Athlenda

30 Απρ 2017

Στην Α2 και μαθηματικά η Καστοριά- Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΒΟΡΡΑΣ

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-ΧΑΝΘ  Πέμπτη 4 Μαΐου (20:00)
Καστοριά-Χαρίλαος Τρικούπης  87-76
Καρδίτσα-Ερμής Αγιάς  88-83
Φίλιππος Βέροιας-Ανατόλια  75-79
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά  82-56
Ασπίδα Ξάνθης-Αίας Ευόσμου  73-58
Αγρίνιο-Γέφυρα  85-68 (29/4)
Πολύγυρος-Πευκοχώρι  69-84

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 88-83
Δεκάλεπτα 23-19, 49-36, 65-67, 88-83.
Διαιτητές: Δεσλής-Καλογερόπουλος
ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ρουμελιώτης-Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Ζωιτσάκος, Πανταζής 2, Λάκκας 9(2), Μαυρογιάννη2 12, Παππάς Κ., Καμαριώτης 14(2), Παπαδόπουλος 13, Τριχόπουλος 14, Θέος 12(2), Παππάς Γρ. 8(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Τσιαμπαλής 25(6), Γκανέτσας 5(1), Μηλιώνης, Νταλός, Χαλκιάς, Κόμματος 2, Περρωτής 23, Τριανταφύλλου 14(2), Βαβάτσικος 11(1), Γούλας 3(1)

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 82-56
Δεκάλεπτα: 17-19, 39-34, 58-43, 82-56.
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 8 (1), Γρηγοριάδης 2, Πονόπουλος, Συμεών, Κουντουραντζόγλου 7, Δελίδης 10 (2), Σουτζόπουλος 4, Σαμαράς 17 (4, Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 2, Φλιάτης Γ. 6, Πολιτόπουλος 9 (3), Δασκαλόπουλος 17.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 3 (1), Σπουργίτης 3, Ακεψιμαΐδης 7 (1), Μάρουσιτς 10 (1), Νώτης 7, Μήνου 3 (1), Αβοκάτος, Μέλλιος, Γκαμούρας 9, Ελευθεριάδης 2, Καντάρκος 12.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 87-76
Δεκάλεπτα: 25-27, 48-40, 65-67, 87-76
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 17 (3), Χονδρογιάννης 2, Ματενίδης 8 (1), Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 10 (2), Μπέγος, Τερσενίδης 11 (1), Τασιούδης, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 3 (1), Μπένας 18 (1), Τσότσος 8.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 6 (2), Βουρνάς 7, Παπαδιονυσίου 12 (2), Τοπουζίδης 11 (3), Μουράτογλου 16 (2), Σταυρόπουλος 7 (1), Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 2, Δημητρόπουλος, Ψάλτου 5.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 75-79
Δεκάλεπτα: 22-19, 31-39, 56-57, 75-79
Διαιτητές Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τσούκας 11 (2), Τσιμίδης, Βάλλιος 12 (3), Παπαδόπουλος 5, Κοθράς 28 (3), Σιόλογκας 15, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 5 (1), Πρωτούλης 18 (1), Βρεττάς 2, Σιώπης 3 (1), Γαλανίδης 18 (4), Μπίλιος, Συμεωνίδης 25, Αζίζης, Σταματόγιαννης 2, Τζουβάρας 2, Βεργίνης 2, Κότσανος 2.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 69-84
Δεκάλεπτα: 21-25, 34-48, 52-59, 69-84
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 13, Πετρίδης 18 (3), Βούλγαρης 4 (1), Χρηστίδης 4, Νησιώτης 16 (1), Νουκάρης 7 (1), Ακριτίδης, Mίκιτς 7.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης, Μητσάκης 11, Λεμονάκης 4, Μουρατίδης 22 (3), Μαυρίδης 14, Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Σταύρου 19 (1), Κιγμέτογλου 11 (1), Μάρκου, Βαϊντερλής.

Η βαθμολογία

1. Καστοριά 51 24 3 2181 1875 1 νίκη
2. Καρδίτσα 48 21 6 1963 1692 7 νίκες
3. Ερμής Αγιάς 47 20 7 2104 1981 1 ήττα
4. Αγρίνιο 43 16 11 1900 1835 4 νίκες
5. Πευκοχώρι (+5) 42 15 12 2023 2051 1 νίκη
6. Στρατώνι (-5) 42 15 12 1939 1872 3 νίκες
7. Ερμής Λ. (1-0) 41 14 13 1899 1882 1 ήττα
8. Ασπίδα Ξάνθης (0-1) 41 14 13 1893 1821 1 νίκη
9. Ανατόλια 40 13 14 1881 1902 1 νίκη
10. Γέφυρα (2-0) 39 12 15 1822 1948 1 ήττα
11. Χ. Τρικούπης (0-2) 39 12 15 1856 1849 3 ήττες
12. Πιερικός Αρχέλαος 36 10 16 1746 1807 4 νίκες
13. Φίλιππος Βέροιας 36 9 18 1819 1969 2 ήττες
14. ΧΑΝΘ 35 9 17 1772 1846 1 νίκη
15. Πολύγυρος 34 7 20 1882 2096 9 ήττες
16. Αίας Ευόσμου 31 4 23 1625 1879 8 ήττες

* Η Καστοριά έχει ανέβει μαθηματικά στην Α2… Ο Αίας Ευόσμου και ο Πολύγυρος έχουν υποβιβαστεί μαθηματικά στη Γ΄ Εθνική
** Ο Πιερικός Αρχέλαος και η ΧΑΝΘ έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 Η επόμενη αγωνιστική (28η, 7/5)

Χαρίλαος Τρικούπης-Πιερικός Αρχέλαος
Ερμής Αγιάς-Καστοριά
Πευκοχώρι-Καρδίτσα
ΧΑΝΘ-Φίλιππος Βέροιας
Ανατόλια-Στρατώνι
Ερμής Λαγκαδά-Ασπίδα Ξάνθης
Αίας Ευόσμου-Αγρίνιο
Γέφυρα-Πολύγυρος


ΝΟΤΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ-Πανερυθραϊκός  68-74
Κρόνος-Απόλλωνας Σμύρνης  69-56
Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας  88-75
Παπάγος-ΚΑΠ  84-63
Τρίτωνας-ΑΕΝ Κηφισιάς  76-71
Κορωπί-Πανελευσινιακός  Τρίτη 2 Μαΐου (18:00)
Ιωνικός Νίκαιας-Περιστέρι  78-81
Εργοτέλης-Μαρούσι  Τετάρτη 3 Μαΐου (17:00)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 78-81
Δεκάλεπτα: 13-19, 35-40, 53-61, 78-81
Διαιτητές: Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος 4, Παναγιωταράς 15(1), Καπνινιπαρης 7(1), Παλαιοχωρίτης 4(1), Βουγιούκας 32, Πετρόπουλος 5, Κοντραφούρης, Παπαγεωργίου, Μπολάτογλου, Περσίδης 11(1).
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 4(1), Ντακούλιας 16(1),  Γοργόνης 5(1), Μαγκουνής 8, Πολυτάρχου 18(3), Παπαντωνάκος 6(2), Μάντζαρης 7, Λυκογιάννης 2, Κατιάκος 13, Γκιουζέλης, Καπώνης 2, Στάθης.

ΕΦΑΟΖ–ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 68-74
Δεκάλπετα: 23-16, 38-39, 55-54, 68-74
Διαιτητές: Καραβίτης–Καλογερόπουλος
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 14 (1), Γκόντουϊν, Γκαβασιάδης 6, Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Καπετζόγλου, Νάκης 6 (2), Ξύδης 3, Καστανιώτης 5 (1), Λεγκίκας 24 (2), Τσιτσιγιάννης 2, Σπηλιόπουλος, Κοψιάς.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΌΣ (Χουχουλής): Δέλιος 2, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης 15 (5), Πρίτσος 8, Σοφρωνάς 10 (1), Κούσουλας 11 (2), Γιαουρτόγλου 14 (1), Τοπάλης 11 (2), Αλεξίου, Αντωνίου 3 (1), Καλούδας, Γιανναλέτσος.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΑΕΝΚ 76-71
Δεκάλεπτα: 19-21, 40-40, 60-53, 76-71
Διαιτητές: Μπούκας-Ραχιώτης
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης 9 (1), Κούτουλας 1, Πετρόπουλος 4, Καλαντζής 7, Κουκουνιάς 6, Ντιμπ 28 (4) Θυμνιός 7, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Ανδρεόπουλος 14, Βερτούδος.
AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 13, Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφάλας 9 (1), Μαρίνος 3 (1), Δημητριάδης, Αλετράς, Παπανικολάου, Χατζηνικόλας, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 5 (1), Δρακάκης, Ψαρόπουλος 20 (3).

ΠΑΠΑΓΟΣ-ΚΑΠ 84-63
Δεκάλεπτα: 24-14, 50-21, 72-41, 84-63
Διαιτητές: Λύρας-Κοτσώνης
ΠΑΠΑΓΟΣ (Σορώτος): Γεωργούλης 3 (1), Φωτητζόγλου 6 (2), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 2, Δέδες 15 (2), Ζώρζος 7 (1), Μερκούρης, Φακοπουλίδης 14 (1), Καμπούρης 4, Χαϊκάλης 7 (1), Γκάτζο 4, Κακιούζης 20.
KAΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 3 (1), Γραμματίκας 1, Κόκκας 6, Γαπκιάδης 10 (1), Καρτέρης 9 (3), Πανταζής 2, Καραμπάς 14 (1), Αρσενικός, Ροδοστόγλου 11 (2), Μαλτέζος 2, Μαργέλης, Θεοδωράκης 5 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 88-75
Δεκάλεπτα: 19-22, 44-42, 72-53, 88-75
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Αργυρούδης
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Μουστόπουλος 15, Βαφιάς, Ψυλέας 20 (4), Γεωργοπαπαδάκος 16 (3), Λυτόπουλος 4, Κούρτης 3 (1), Τζιβελέκας 17 (2), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Ντότσι 2, Κοντούλης, Παπαπέτρος 11 (2).
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Ποδαράς): Καματερός 2, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 2, Αθηνιώτης 10 (1), Μόρφης 4, Παπάδης 4, Αυγενικός 10, Βαρδαβάς 25 (1), Σκουλούδης 5, Βλάχος 5 (1), Γάργαλης, Πλουμής 8, Μούτσα.

ΚΡΟΝΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 69-56
Δεκάλεπτα: 18-9, 34-28, 50-44, 69-56
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Σκαλτσής
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας, Στραγανιώτης 6, Δανάς, Ξιούρας 10 (2), Αρχος, Ζούκας 9, Κόης 11 (3), Φρουσκλιάς 20 (2), Ηλιόπουλος 3 (1), Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 2, Ματαλιωτάκης 8.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Ασημακόπουλος): Νασόπουλος 9 (1), Μπάρδας 5, Σπυρόπουλος, Μπασδέκης 18 (1), Αρναουτάκης 11, Κυπριτζόγλου, Χανιάς-Πανταζής 2, Δενδρινός 11 (3), Παπουτσής.

Η βαθμολογία

1. Περιστέρι 50 23 4 2063 1744 12 νίκες
2. Πανερυθραϊκός 46 19 8 1939 1828 2 νίκες
3. Μαρούσι 45 19 7 1885 1777 4 νίκες
4. Παπάγος 45 18 9 1964 1890 3 νίκες
5. Μανδραϊκός (+8) 42 15 12 2033 1959 3 νίκες
6. Ιωνικός Νίκαιας (-8) 42 15 12 2029 1988 3 ήττες
7. Κορωπί 41 15 11 1943 1854 5 ήττες
8. Πανελευσινιακός 40 14 12 1738 1804 1 νίκη
9. ΕΦΑΟΖ 40 13 14 1929 1948 1 ήττα
10. Νέα Κηφισιά (2-2, +6) 39 12 15 1923 1923 3 ήττες
11. Πρωτέας Β. (2-2, +1) 39 12 15 1858 1846 1 ήττα
12. Τρίτωνας (2-2, -7) 39 12 15 1949 1990 1 νίκη
13. Κρόνος 38 11 16 1976 1983 1 νίκη
14. Εργοτέλης 35 9 17 1812 1952 1 ήττα
15. Απόλλωνας Σμ. 31 4 23 1772 2031 15 ήττες
16. ΚΑΠ 30 3 24 1858 2154 4 ήττες

* Ο Εργοτέλης, το Μαρούσι, το Κορωπί και ο Πανελευσινιακός έχουν έναν αγώνα λιγότερο
* Ο Απόλλωνας Σμύρνης και η ΚΑΠ έχουν υποβιβαστεί μαθηματικά στη Γ΄Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (28η, 7/5)

Απόλλωνας Σμύρνης-ΕΦΑΟΖ
Πρωτέας Βούλας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μαρούσι-Μανδραϊκός
Πανερυθραϊκός-Παπάγος
ΚΑΠ-Τρίτωνας
ΑΕΝ Κηφισιάς-Κορωπί
Πανελευσινιακός-Ιωνικός Νικαίας

Περιστέρι-Εργοτέλης

Δεν υπάρχουν σχόλια :