Εσπασε το αήττητο της Δόξας Ασσήρου ο Αρίων Σταυρούπολης

Με μια τεράστια σημασίας νίκη, συνέχισε της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Αρίων Σταυρούπολης, καθώς χθες στον εντός έδρας αγώνα στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής, υποχρέωσε την σκληροτράχηλη ομάδα της Δόξας Ασσήρου, στην πρώτη ήττα με σκορ 66-65, σπάζοντας το αήττητο της.

Οι παίκτες των νικητών μπήκαν με πάθος από το πρώτο λεπτό και είχαν πλήρως τον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα μέχρι το ημίχρονο. Στα τελευταία δύο λεπτά της αναμέτρησης η αποφασιστική άμυνα και το καθαρό μυαλό στην επίθεση, έδωσαν την νίκη στον Αρίωνα που κατά πάσα πιθανότητα οδηγεί στα play off.

Η διοίκηση των νικητών συνεχάρη το προπονητικό τιμ και τους παίκτες, για την εμφάνιση και την νίκη και ευχαριστεί τους φίλους που βρέθηκαν στο γήπεδο και στήριξαν την ομάδα. Επίσης συνεχάρη την ομάδα της Δόξας Ασσήρου, για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον όμιλο και της εύχεται καλή συνέχεια και στο υπερπρωτάθλημα της Γ1.

Δεκάλεπτα: 21-12, 41-29, 51-49, 66-65
Διαιτητές; Πράττος-Τσαλκιτζής Αρ.
ΑΡΙΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κανέλλης): Χυτόπουλος 4, Τζιτζιλάκης, Καραγιάννης 11(1), Ιωαννίδης 11(1), Γιαλαντζής 3(1), Πασχαλούδης 2, Σαχινίδης 11(2), Πειμανίδης 4, Βλάχος 20(2).
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Πρασσάς): Τυμής 1, Παλέντζας 22(3), Πεφτιτσης 19(3), Κατσαβέλης 3, Ζουναρόπουλος 1, Μαυρος 12(1), Γουνιώτης7.