«Ελαμψε» στην Τούμπα ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Αστέρας Πλαγιαρίου επικράτησε στη ΜΕΝΤ της ΑΕΕ Τούμπας με 53-55. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προβάδισμα 13 πόντων στο πρώτο ημίχρονο όμως η ΑΕΕ Τούμπας ισοφάρισε σε 53-53.
Ο Δουβής διαμόρφωσε το τελικό σκορ  ενάμιση λεπτό πριν το τέλος και στην συνέχεια οι δύο ομάδες αστόχησαν σε 2-3 επιθέσεις με αποκορύφωμα το τρίποντο του Ταρπάγκου, 4 δεύτερα πριν το φινάλε.
Δεκάλεπτα: 17-20, 23-36, 40-47, 53-55
Διαιτητές: Πετανίδου Γ.-Εμμανουήλ-Ψαρράς
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ(Γεωργάκας-Βουλκίδης): Ταρπάγκος 16(2), Πεγιάς 17(4), Κουλουμπής 3, Νεράντζης 2, Παπαϊωάννου 6, Κυρατζής 3, Πισσανίδης, Χατζηπαραδείσης 1, Λεμονίδης 5(1), Βαρδάκος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ(Μουρατίδης-Δημητρίου): Μπάγκι 10(1), Κολυμβάνος , Δουβής 8,  Φυντανίδης 2, Αντικατζίδης 8, Σιάπκας 9(3), Στάθης 5, Σπάχος 3, Χατζηαντωνίου 4, Παπαδόπουλος 6.