Απίστευτο «διπλό» στην Ηλιούπολη για τα Βασιλικά

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη ήταν το παιχνίδι στην Ηλιούπολη με τα Βασιλικά να επικρατούν στο τέλος με 75-79 της ΕΚ Σταυρούπολη. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν και μάλιστα ένα λεπτά πριν τη λήξη πέρασαν μπροστά με 75-71.
Κάποιες καθοριστικές χαμένες βολές από την ομάδα της Σταυρούπολης, σε συνδυασμό με την ευστοχία από το ίδιο σημείο αλλά και την εξαιρετική άμυνα των φιλοξενουμένων έφεραν ένα σερί 8-0 που τους έδωσε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 15-23, 36-43, 55-54, 75-79
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Κουκουλεκίδης-Κιλιπίρης
ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μητριτζίκης): Πασχαλίδης, Ταυλαρίδης 20(4), Φωτιάδης 13(1), Χεμπεκίδης, Τόττης 13(2), Τετράδης, Παπαχρήστος 6, Σαββίδης 8(1), Σαχινίδης 4, Ζλάκιος 4, Ξενίδης 3(1), Παπαδόπουλος 4.
ΒΑΣΙΛΙΚΑ(Σκαρλής): Γκώνος 14(2), Σύρρος, Δάγκας, Παπαϊωάννου 8, Μπατσιούδης, Ζέγας 19(2), Μαβίδης, Κούσας 13(1), Ραπατσάκος, Οικονόμου 15, Πασιούδης 10.