Πρόκριση στους «32» για το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου

Πολύ μεγάλη νίκη με 67-55 για το παιδικό του Αστέρα Πλαγιαρίου στο ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο τον Αριστοτέλη Επανομής.

Η νικήτρια εμφανίστηκε πολύ νευρική και αγχωμένη στο πρώτο ημίχρονο, με κακές επιθετικές επιλογές απέναντι στη πολύ κλειστή άμυνα του Αριστοτέλη με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 22-36. Όμως «μπήκε» μεταμορφωμένη στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επιμέρους σκορ 45-19 ανέτρεψαν το -14 παίρνοντας τη νίκη και με 12 πόντους διαφορά.

Ο Αστέρας ολοκλήρωσε τους αγώνες στον όμιλο της με 17 νίκες και μία ήττα, καταλαμβάνοντας τη δεύτερη θέση του ομίλου και προκρίθηκε στη φάση των 32 , περιμένοντας τώρα τη κλήρωση για να μάθει τον επόμενο αντίπαλο.

Δεκάλεπτα: 10-21, 22-36, 40-45, 67-55
Διαιτητές: Ευσταθιάδης-Δήμου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ(Μοσχούλας): Πετρίδης 5(1), Μπαράκας, Τζεμίντιμπης 12(3), Μαραγκός 11 , Καμπερίδης 5, Σαμπαρδάνης 22, Οσμάνι, Γκίτσης, Σανδάλης, Μητκούσης 12.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Μπατμανίδης-Γιοβάννης): Τσιώνης Θ. 12(2), Μαυροσκας,Τσιώνης Κ. 13(3), Γεωργουλας, Γεράνος 10(2), Τελλος, Ντούνη 14, Τσαρσιταλίδης 4, Ζογκου 2, Νακος, Καϊτσιωτης.