Νέο «διπλό» για τον Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης

«Πέρασε» από το «Ιβανώφειο» ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης, επικρατώντας  του γηπεδούχου ΣΑΕ Αστέρια με 62-68.

Η νέα εκτός έδρας νίκη του συλλόγου των «δυτικών προαστίων» ήρθε έπειτα από μια εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Θοδωρή Σταυρόπουλου είχε αποτελεσματική αμυντική προσήλωση στο διάστημα αυτό, γεγονός που της έδωσε ανάλογο ρυθμό και στην επίθεση. Οι παίκτες  των γηπεδούχων αντέδρασαν στην τελευταία περίοδο και διεκδίκησαν με ψυχή και πείσμα την ανατροπή και τη νίκη.

Δεκάλεπτα:  12-14, 23-30, 32-49, 62-68
Διαιτητές: Κoυτσουρίδης-Τράκας
ΣΑΕ ΑΣΤΕΡΙΑ (Ταγαράκης): Κυριώτης 31(3), Καραμπέρης 12(1), Σκανδάλης 7(1), Μπέλλης 2, Αθανασάκης 5, Στεργίου 4, Πάγκαλος 1, Χατζηαθανασίου, Δαντινούλης.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Σταυρόπουλος): Κυριαζίδης 18(1), Αηδονίδης 13(2), Μοσκόφογλου 10(2), Χατζηευστρατίου 10, Τζίβας 7(1),  Γεράκης 7, Κολογοσίδης 3(1), Πανταχός, Λαμπρινάκος ,Καπνάς, Ποντικάκης.