Χρειάστηκε παράταση στον Σταυρό η Χαλάστρα

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη ήταν το παιχνίδι στον Σταυρό με τον Πύργο Χαλάστρας να επικρατεί με 57-66 του Αριστοτέλη ύστερα από παράταση.
Οι γηπεδούχοι που ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του κανονικού αγώνα, έχασαν από το δεύτερο δεκάλεπτο την Πασαλή (έκανε τρίτο φάουλ και δέχθηκε τεχνική ποινή και αποβολή). Παρόλα αυτά ήταν μπροστά με 54-48, λίγο πριν τη λήξη όμως με δύο τρίποντα η Γιοσμά έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί οι φιλοξενούμενοι με σερί 10-0 «καθάρισαν» το ματς.
Δεκάλεπτα: 13-8, 30-18, 42-38, 54-54(κ.α.), 57-66
Διαιτητές: Μοσχάς-Τζιοβανάκης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ (Κουτσιανούδης): Κωνσταντινάκη 1, Πασαλή 3(1), Χωρούδα 21, Μαβίνε, Μυλωνά 13, Ντούλια 11, Ιωάννου 6, Γκολιδάκη 2.
ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ (Αναγνωστίδης): Καρακίτσου 4, Τακίδου 8(1), Τσελεκίδου 14, Τζαβέλα, Γιοσμά 19(3), Μπάρμπα, Πολύχρου Κ. 8(1), Πολύχρου Μ.,  Δεληολάνη, Σαρηγιαννίδου 11.