Πήραν το ντέρμπι οι νεάνιδες του Παναθλητικού-Πειραματικού

Μεγάλη επιτυχία για τις νεάνιδες του Παναθλητικού-Πειραματικού που επικράτησαν στο μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής με 61-58 του Ηρακλή, παραμένοντας δυναμικά στο κυνήγι μιας θέσης στην πρώτη τετράδα.
Οι νικήτριες πήραν προβάδισμα στην δεύτερη περίοδο και έφθασαν να προηγούνται με 15 πόντους στο 29ο λεπτό. Ο «Γηραιός» όμως έκανε την αντεπίθεσή του και μείωσε σε 57-53, δύο λεπτά πριν το φινάλε. Το τελικό 61-58 διαμορφώθηκε με δίποντο της Τζέλου στην εκπνοή του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 13-13, 32-26, 52-39, 61-58
Διαιτητές: Πράττος-Τσαλκιτζής Αρ.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Λαμπρόπουλος- Καφαντάρη): Τσιλιφώνη 10(2), Μπαχαρίδου 5, Λιάτσα 4, Σιδηροπούλου 12, Τζαβέλα, Αναγνωστοπούλου 18(2), Καλογρίδου , Θεοδοσίου 6, Μπακιρτζόγλου 2, Τσούλε 4(1).
ΗΡΑΚΛΗΣ (Τζιότζιος-Πανουτσακόπουλος): Πετρίδου, Κλιματσάκη 4, Κλώνου, Θωμαϊδου 8, Καραγιάννη, Τζελου 19, Γκομπετζιβίλι 19(1), Παυλίδου 8, Λαγκαδιώτου.