Athlenda

5 Φεβ 2017

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Φίλιππος Βέροιας  69-46(34΄), 77-55(τελικό)
Καστοριά-Στρατώνι  83-55(τελικό)
Ερμής Αγιάς-Ασπίδα Ξάνθης  67-54(30΄), 84-75(τελικό)
Χαρίλαος Τρικούπης-Αγρίνιο  64-52(30΄), 79-68(τελικό)
ΧΑΝΘ-Πολύγυρος  63-40(30΄), 79-53(τελικό)
Ανατόλια-Πευκοχώρι  69-49(34΄), 76-59(τελικό)
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα  46-44(30΄), 65-58(τελικό)
Αίας Ευόσμου-Καρδίτσα  31-45(30΄), 51-63(τελικό)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 83-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-11, 36-26, 64-35, 83-55
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18 (4), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 9, Ελευθεριάδης 4, Χότζα 2, Τερσενίδης 11 (3), Τασιούδης 2, Τεπετίδης 6 (1), Αντωνιάδης 10, Μπένας 17, Τσότσος 2.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Γρηγοριάδης 2, Πονόπουλος, Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 4, Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 10 (1), Θωμαΐδης 9, Φλιάτης Γ. 1, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 84-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-23, 42-42, 67-54, 84-75
Διαιτητές: Τοκόλης-Κοϊμτζόγλου
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 17 (3), Γκανέτσας 6 (2), Μηλιώνης 3 (1), Νταλός 2, Χαλκιάς, Κόμματος 16 (4), Περρωτής 2, Τριανταφύλλου 15 (3), Βαβάτσικος 16 (1), Γούλας 7 (1), Αγαπίου, Φαρμάκης.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 7, Κουτσογιάννης 12 (1), Καραμπίνης, Ασημάκης 17 (1), Τσιώγκας 3 (1), Τσιαβές 18 (2), Γρούδος 4, Μασμανίδης 3, Πετς 5 (1), Στεφανίδης 2, Μανδαλάκης 4, Παπαθανασίου.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΕΦΥΡΑ 65-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-10, 36-25, 46-44, 65-58
Διαιτητές: Φουτζήλας-Παπαδόπουλος
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αμοιρίδης): Καϊκλής 4, Γκαμούρας 2, Μάρουσιτς 13 (2), Mήνου 2, Νώτης 10, Πιλκούδης 5, Ελευθεριάδης 4 (1), Καντάρκος 25 (2).
ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 9, Δανάκης 7, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3 (1), Ταραμάς, Μυλωνίδης 19 (2), Βογιατζής, Μπίσκας 11 (1), Καρούζος 9.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  77-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-11, 41-24, 62-38, 77-55
Διαιτητές: Τζιοπάνος – Θεοδώρου
 ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Γκοντόπουλος 21 (3), Καλτσουνάς 1, Γκογκίδης 8 (2), Καραγκιολίδης 11 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 5, Κωνσταντινίδης 14, Τσιρογιάννης 11 (3), Ζιώγας, Παπαμιχαήλ 6, Χατζηλάμπρου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Βάλλιος 2, Παπαδόπουλος 2, Γεωργιάδης 2, Κόθρας 15 (3), Σιόλογκας 23, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 4.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 51-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-9, 18-23, 31-45, 51-63
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μαπακάλης
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Τσούρμας): Αμούτζιας 14, Τσιμπής 7 (1), Μπαλτζόπουλος, Καδής, Δεληγιάννης 5 (1), Σικαλίδης 4, Δεμερτζής 10 (2), Σεκαδάκης Γ., Σεκαδάκης Δ., Τσιακλάγκανος 2, Καραμανώλης 1, Κόκουρας 8.
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής 2, Λάκκας 9 (1), Μαυρογιάννης 10 (1) Παππάς, Πασσάς, Καμαριώτης 4 (1), Παπαδόπουλος 2, Τριχόπουλος 17 (5), Θέος 13 (1), Παπάς 6.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 76-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-12, 43-25, 66-43, 76-59
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 5, Πρωτούλης 6 (2), Βρεττάς 2, Σιώπης 2, Γαλανίδης 15 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 29, Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας 3, Βεργίνης 3, Κοτσάνος 5.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 13 (3), Λεμονάκης 3, Μαυρίδης 19 (2), Μαυρίδης 11, Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου, Σταύρου 8, Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΑΓΡΙΝΙΟ 79-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-10, 46-30, 64-52, 79-68
Διαιτητές: Μπούκας-Τσολάκος
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 9 (2), Βουρνάς 7, Πέττας, Παπαδιονυσίου 5 (1), Τοπουζίδης 7 (1), Μουράτογλου 12 (1), Σταυρόπουλος 12, Παπαρέγκας 5 (1), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 2, Τσαπατώρης, Ψάλτου 12.
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 10, Τάσσος 8, Πουρνάρας 2, Μπαρούχας 8 (2), Γκρέκας 9 (2), Μήτσου 7, Γκόβας 15 (1), Μακρής 7.

XANΘ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 79-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-9, 39-18, 64-40, 79-53
Διαιτητές: Γερακίνης,-Φακίτσας
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 5, Αμπατζάς 16 (3), Βλάχος 9 (1), Ντουκτσόγλου, Ελευθεριάδης 10, Ζιάκας 11 (1), Ερμείδης Π. 9, Γεωργάκης 7 (1), Χατζηβούρκογλου, Παπαχρήστου, Μελίδης, Λευκαδίτης 12.
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης 5 (1), Πιπιλιάρης 11, Πετρίδης 12 (2), Παπασαραφιανός 9, Χρηστίδης 2, Βούλγαρης, Νησιώτης 4, Νουκάρης 10, Ακριτίδης.

Η βαθμολογία

1 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ  33 17 16 1 1371 1155 216
2 ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ  29 17 12 5 1224 1069 155
3 ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ.  28 17 11 6 1261 1246 15
4 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ  28 17 11 6 1310 1283 27
5 ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ  27 17 10 7 1184 1155 29
6 ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ  27 17 10 7 1177 1167 10
7 ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ  27 17 10 7 1233 1189 44
8 ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ  26 17 9 8 1144 1196 -52
9 ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ  25 17 8 9 1199 1194 5
10 ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ  25 17 8 9 1169 1164 5
11 ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ  24 17 7 10 1169 1169 0
12 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ  23 17 6 11 1149 1246 -97
13 ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ  23 17 6 11 1183 1286 -103
14 ΧΑΝΘ  22 17 5 12 1154 1222 -68
15 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ  22 17 5 12 1142 1193 -51
16 ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  19 17 2 15 1057 1192 -135

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 12/2)

Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Καστοριά
Αγρίνιο-Ερμής Αγιάς
Πολύγυρος-Χαρίλαος Τρικούπης
Πευκοχώρι-ΧΑΝΘ
Γέφυρα-Ανατόλια
Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας-Καρδίτσα

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ-Παπάγος  71-57
Κρόνος-Τρίτωνας  84-88 (παρ.)
Πρωτέας Βούλας-Κορωπί   62-63   
Απόλλωνας-Ιωνικός Νίκαιας  59-67
Πανερυθραϊκός-Εργοτέλης  86-85
ΚΑΠ-Μαρούσι  71-79
Νέα Κηφισιά-Περιστέρι  60-71
Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός  67-63

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ  84-88 (76-76 κ.α.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-21, 41-38, 62-55, 76-76, 84-88
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Τσάτσης
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Χατζηπανηγύρης) Μπάλας 14 (4), Στραγανιώτης 21 (3), Δανάς 6, Ξιούρας, Άρχος 2, Ζούκας 13 (1), Κόης, Φρουσκλιάς 14, Μπέλη 2, Ηλιόπουλος, Γκαϊντάσοβ, Ματαλιωτάκης 12.
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος) Γρύλλης, Κούτουλας 10 (1), Πετρόπουλος 5 (1), Καλαντζής 7 (1), Κουκουνιάς 11, Ντιπ 21 (2), Θυμνιός 6, Γκαβανόπουλος 22 (4), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 86-85
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-19, 42-32, 57-52, 86-85
Διαιτητές: Ευραιμίδης-Ταρενίδης
 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλιος, Πρισκομάτης 3, Καλλιανιώτης, Πρίτσος 2, Σοφρωνάς 15 (1), Κούσουλας 15 (2), Γιαουρτόγλου 12 (2), Τοπάλης 18 (4), Υφαντής 8, Αντωνίου 5 (1), Γιανναλέτσος 8, Τσικόπουλος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 24, Καρακωνσταντάκης 13 (4), Βερτούδος 8, Χουχούμης 18 (4), Σταμάτης 7 (1), Σαρρής 3 (1), Καραλής 12 (1), Στρατάκης.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 60-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 31-35, 46-57, 60-71
Διαιτητές: Διμπινούδης-Πόντας
 ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (Λιόγας): Καμαριανός 11, Μοσχοβίτης 9, Κεφαλάς 3 (1), Μαρίνος 4, Καράμπελας 2, Αλετράς, Παπανικολάου 7,  Χατζηνικόλας, Καραβανάς 8, Οικονομόπουλος, Δρακάκης 2, Ψαρόπουλος 14.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 13 (1), Ντακούλιας 4, Γοργόνης, Μαγκουνής 15, Πολυτάρχου 10 (2),  Παπαντωνάκος 8 (2), Μάντζαρης 6, Λυκογιάννης 4, Kαπώνης 3 (1), Τασσόπουλος 6, Γκιουζέλης 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΚΟΡΩΠΙ 62-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15, 36-29, 52-51, 62-63
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Αναστασίου
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης): Μόρφης 3 (1), Βλάχος 9 (1), Λάτσης, Εμμανουηλίδης 13 (3), Αθηνιώτης 4 (1), Αυγενικός 2, Σκουλούδης 10, Βαρδαβάς 14, Πλούμης, Μούτσα 7 (1).
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 6 (1), Καραδολάμης 10, Κερασοβίτης 2, Αμπαράς 28 (6), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 4, Σταθόπουλος 3 (1), Μαύρος 8.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΜΑΡΟΥΣΙ 71-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-21, 51-39, 61-62, 71-79
Διαιτητές: Αποστολίδης-Κόλλιας
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 11 (2), Γραμματίκας 6 (2), Κόκκας 6, Γαπκιάδης 2, Καρτέρης 3 (1), Πανταζής 2, Καραμπάς 5 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 4, Γαρδέλης 4 (1), Παπαθανασόπουλος 8.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Στασινός 12 (2), Ξυδάς 19 (3), Χρονόπουλος 4, Κανέλλης 13 (3), Στούκας 8 (2), Σολωμός 12, Σουρλής, Παπαγεωργόπουλος 1, Καπετάνιος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Μπαλάφας 10 (1).

ΕΦΑΟΖ-ΠΑΠΑΓΟΣ 71-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-15, 42-27, 63-45, 71-63
Διαιτητές: Χρηστίδης-Μηλαπίδης
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 12 (1), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Καπετζόγλου 5 (1) Νάκης 5 (1), Σαμοθράκης 2, Καστανιώτης 2, Λεγκίκας 21 (2), Τσιτσιγιάννης 3, Γεωργιάδης, Ξύδης 2.
ΠΑΠΑΓΟΣ (Σορώτος): Γεωργούλης 6, Φωτηζόγλου 3 (1), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 2, Δέδες 3, Ζώρζος 3, Αρσένης 7 (1), Φακοπουλίδης 10 (1), Καμπούρης, Χαϊκάλης 2, Γκάτζο 2, Κακιούζης 23.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 59-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 37-39, 48-54, 59-67
Διαιτητές: Καραβίτης-Ορφανός
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Φαρμάκης): Mπάρδας 21 (4), Σπυρόπουλος, Mπασδέκης 14 (2), Aρναουτάκης 6 (2), Kυπριτζόγλου 6 (2), Xανιάς-Πανταζής, Παπουλίδης 6, Δενδρινός 6 (2), Σιώμος, Παπουτσής.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Παναγιωταράς 8, Καπινιάρης 13 (2), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 20, Πετρόπουλος 3 (1), Περδικάρης 12, Παπαγεωργίου, Πάντσιος 2, Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 4, Καλογερίας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 67-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-26, 21-10, 18-7, 13-20
Διαιτητές:  Στρέμπας-Φασόλης
 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 7 (1), Μιχαλούτσος 8, Ηλιάδης 7, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 6, Μουμπάρακ 23 (3), Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 8, Μαντζιώρης 6
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 7 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 5 (1), Κούρτης 7 (1), Ζαφείρης 3 (1), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Μουστόπουλος 10, Ψυλέας 23 (1).

Η βαθμολογία

1 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  30 17 13 4 1255 1080 175
2 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ  29 17 12 5 1270 1170 100
3 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ  29 17 12 5 1231 1152 79
4 ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  29 17 12 5 1255 1192 63
5 ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ  28 17 11 6 1238 1208 30
6 ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ  26 17 9 8 1266 1237 29
7 ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ  26 17 9 8 1250 1245 5
8 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  26 17 9 8 1300 1266 34
9 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ  25 17 8 9 1170 1204 -34
10 ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ  25 17 8 9 1207 1238 -31
11 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ  25 17 8 9 1215 1263 -48
12 ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  24 17 7 10 1163 1181 -18
13 ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  23 17 6 11 1281 1318 -37
14 ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ  23 17 6 11 1223 1270 -47
15 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  21 17 4 13 1173 1279 -106

16 ΚΑΠ  19 17 2 15 1216 1410 -194

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 12/2)

Τρίτωνας-ΕΦΑΟΖ
Κορωπί-Κρόνος
Ιωνικός Νίκαιας-Πρωτέας Βούλας
Εργοτέλης-Απόλλωνας Σμύρνης
Μαρούσι-Πανερυθραϊκός
Περιστέρι-ΚΑΠ
Πανελευσινιακός-Νέα Κηφισιά
Παπάγος-Μανδραϊκός


Δεν υπάρχουν σχόλια :