Εύκολη νίκη για την Δόξα Ασσήρου

Νέα εξαιρετική εμφάνιση για την Δόξα Ασσήρου και νίκη επί του αξιόμαχου Εθνικού Αστέρα Σοχού με 82-61.

Η Δοξα αν και αγωνίστηκε και πάλι χωρίς τον Μουτσιαρά κατάφερε να κάνει ένα καλό ξεκίνημα με πολύ καλή λειτουργία τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και έκλεισε το δεκάλεπτο με 20-12. Στο  δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και το ημίχρονο έκλεισε με 38-28. Ενα ξέσπασμα όμως των γηπεδούχων στην συνέχεια ήταν αρκετό και με πολυφωνία στην επίθεση ανέβασε την διαφορά στους 20 πόντους και την κράτησε όμως μέχρι το τέλος του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 20-12, 38-28, 66-46, 82-61
Διαιτητές: Γαβρίδης-Δημητρακόπουλος
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ (Πρασσας): Τυμης 6, Μιχαλοπουλος 4, Πεφτιτσης 14(2), Παλεντζας 23(3), Κατσαβελης, Αλβανός, Μαυρος 23, Γουνιωτης 13, Ζουναροπουλος Μ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΟΧΟΥ (Μαλαμιδης): Νόικος 3, Χουμκοσλης 30(4), Μαλαμιδης, Καμαρουδης 9(3), Σωτηριαδης 3(1), Νουλης 4, Κυρμος 2, Κανλης 11.