ενώ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα δεν άλλαξε κάτι, με το «τριφύλλι» να φτάνει στην νίκη με 70-54 και να θέλει ακόμα μια για να τελειώσει τη σειρά.

Δεκάλεπτα: 17-19, 34-26, 51-39, 70-54
Παναθηναϊκός (Πρέκας): Κάζδαγλη, Μούλη 11, Στούπα, Άνταμς 12 (1), Σαπαλίδου, Πράπα, Σλούκα 5 (1), Δίελα 4, Έιβερι 15 (2), Εζέτζα, Χάμπτον 22 (10 ριμπάουντ).
Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Βλάνη 9 (3), Αλεξανδρή, Μανώλη 2, Αξιοπούλου 1, Γιαμπάνη 2, Μπράουν 18 (2), Τετενέ, Τσέσλεκ 22.