Νίκη στην παράταση στο ντέρμπι για τη ΜΕΝΤ

Μεγάλο παιχνίδι στη ΜΕΝΤ με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί μετά από παράταση του Γαλαξία με 90-83. Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν στο δεύτερο.
Ο Γιαννούλης με σουτ 15 δεύτερα πριν το τέλος του κανονικού αγώνα, οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Η «Ενωση» πήρε προβάδισμα από την αρχή του έξτρα χρόνου και πήρε το σημαντικό ροζ φύλλο.
Δεκάλεπτα:19-12, 39-30, 55-54, 75-75(κ.α.), 90-83
Διαιτητές: Τζίμα-Αγραφιώτης-Τσαλκιτζής Αρ.
ΜΕΝΤ(Νομικός-Βαλασιάδης): Καλπαξίδης 15(1), Παπαδόπουλος Π. 17(2), Μιχαηλίδης Γρ. 26(4), Μπουραζάνης 2, Καραγκιαβουρίδης, Παπαδόπουλος Α. 16(3), Κάππος 4, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν 2, Στεφανίδης 2, Τζιούφας, Θεοδωρίδης 6.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Τζιόμαλος): Τζιβάνης 3, Μπαλάσκας 3(1), Μασλαρινός 13(3), Κανλής, Δάλπας 12(2), Γκόφας 22, Γιαννούλης 30.