Athlenda

9 Απρ 2017

Συνεχίστηκαν τα προκριματικά Νότου για τα Πανελλήνια εφήβων και νεανίδων-Τα αποτελέσματα

Ο Προμηθέας Πάτρας επιβλήθηκε του Άρατου Κιάτου 92-37 και σήμερα στις 12.00 θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Λευκάδας για την πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου για τα προκριματικά του Πανελληνίου Εφήβων.

Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσιος
Δεκάλεπτα: 9-27, 22-53, 27-72, 37-92
Άρατος Κιάτου: (Ζαρρής): Θωμαΐ 2, Νταής, Μαθιόπουλος 3 (1), Ανδριανάκος 7, Κωνσταντόπουλος 5 (1), Ψυχογιός 5, Κουλουκάκης 6 , Νίκας 7 (1), Γιοσμάς, Τσεμεντζής, Ζάρκος 2.
Προμηθέας Πάτρας (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος 4, Κατσουλάκος 14 (1), Τσιακμάς 8 (1), Γραμματικός 6, Δατσιάδης 4, Μαντζούκας 6, Γκάτζιος 6, Σανδραμάνης 15 (1), Μπαρδάκας 17, Βύρλας 12.

Ιτέα και Κολοσσός Ρόδου  ξεκίνησαν με νίκες την  Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο, που φιλοξενείται στο ΚΓ του Μετς. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Βροντάδου-Ιτέα 49-75
Διαιτητές: Σιδέρης-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 14-19, 25-37, 37-59, 49-75
Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 26, Καρύτας, Λεωδής 3, Γανιάρης 2, Κοκκινάκης, Αχλαδίτης, Φραγκομίχαλος 1, Παιδούσης, Μάμαλης 17, Λυμπέρης.
Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρογιάννος 8 (1), Παγώνης 9 (1), Κοντογιάννης 20, Βουτσίνος, Σανούδος 9, Κρικέλας 7, Δημητρίου, Παπαδρόσος, Σκούρας 22 (1).

Μύκονος- Κολοσσός Ρόδου 37-46
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Πηλοϊδης Λ.
Δεκάλεπτα: 7-9, 16-24, 27-34, 37-46
Μύκονος (Σκόρδος): Μπούλια, Σκουλαξινός, Σώχος, Ξενάριος, Βίγκου, Μονογυιός 2, Κοντομήτρος 2, Βουτσίνος, Κολιούλης 16 (1), Κονταρίνης 12 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Κωνσταντάρας 2.
Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσουλλός, Γεωργαλλής, Χατζηγεωργίου 11, Μόραλης, Βασιλαράκης 6 (2), Γκίνης 6, Παπαδόπουλος 2, Χάρης, Οθείτης 10, Γανωτάκης 2, Εγγλέζος 9 (2).

Το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων

 Κυριακή 9 Απριλίου

14.00 Ιτέα-Εργοτέλης
16.00 Κολοσσός Ρ.-Βροντάδου

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

14.00 Βροντάδου-Μύκονος
16.00 Εργοτέλης-Κολοσσός Ρ.

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου

12.00 Μύκονος-Εργοτέλης
14.00 Κολοσσός Ρ.-Ιτέα

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου
12.00 Ιτέα-Μύκονος

Διπλασίασαν τις νίκες Ηρόδοτος και Αίολος στις νεάνιδες

Αίολος και Ηρόδοτος είναι οι ομάδες που πήραν τις νίκες στη δεύτερη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, για τον Γ’ Όμιλο, που φιλοξενείται στο ΚΓ «Χρ. Αγγουράκης» στο Χαϊδάρι. Αναλυτικά οι αγώνες:

Αίολος-ΑΠΑΣ Χαλκίδας 38-32
Διαιτητές: Γρίβα - Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 8-9, 18-18, 29-20, 38-32
Αίολος (Γιαννίκος): Κότσια 21 (2), Ζαχαρίου, Λημναίου 6, Καραβατάκη 8, Βογιατζή, Αθηνέλλη, Ντουλέ 3, Μαρμαρινού
ΑΠΑΣ Χαλκίδας (Κοροβέση): Πανουργιά 6, Γεωργίου 3, Βάρκα 9, Ταστσίδη 5, Στεφάνου 8, Πόγκα 2

Ηρόδοτος – ΕΑΚΑ 71-33
Διαιτητές: Κοτσώνης-Δαβιδέλης
Δεκάλεπτα: 16-9, 34-14, 55-24, 71-33
Ηρόδοτος (Δεδελετάκη): Μαλλιαράκη 8, Μπαλαμούτσου 2, Βερίγου Μ. 2, Βερίγου Αικ., Μανουκάκη 5 (1), Βασίλογλου 2, Νικηφόρου, Νίχλου 21 (5), Γαλαντάκη 25 (2), Λογοθέτη 6
ΕΑΚΑ (Τσακαλίδης): Λάζαρη, Νίννη 11 (1), Έργα, Κλειδαρά 6, Γεωργαρά, Μύτικα, Πατέλλη 1, Χρυσάκη 15

Βαθμολογία: 1. Ηρόδοτος 2-0, 2. Αίολος 2-0, 3. ΑΠΑΣ Χαλκίδας 0-2, 4. ΕΑΚΑ 0-2

Το σημερινό (9/4) πρόγραμμα

10.00 ΑΠΑΣ Χαλκίδας-ΕΑΚΑ
12.00 Αίολος-Ηρόδοτος

Δεν υπάρχουν σχόλια :