Παρέμεινε μόνος στην κορυφή ο ΔΑΣΩ

Με πολύ καλή εμφάνιση στην τρίτη περίοδο ο ΔΑΣΩ επικράτησε με 82-69 της Μακαμπή και παρέμεινε μόνος στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως πήραν προβάδισμα δέκα πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο και το διατήρησαν μέχρι το τέλος.
Στο 28ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή ο Ρούλης Καραγιαννίδης και την ομάδα κοούτσαρε η Τάνια Μπουγιουκλή. Κορυφαίος του αγώνα ο Σιδηρόπουλος με 23 πόντους, 18 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κοψίματα.
Δεκάλεπτα: 20-24, 39-41, 63-53, 82-69
Διαιτητές: Φούντζηλας-Τοκμακίδης-Τσαρδούλιας
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Παπανικολάου 12(2), Ταρνανίδης 2, Παπαευαγγέλου 10(1), Σιδηρόπουλος 23, Χατζηκωνσταντίνου 18, Ζηκούλης 11(1), Τσαβλίδης 4, Μπακαβός 2, Βαρδόπουλος, Τσομπανάκης, Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος.
ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετρόπουλος): Γιώρτσιος Χ. 3(1), Γιώρτσιος Θ. 7(2), Αποστόλου, Μαλλολάρι, Βαγιάτης 7(1), Θεοδοσιάδης 14(2), Παπαδόπουλος 17(1), Παντελίδης 9(1), Καραδήμας 12, Ξυγωνάκης.