Athlenda

9 Απρ 2017

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος (23/4)
ΧΑΝΘ-Καστοριά 45-35(20΄), 51-45(30΄), 55-55(κ.α.), 63-63(α΄παρ.), 73-67(τελικό)
Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Αγιάς 47-47(20΄), 70-77(τελικό)
Πολύγυρος-Καρδίτσα  29-48(20΄), 57-81(τελικό)
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας 34-32(20΄), 58-43(30΄), 76-53(τελικό), 
Αίας Ευόσμου-Στρατώνι 21-31(20΄), 47-73(τελικό)
Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης  35-31(20΄), 56-50(30΄), 75-60(τελικό)
Πευκοχώρι-Αγρίνιο  32-46(20΄), 52-58(30΄), 78-82(τελικό)

ΧΑΝΘ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 73-67
Δεκάλεπτα: 22-18, 38-33, 51-45, 55-55 (κ.α.), 63-63 (1η παρ.), 73-67
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Δημάδης
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 10 (1), Βλάχος 20 (5), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 16 (2), Γεωργάκης 13, Παπαχρήστου, Μελίδης, Λευκαδίτης 2.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 4, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 22 (1), Μπέγος, Τερσενίδης 8 (2), Τασιούδης 1, Τεπετίδης 5, Αντωνιάδης 6, Μπένας 13, Τσότσος 4.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 57-81
Δεκάλεπτα: 22-19, 29-48, 43-63, 57-81
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιμητόπουλος
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης 6, Πετρίδης 14 (1), Παπασαραφιανός 9 (3), Βούλγαρης 8 (2), Χρηστίδης, Νησιώτης 9 (1), Νουκάρης 6 (1), Ακριτίδης 5.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Ζωιτσάκος, Λάκκας 13 (1), Μαυρογιάννης 18 (1), Παππάς Κ., Πάσσας 3 (1), Καμαριώτης 16 (2), Παπαδόπουλος 2, Τριχόπουλος 3 (1), Θέος 17 (2), Παπάς Γρ. 7 (1).

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 70-77
Δεκάλεπτα: 26-18, 45-35, 58-60, 70-77
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 6 (1), Βουρνάς 13, Παπαδιονυσίου 5 (1), Μουράτογλου 7, Σταυρόπουλος 19 (3), Παπαρέγκας 11 (3), Γεωργιάδης 5, Ψάλτου 4, Δημητρόπουλος.
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Τσιαμπαλής 12 (1), Γκανέτσας 7 (2), Μηλιώνης, Ντάλος 2, Χαλκιάς 5 (1), Κόμματος 14 (3), Περρωτής 19, Τριανταφύλλου 16 (2), Γούλας 2.

ΓΕΦΥΡΑ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 75-60
Δεκάλεπτα: 20-19, 35-31, 56-50, 75-60
Διαιτητές: Τσιαπλής-Ελευθεριάδης
ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας, Δανάκης 13, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 2, Καζαμίας, Χαρισόπουλος, Μυλωνίδης 19 (1), Βογιατζής 6 (2), Ταραμάς 9 (3), Ιατρίδης, Μπίσκας 13 (1), Καρούζος 13.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 3 (1), Γρούδος 2, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης, Καραμπίνης, Τσιαβές 5 (1), Κουτσογιάννης 10 (1), Ασημάκης 8 (2), Μασμανίδης 5, Μανδαλάκης 9, Πετς 12 (2).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΑΓΡΙΝΙΟ 78-82
Δεκάλεπτα: 22-24, 32-46, 52-58, 78-82
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 16 (4), Λεμονάκης, Μουρατίδης 19 (3), Μαυρίδης 2, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 3, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 20, Σταύρου 16 (2), Μάρκου, Βαϊντερλής.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 11 (1), Τασόπουλος 8 (1), Σταμούλης 17 (3), Πουρνάρας, Μπαρούχας 9 (2), Τάσσος 19, Γκρέκας 11, Μήτσου 4, Μακρής 3 (1).

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 47-73
Δεκάλεπτα: 12-23, 21-41, 35-56, 47-73
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Παπαδόπουλος): Τσιμπής 7 (1), Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 3 (1), Δεληγιάννης 1, Σικαλίδης 2, Κόκουρας 8, Σεκαδάκης Γ., Σεκαδάκης Δ., Σπύρας 7, Τσιακλάγκανος 12 (2), Καραμανώλης 5 (1), Λυσσέλης.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 2, Γρηγοριάδης 2, Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 8, Σαμαράς 11 (3), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 2, Φλιάτης Γ. 3, Πολιτόπουλος 12 (2), Δασκαλόπουλος 26 (1).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 76-53
Δεκάλεπτα: 19-16, 34-32, 58-43, 76-53
Διαιτητές: Γερακίνης-Παριανόπουλος
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αμοιρίδης): Αβοκάτος 2, Καμπέρης, Μήνου 3, Ακεψιμαΐδης 11 (2), Μάρουσιτς 11 (1), Νώτης 21, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 5, Μέλιος, Γκαμούρας 16, Ελευθεριάδης, Καντάρκος 2.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τόκας, Τσιμίδης, Βάλλιος 6 (1), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 14, Μόρας, Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 9 (2).

Η βαθμολογία

1. Καστοριά 49 23 3 2094 1799 1 ήττα
2. Καρδίτσα (1-0) 46 20 6 1875 1611 6 νίκες
3. Ερμής Αγιάς (0-1) 46 20 6 2021 1893 10 νίκες
4. Αγρίνιο 41 15 11 1815 1767 3 νίκες
5. Ερμής Λ. (2-1) 40 14 12 1843 1800 1 νίκη
6. Πευκοχώρι (2-2) 40 14 12 1939 1982 2 ήττες
7. Στρατώνι (1-2) 40 14 12 1857 1816 2 νίκες
8. Ασπίδα Ξάνθης 39 13 13 1830 1763 1 ήττα
9. Γέφυρα (2-0) 38 12 14 1754 1863 1 νίκη
10. Χ. Τρικούπης (0-2) 38 12 14 1780 1762 2 ήττες
11. Ανατόλια (-9) 37 12 13 1732 1755 3 ήττες
12. Φίλιππος Β. (1-0) 35 9 17 1744 1890 1 ήττα
13. ΧΑΝΘ (0-1) 35 9 17 1772 1846 1 νίκη
14. Πιερικός Αρχέλαος 34 9 16 1674 1737 3 νίκες
15. Πολύγυρος 33 7 19 1813 2012 8 ήττες
16. Αίας Ευόσμου 30 4 22 1567 1806 7 ήττες

* Ο Πιερικός Αρχέλαος και το Ανατόλια έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 30/4)

Πιερικός Αρχέλαος-ΧΑΝΘ
Καστοριά-Χαρίλαος Τρικούπης
Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς
Φίλιππος Βέροιας-Ανατόλια
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά
Ασπίδα Ξάνθης-Αίας Ευόσμου
Αγρίνιο-Γέφυρα
Πολύγυρος-Πευκοχώρι

ΝΟΤΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΚΑΠ-ΕΦΑΟΖ  69-78
Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγίου Δημ.  79-64
Απόλλωνας Σμ.-Πρωτέας Βούλας  48-66
Εργοτέλης-Μανδραϊκός  66-76
ΑΕΝ Κηφισιάς-Παπάγος  61-66
Πανελευσινιακός-Τρίτωνας  54-53
Περιστέρι-Κορωπί  75-69 (παρ.)
Μαρούσι-Ιωνικός Νικαίας  69-61

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΚΟΡΩΠΙ 75-69
Δεκάλεπτα: 12-13, 27-21, 47-45, 57-57 (κ.α.), 75-69
Διαιτητές: Καραβίτης-Φασόλης
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 12 (1), Γοργόνης, Μαγκουνής 10 (1), Πολυτάρχου 28 (7), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 2, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 4, Τασόπουλος 5, Καπώνης 8 (1), Ανέστης, Στάθης.
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 6 (2), Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος 2, Καραδολάμης 6, Κερασοβίτης 17 (3), Αμπαράς 25 (4), Αγγελόπουλος 2, Σταθόπουλος 8.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΑΠΑΓΟΣ 61-66
Δεκάλεπτα: 20-18, 31-39, 44-51, 61-66
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσολάκος
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 19 (2), Κεφάλας 7, Παπανικολάου 3 (1), Χατζηνικόλας 5, Καραβανάς 13, Μαρίνος, Καράμπελας, Οικονομόπουλος 4, Δρακάκης, Ψαρόπουλος 10.
ΠΑΠΑΓΟΣ (Σορώτος): Αποστολίδης 2, Δέδες 10 (3), Ζώρζος 2, Αρσένης 6 (2), Φακοπουλίδης 13 (1), Καμπούρης, Φωτητζόγλου, Χαϊκάλης 8 (2), Γκάτζο 4 (1), Κακιούζης 21.

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 69-61
Δεκάλεπτα: 17-18, 29-31, 52-52, 69-61
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Σπυρόπουλος
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Ξύδας 4, Στασινός 11 (1), Χρονόπουλος 18 (4), Μπαλάφας, Κανέλλης 6 (1), Στούκας, Σουρλής 12 (1), Παπαγεωργόπουλος 15, Καπετάνιος 3.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 8 (1), Παναγιωταράς 2, Καπινιάρης 9 (2), Πετρόπουλος 12 (2), Βουγιούκας 14, Παλαιοχωρίτης 6 (2), Πάντσιος 6 (2), Περσίδης 4, Καλογερίας.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ 79-64
Δεκάλεπτα: 22-16, 33-31, 53-45, 79-64
Διαιτητές: Κονταράτος-Καλογριάς
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Πρισκομάτης 4, Καλλιανιώτης 12 (4), Πρίτσος 7, Σοφρωνάς, Κούσουλας 8, Γιαουρτόγλου 14 (4), Τοπάλης 20 (3), Υφαντής 2, Αντωνίου 3 (1), Καλούδας, Γιανναλέτσος 6.
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας 8 (2), Στραγανιώτης 6 (1), Δανάς, Ξιούρας, Αρχος 3 (1), Ζούκας 12, Κόης 1, Φρουσκλιάς 17 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλης, Γκαϊτάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 12.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 54-53
Δεκάλεπτα: 13-9, 26-22, 37-37, 54-53
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Τσαχάκης
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Μιχαλούτσος 4, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 12 (1), Δρακωτός, Ντορμπάρης 2, Ρεκουνιώτης 14, Μαντζιώρης 17 (3).
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης, Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 16, Ντιπ 9, Θυμνιός 5, Γκαβανόπουλος 13 (1), Ανδρεόπουλος, Βερτούδος.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 48-66
Δεκάλεπτα: 17-17, 23-38, 39-51, 48-66
Διαιτητές: Πόντας-Λαζαρίδης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ασημακόπουλος): Μπάρδας 10, Αρναουτάκης 8, Παπουτσής 8 (2), Δενδρινός 13 (3), Σπυρόπουλος 3 (1), Χανιάς 4, Γεωργίου 2, Νασόπουλος, Βαμβακάς, Σκουτέλης, Σιδέρης, Σιώμος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Ποδαράς): Πλουμής 4, Εμμανουηλίδης 11 (1), Αθηνιώτης 7, Σκουλούδης 8, Βαρδαβάς 10, Μόρφης 15 (3), Αυγενικός 11, Μούτσα, Λάτσης, Μπούρας, Γάργαλης, Βλάχος.

Η βαθμολογία

1. Περιστέρι 48 22 4 1982 1666 11 νίκες
2. Μαρούσι 45 19 7 1885 1777 4 νίκες
3. Πανερυθραϊκός 44 18 8 1865 1760 1 νίκη
4. Παπάγος 43 17 9 1880 1827 2 νίκες
5. Ιωνικός Νίκαιας (2-0) 41 15 11 1951 1907 2 ήττες
6. Κορωπί (0-2) 41 15 11 1943 1854 5 ήττες
7. Πανελευσινιακός (2-0) 40 14 12 1738 1804 1 νίκη
8. Μανδραϊκός (0-2) 40 14 12 1945 1884 2 νίκες
9. ΕΦΑΟΖ 39 13 13 1861 1874 3 νίκες
10. Πρωτέας Β. (+1) 38 12 14 1783 1758 4 νίκες
11. Νέα Κηφισιά (-1) 38 12 14 1852 1847 2 ήττες
12. Τρίτωνας 37 11 15 1873 1919 3 ήττες
13. Κρόνος 36 10 16 1907 1927 1 ήττα
14. Εργοτέλης 35 9 17 1812 1952 1 ήττα
15. Απόλλωνας Σμ. 30 4 22 1716 1962 14 ήττες
16. ΚΑΠ 29 3 23 1795 2070 3 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (27η, 30/4)

ΕΦΑΟΖ-Πανερυθραϊκός
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Απόλλωνας Σμύρνης
Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας
Παπάγος-ΚΑΠ
Τρίτωνας-ΑΕΝ Κηφισιάς
Κορωπί-Πανελευσινιακός
Ιωνικός Νικαίας-Περιστέρι

Εργοτέλης-Μαρούσι

Δεν υπάρχουν σχόλια :