«Διπλό» στο Αλεξάνδρειο για τον Παναθλητικό

Ο Παναθλητικός GOALBET  επιβλήθηκε στο Αλεξάνδρειο του Άρη με 64-77 και παρέμεινε εκτός ζώνης πλέι-άουτ. Η νικήτρια ομάδα έπαιξε κατά διαστήματα καταπληκτικό μπάσκετ και προηγήθηκε με νταμπλ σκορ στο τέλος του ημιχρόνου.
Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού με καλή άμυνα και καμιά έκπτωση στην επίθεση ο Παναθλητικός διατήρησε τη διαφορά, γύρω στους 20 πόντους και τελικά πήρε τη νίκη. Κανταρά, Σούμπερτ και Νάστου ξεχώρισαν από τις νικήτριες, η Μακένζι ήταν μόνη για τον Αρη, που δεν είχε τον προπονητή του στα τελευταία λεπτά, καθώς αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές.

Δεκάλεπτα: 15-26, 26-52, 44-67, 64-77
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Κιλαζίδου 7(1), Μακένζι 22, Καραβέλη 6, Γράψα 3(1), Κατσαμούρη, Κουφογιάννη 3, Τσινέκε Ε. 7(1), Παπαρδέλα 2, Τράντα 7(1), Μοντγκόμερι 7, Γκλεζάκη.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ GOALBET ( Καφαντάρη-Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Μπαλλά, Αναγνωστοπούλου, Κανταρά 20(4), Σύρρα 2, Μπαχαρίδου, Νάστου 12(2), Κυρατζή 8(2), Μπόικιν 6, Σούμπερτ 18, Γαϊτάνη 4, Καλογρίδου 1.