subito

2 Απρ 2017

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά 37-29(20΄), 50-42(30΄), 66-57(τελικό)
Καστοριά-Ανατόλια 45-37 (20΄), 55-50(30΄), 85-76(τελικό) 
Ερμής Αγιάς-ΧΑΝΘ 37-26 (20΄), 67-57(τελικό)
Καρδίτσα-Χαρίλαος Τρικούπης 40-25 (20΄), 66-50(τελικό)
Φίλιππος Βέροιας-Αίας Ευόσμου 34-32 (20΄), 64-57(τελικό)
Στρατώνι-Γέφυρα 42-28 (20΄), 76-68(τελικό)
Ασπίδα Ξάνθης-Ευρώπη Πευκοχωρίου 43-32 (20΄), 60-44(30΄), 79-62(τελικό)
Αγρίνιο-Πολύγυρος 63-51(τελικό)

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΧΑΝΘ 67-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 37-26, 52-36, 67-57
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Γκανέτσας 5 (1), Τσιαμπάλης 7 (1), Μηλιώνης, Ντάλος, Χαλκιάς 10 (2), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 7 (1), Βαβάτσικος, Γουλας 11 1 (1), Αγαπίου.
XANΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 16 (2), Αμπατζάς 7 (2), Βλάχος 2, Παπαδούλης, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 4, Ερμείδης 2, Γεωργάκης 5, Παπαχρήστου, Λευκαδίτης 19 (1), Φυλακτός, Μελίδης 2.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 66-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-11, 37-29, 50-42, 66-57
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Τσιαπλής
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Γκοντόπουλος, Καλτσουνάς, Γκογκίδης 13 (2), Καραγκιολίδης 23, Χανέλλι, Τοπούζης 6, Κωνσταντινίδης 6, Τσιρογιάννης 14 (1), Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 2, Χατζηλάμπρου.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αμοιρίδης): Αβοκάτος, Σπουργίτης, Μήνου 2, Ακεψιμαϊδης 17 (2), Μάρουσιτς 1, Νώτης 5, Παρίτσης 8 (1), Πιλκούδης 6, Μέλλιος 4, Γκαμούρας 8, Ελευθεριάδης, Καντάρκος 6.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 85-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 45-37, 67-60, 85-76
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ξέρας
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 17 (1) Ματενίδης 5 (1), Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 12 (1), Τερσενίδης 6 (2), Τασιούδης 4, Τεπετίδης 6, Αντωνιάδης 16 (1), Τσότσος 17.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 9 (1), Βρεττάς 14 (2), Σιώπης 2, Γαλανίδης 14 (1), Συμεωνίδης 10, Αζίζης 3, Σταματόγιαννης 12 (1), Τζουβάρας 6, Βεργίνης 3, Κότσανος 9.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 79-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 24-24, 43-32, 60-44, 79-62
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Σιταρίδης
ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης): Ντεμάι 2, Παπαδάκης 3, Γρούδος 6, Τσουραπάς, Τσιώγκας 8 (2), Καραμπίνης 1, Τσιαβές 15 (1), Κουτσογιάννης 2, Ασημάκης 6 (1), Μασμανίδης, Μανδαλάκης 23 (5), Πετς 13 (2).
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 7 (1), Μητσάκης 14 (4), Λεμονάκης 1, Μουρατίδης 13, Μαυρίδης 6, Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης 3, Κιγμέτογλου 8, Σταύρου 7 (1), Βαϊντερλής.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 63-51
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 33-22, 50-40, 63-51
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 9 (1), Τασόπουλος 8, Σταμούλης 3 (1), Πουρνάρας 2, Μπαρούχας 9 (1), Γκρέκας 2, Μήτσου 5 (1), Μακρής 21 (2).
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 2, Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 6 (1), Βούλγαρης 10 (2), Χρηστίδης, Νησιώτης 4, Νούκαρης 20 (2), Ακριτίδης, Mίκιτς 3.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 64-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-13, 34-32, 45-47, 64-57
Διαιτητές: Δημάδης-Ελευθεριάδης
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 11 (2), Παπαδόπουλος, Κοθράς 22, Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 10, Σταυριανίδης 9 (1), Τόκας, Μόρας.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Παπαδόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 10 (1), Μπαλτζόπουλος, Καδής 3 (1), Δεληγιάννης 1, Σικαλίδης 10, Δεμερτζής, Κόκουρας 8, Σεκαδάκης, Σπύρας 6 (2), Τσιακλάγκανος 11 (3), Καραμανώλης 8 (2).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΓΕΦΥΡΑ 76-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-8, 42-26, 60-48, 76-68
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 15 (3), Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 8 (1), Σουτζόπουλος 15 (1), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι. 8 (2), Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Δασκαλόπουλος 20 (1).

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 10, Δανάκης 14 (2), Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης 7 (1), Καζαμίας, Μυλωνίδης 10 (2), Βογιατζής 10 (2), Ταραμάς 2, Μπίσκας 11 (1), Καρούζος 2.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 66-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 40-25, 53-39, 66-50
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου
 ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 3 (1),Μαυρογιάννης, Παππάς Κ. 5 (1), Καμαριώτης 8 (1), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 17 (5), Θέος 19 (2), Παππάς Σ. 6.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου, Βουρνάς 6, Παπαδιονυσίου 10 (1), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 14 (2), Παπαρέγκας 9 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Δημητρόπουλος, Λειβαδάς.

Η βαθμολογία

1. Καστοριά 48 23 2 2027 1726 1 νίκη
2. Καρδίτσα (1-0) 44 19 6 1794 1552 5 νίκες
3. Ερμής Αγιάς (0-1) 44 19 6 1944 1823 9 νίκες
4. Πευκοχώρι (1-0) 39 14 11 1861 1900 1 ήττα
5. Αγρίνιο (0-1) 39 14 11 1733 1689 2 νίκες
6. Ερμής Λ. (2-0) 38 13 12 1767 1747 1 ήττα
7. Ασπίδα Ξάνθης (2-1) 38 13 12 1760 1688 3 νίκες
8. Στρατώνι (0-3) 38 13 12 1784 1769 1 νίκη
9. Χ. Τρικούπης (+9) 37 12 13 1710 1685 1 ήττα
10. Ανατόλια (-9) 37 12 13 1732 1755 3 ήττες
11. Γέφυρα 36 11 14 1679 1803 1 ήττα
12. Πιερικός Αρχ. (+21) 34 9 16 1674 1737 3 νίκες
13. Φίλιππος Β. (-21) 34 9 16 1691 1814 1 νίκη
14. ΧΑΝΘ 33 8 17 1699 1779 4 ήττες
15. Πολύγυρος 32 7 18 1756 1931 7 ήττες

16. Αίας Ευόσμου 29 4 21 1520 1733 6 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (26η, 9/4)

Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος
ΧΑΝΘ-Καστοριά
Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Αγιάς
Πολύγυρος-Καρδίτσα
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας
Αίας Ευόσμου-Στρατώνι
Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης
Πευκοχώρι-Αγρίνιο

ΝΟΤΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝ Κηφισιάς 77-62
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΠ 63-60
Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 78-76 (παρ.)
Μανδραϊκός-Απόλλωνας Σμύρνης 91-61
Παπάγος-Πανελευσινιακός 79-65
Τρίτωνας-Περιστέρι 92-96 (παρ.)
Κορωπί-Μαρούσι 60-72
Ιωνικός Νίκαιας-Εργοτέλης 75-81

ΚΟΡΩΠΙ-ΜΑΡΟΥΣΙ 60-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19, 36-43, 49-53, 60-72
Διαιτητές: Τσαχάκης-Πολυχρόνης
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 10 (1), Αγόρης 3 (1), Καραδολάμης 6, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 11 (1), Αγγελόπουλος 11, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 4
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Στασινός 6, Κορκοσούρας, Ξύδας 10 (2), Χρονόπουλος 14 (1), Μπαλάφας 9 (1), Κανέλλης 6 (1), Στούκας 3 (1), Σολωμός 10, Σουρλής 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 11 (1), Καπετανιος.

ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ 77-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-15, 36-27, 53-44, 77-62
Διαιτητές: Πόντας-Μηλαπίδης
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 6 (1), Κοψιάς, Γκαβασιάδης 24 (1), Γεωργοπαπαδάκος 16 (1), Καπετζόγλου, Νάκης, Σαμοθράκης 2, Καστανιώτης 8, Λεγκίκας 17 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Γεωργιάδης, Ξύδης.
ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 11 (2), Κεφαλάς, Μαρίνος 3, Καράμπελας 2, Μανούσος, Παπανικολάου 4, Χατζηνικόλας 13 (1), Καραβανάς 10, Οικονομόπουλος 6 (1), Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 9 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 91-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 46-30, 71-42, 91-61
Διαιτητές: Αναστασίου-Αντωνιάδης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Μουστόπουλος 21, Βαφιάς 10, Ψυλέας 17 (3), Λυτόπουλος 9, Τζιβελέκας 10 (2), Κωτσόπουλος 3 (1), Παπανικολάου 2, Ζαφείρης, Ντότσι 2, Κούρτης 6, Κοντούλης, Παπαπέτρος 10 (1).
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ασημακόπουλος): Νασόπουλος 4, Mπάρδας 15 (4), Σπυρόπουλος 12 (2), Mπασδέκης 4, Κουτσούμπας 3 (1), Aρναουτάκης 5, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 4, Σιδέρης 2, Δενδρινός 4, Σιώμος 4, Παπουτσής.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 78-76 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 31-26, 51-49, 60-60, 78-76
Διαιτητές: Αποστολίδης-Κόλιας
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Ποδαράς): Μόρφης 3 (1), Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 21 (3), Αθηνιώτης 3 (1), Αυγενικός 14 (1), Βαρδαβάς 10, Σκουλούδης 11, Γαργαλής 2, Πλουμής 9 (1), Μούστα 2
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΌΣ (Χουχούλης): Δέλιος 7, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης, Πρίτσος 17 (1), Σοφρωνάς 5, Κούσουλας 22 (3), Γιαουρτόγλου 10 (2), Τοπάλης 5 (1), Υφαντής 3, Αντωνίου, Καλούδας, Γιανναλέτσος 7.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 92-96
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-16, 35-30, 56-48, 68-68 (κ.α.), 83-83 (1η παρ.), 92-96
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Παυλόπουλος
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης, Σελεμενάκης, Πετρόπουλος 2, Καλαντζής 21 (3), Κουκουνιάς 14 (1), Ντιμπ 11, Θυμνιός 19, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Γκαβανόπουλος 17 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος 2.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 14 (2), Ανέστης, Γοργόνης 2, Μαγκουνής 27 (3), Πολυτάρχου 4, Παπαντωνάκος 4, Μάντζαρης 22 (3), Λυκογιάννης 17, Κατιάκος, Καπώνης 3, Τασόπουλος 3, Χουγκάζ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 75-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 39-36, 57-49, 75-81
Διαιτητές: Κοντίλης-Μαρίγλη
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 8 (1), Παναγιωταράς 15 (2), Καπινιάρης 13 (3), Παλαιοχωρίτης, Βουγιούκας 10 (1), Πετρόπουλος 13 (1), Περδικάρης 10, Παπαγεωργίου, Μπολάτογλου 2, Κοντραφούρης, Περσίδης 2, Καλογερίας.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 15 (1), Καρακωνσταντάκης 21 (2), Βερτούδος 8, Χουχούμης 28 (6), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Καραλής 9 (1), Γαλανάκης, Γκαμαλής, Ξενάκης, Σταράκης.

ΠΑΠΑΓΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 79-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 40-27, 62-44, 79-65
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Αργυρούδης
ΠΑΠΑΓΟΣ (Σορώτος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου 2, Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 7, Ζώρζος 15 (5), Αρσένης 8 (2), Μερκούρης 2, Καμπούρης, Χαϊκάλης 8 (1), Γκάτζο 12 (3), Κακιούζης 20.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Μιχαλούτσος 6, Μουμπάρακ 20 (4), Δούκας, Δορμπάρης 6 (1), Δρακωτός, Σιδέρης 3, Κεφάλας 3 (1), Τσαντές, Ρεκουνιώτης 8, Μαντζιώρης 19 (3).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 63-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-19, 30-35, 48-44, 63-60
Διαιτητές: Γαρίνη-Σιδέρης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Μπάλας 12 (2), Στραγανιώτης 11 (2), Δανάς, Ξιούρας, Άρχος 3 (1), Ζούκας 4, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 13, Ηλιόπουλος 3 (1), Μπέλη, Γκαιντάσοβ, Ματαλιωτάκης 14.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 2, Γραμματίκας 5 (2), Κόκκας 4, Καρτέρης 5 (1), Καραμπάς 14 (2), Ροδοστόγλου 23, Μαλτέζος 1, Μαργέλης 6.
Η βαθμολογία

1. Περιστέρι 46 21 4 1907 1597 10 νίκες
2. Μαρούσι 43 18 7 1816 1716 3 νίκες
3. Πανερυθραϊκός 42 17 8 1785 1696 1 ήττα
4. Παπάγος 41 16 9 1814 1768 1 νίκη
5. Ιωνικός Νίκαιας (2-0) 40 15 10 1890 1838 1 ήττα
6. Κορωπί (0-2) 40 15 10 1874 1779 4 ήττες
7. Πανελευσινιακός(2-0) 38 13 12 1684 1751 3 ήττες
8. Μανδραϊκός (0-2) 38 13 12 1869 1818 1 νίκη
9. ΕΦΑΟΖ (+5) 37 12 13 1783 1805 2 νίκες
10. Νέα Κηφισιά (-5) 37 12 13 1791 1781 1 ήττα
11. Πρωτέας Β. 36 11 14 1717 1710 3 νίκες
12. Τρίτωνας 36 11 14 1820 1865 2 ήττες
13. Κρόνος 35 10 15 1843 1848 1 νίκη
14. Εργοτέλης 34 9 16 1746 1876 2 νίκες
15. Απόλλωνας Σμ. 29 4 21 1668 1896 13 ήττες

16. ΚΑΠ 28 3 22 1726 1992 2 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (26η, 9/4)

ΚΑΠ-ΕΦΑΟΖ
Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Απόλλωνας Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας
Εργοτέλης-Μανδραϊκός
ΑΕΝ Κηφισιάς-Παπάγος
Πανελευσινιακός-Τρίτωνας
Περιστέρι-Κορωπί
Μαρούσι-Ιωνικός Νικαίας

Δεν υπάρχουν σχόλια :