Σημαντική επιτυχία για τα Μετέωρα

Μεγάλη νίκη πέτυχαν τα Μετέωρα που επικράτησαν στην έδρα τους, του ΣΑΕ Αστέρια με 84-80. Δυναμικό ήταν το ξεκίνημα των Μετεώρων με καλή άμυνα που  πήραν διαφορά στο πρώτο ημίχρονο με 11 πόντους.
Οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν την αντεπίθεση τους. Οι δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά πήγαιναν πόντο πόντο και τα Αστέρια πέρασαν μέχρι και 3 πόντους μπροστά. Οι γηπεδούχοι τελικά κατάφεραν να ανακάμψουν με δύο εύστοχα τρίποντα του Παπαδόπουλου και έτσι προέκυψε το τελικό αποτέλεσμα. Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι τα Μετέωρα εκμεταλλεύτηκαν την απουσία του Αντώνη Κυργιωτη που έλειπε στον τόπο καταγωγής του λογω των ημερών.
Δεκάλεπτα: 25-15, 43-31, 55-59, 84-80
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Δέλλας
ΜΕΤΕΩΡΑ (Μπουγιουκλή): Αλατσιδης 7(1), Γιανλαρης 7(1), Νικου 2, Παπαδοπουλος 24(6), Μυστακιδης 3(1), Τερζοπουλος Ο. 19, Τερζοπουλος Ν. 2, Παφραλιδης 5, Μαυρομιχαλης, Κιβρακιδης,  Πλιατσκας 15(1).
ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ταγαράκης): Αθανασιαδης 9, Μπελλης 12(1), Καραμπερης 14, Χατζηαθανασιου, Παπαδοπουλος 28(6), Παγκαλος 9, Στεργιου 8.