Παραμένει μόνος στην κορυφή ο ΔΑΣΩ

Με καταπληκτική εμφάνιση στην άμυνα μετά το 15ο λεπτό ο ΔΑΣΩ επιβλήθηκε άνετα στο Ωραιόκαστρο με 75-51 της ΑΕΕ Τούμπας και παρέμεινε μόνος πρώτος.
Με πρωτεργάτες στα ριμπάουντ και τα κοψίματα, τους Παπαευαγγέλου και Σιδηρόπουλο και  τέσσερα σερί τρίποντα σε κρίσιμο σημείο από τον Ζηκούλη, οι γηπεδούχοι έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για τη νίκη. Στα τελευταία έξι λεπτά δόθηκε χρόνος σε όλους τους αθλητές της νικήτριας ομάδας.
Δεκάλεπτα: 17-19, 39-29, 56-41, 75-51
Διαιτητές: Τζίμα-Λουλουδιάδης-Τσαλκιτζής Αρ.
ΔΑΣΩ(Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Παπανικολάου 6(2), Ταρνανίδης 2, Παπαευαγγέλου 17, Σιδηρόπουλος 14, Χατζηκωνσταντίνου 9, Ζηκούλης 19(4), Τσαβλίδης 5(1), Μπακαβός, Βαρδόπουλος, Τσομπανάκης, Κωστόπουλος 3(1).
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ(Γεωργάκας-Βουλκίδης): Ταρπάγκος 9, Πεγιάς 18(4), Κουλουμπής 6, Νεράντζης 2, Παπαϊωάννου 3, Πισσανίδης 5, Κυρατζής 2, Χατζηπαραδείσης 6, Λεμονίδης, Βαρδάκος.