Ο Πανιώνιος επικράτησε άνετα του Παγκρατίου με 93-61 και παραμένει πρωτοπόρος στην Α2 μετά τη 19η αγωνιστική, στην οποία ξεχώρισε η νίκη του Ηρακλή επί του Δούκα στο «Ιβανώφειο» με 88-77. Αναλυτικά η 19η αγωνιστική:
Αίολος
Αστακού-Χολαργός 62-67
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ.-Λόρτος
(Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-20, 35-36, 49-53, 62-67.
Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος 15 (3),
Κουμπούρας 12 (1), Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 6 (2), Γκατζιάς, Κακλαμάνος 9 (2),
Κιτσούλης 7, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 4, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 7.
Χολαργός (Κουφός): Αγγελόπουλος 18 (4), Μιλόσεβιτς 8,
Τζακόπουλος 9 (3), Μποχωρίδης, Πόπαντιτς 2, Καλλινικίδης 7 (1), Μοτσενίγος 13
(4), Κουτρούλιας 8 (1), Γκιζόγιαννης, Κιαπέκος, Τσιάκος, Αποστολίδης 2.
Μαχητές Δόξας
Πεύκων-Αρκαδικός 78-67
Διαιτητές: Μπήτης-Ξενικάκης-Καλογερόπουλος Λ.
(Παπαγεωργίου)
Δεκάλεπτα: 16-9, 38-34, 54-51, 78-67
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης
21 (5), Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 7 (1), Καλαμπάκας 17 (1), Ναούμης 16 (3),
Στόλης 4, Δίπλαρος 2, Τάταρης, Τζαουάρα 11.
Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 5 (1), Πίνης 2,
Κουρέπης, Προδρόμου 13 (2), Ρεντίκας 18 (1), Γαρμπής 7 (1) Τζουγκαράκης 19.
ΑΕ Λάρισας-ΓΣ
Λαρισαίων 1928 89-80
Διαιτητές: Θεονάς-Κάρδαρης-Στρέμπας (Βαρνάς)
Δεκάλεπτα: 19-21, 45-44, 73-62, 89-80.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 15(3), Πολίτης 21 (2),
Σταμπουλής 10 (2), Παπαχρήστος, Δεληγεώργης 2, Τσιλούλης 20 (2), 14 Τσούτσος 2,
Θορστέινσον 18.
ΓΣΛ(Αριστοτέλης Παπαναστασίου): Τόζιος 2, Συνετός,
Νίκολιτς 5(1), Κούτρας 12 (2), Μπέμπης 8(2), Γκιουλέκας 26 (5), Τσουράκης 11
(1), Σπυρόπουλος 16 (1).
Ηρακλής-Δούκας
88-77
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Τζαφλέρης-Παντελίδης
(Παραλικίδης)
Δεκάλεπτα: 22-19, 50-28, 72-53, 88-77
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 7, Γιαννακίδης 6
(1), Τότσιος 14 (2), Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 18 (3), Ρουτκάουσκας 9, Χείλαρης 13 (3), Καλαϊτζίδης
19 (4), Δέσπος.
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 12 (3), Καυκής 12 (1) ,
Μιλεντίγεβιτς 1 Κουκάς 8 (2), Κυρίτσης 6 , Ράπτης 2, Καραμπάτσος, Κανονίδης 10
(1), Κομποδιέτας 3 (1), Τζιάλλας, Μολφέτας 8 (2), Ρούμπιο 16.
Ηράκλειο-Εθνικός
74-79
Διαιτητές: Παναγιώτου-Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου
(Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα: 21-24, 38-47, 62-62, 74-79.
Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Λόλας 19, Παπαδάκης
10, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης, Πετράκης 7 (1), Κουπίδης, Κυπριωτάκης, Πάνου,
Λιανός 24 (3), Λάτοβιτς 10 (1), Πάλλης4.
Εθνικός (Βλάχος): Μάρτζος 15 (2), Αντωνάκης 2, Κόκκαλης
7, Λάανε 11, Παπαφλωράτος, Οικονομόπουλος 14 (4), Μαχαίρας 17, Χάλαρης 10 (2),
Καζάκος, Δρόσος 3 (1).
Παγκράτι-Πανιώνιος
61-93
Διαιτητές: Μάνος-Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ. (Δούκας)
Δεκάλεπτα: 17-23, 37-40, 51-67, 61-93
Παγκράτι (Κοντογιάννης): Τόρες, Σκούφης 20 (2), Παύλος 12
(2), Ψαρόπουλος 3 (1), Χόρτσας 3 (1), Κανελλόπουλος, Εζόμο 2, Λυμπερέας 8,
Κοντόγιωργας, Ραλλάτος 13, Τσεντζελής
Πανιώνιος (Οικονόμου): Καρακεχαγιάς, Νοέας 13 (1),
Νικολακόπουλος 8 (2), Πελεκάνος 2, Αλίχοντζιτς 12, Μπάρλος 6, Καρύδας 15 (2),
Μίχαλος 9 (1), Μπιλλής 3, Ματαλών 13 (2), Μελισσαράτος 12.
Καβάλα-Ψυχικό
73-82
Διαιτητές: Παγώνης-Πιτσίλκας Β.-Φακίτσας (Μπακάλης)
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-39, 55-54, 73-82.
Καβάλα (Μωσαΐδης): Ερεβμπενάζιε 27 (3), Κελαϊδής 6 (1),
Μάζουρτσακ 17 (3), Μανάκας, Κουμλέλης 2, Γκέλιος 7 (1), Μούκας, Αναστασάκης 2,
Σκλήβας 12.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 13 (2), Αχής 5, Τσιότρας 2,
Παπανικολάου 12 (1), Σακελλαρίου 7 (1), Σμάιλαγκιτς 18 (3), Μουράτος 17 (3),
Σίνης 2, Τσιώκος 6.
Φάρος
Κερατσινίου-Αμύντας 100-69
Διαιτητές: Ψαριανός-Καραβίτης-Μαγκουνής (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 33-19, 54-38, 72-52, 100-69.
Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 11, Καράμπουλας 25 (1),
Μπατής 15 (3), Πετροδημόπουλος, Λιακόπουλος
9 (3), Κακαρούδης 19 (3), Βασιλόπουλος 11 (2), Δημάκος 8 (1), Κατούφας
2, Παπαδόπουλος.
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 15 (1), Τοπάλι 14 (3),
Διαμαντόπουλος 14 (2), Βαρδιάνος 9 (3), Μανσαράι 9, Δορκοφίκης 7 (1),
Παπαδούλης , Μπάρμπας, Καμπούρης 1.
Βαθμολογία
1. Πανιώνιος 37 (18-1)
2. Ηρακλής 35 (16-3)
3. Δούκας 35 (16-3)
4. Φάρος 33 (14-5)
5. Αίολος 30 (11-8)
6. Εθνικός 29 (10-9)
7. Ψυχικό 29 (10-9)
8. Χολαργός 29 (10-9)
9. ΑΕΛ 29 (10-9)
10. Μαχητές 27 (8-11)
11. Αρκαδικός 26 (7-12)
12. Αμύντας 26 (7-12)
13. Καβάλα 24 (5-14)
14. Ηράκλειο 23 (4-15)
15. ΓΣΛ 23 (4-15)
16. Παγκράτι 21 (2-17)
Επόμενη αγωνιστική
(20η, 4/3)
Αρκαδικός-Αίολος Αστακού
ΓΣ Λαρισαίων 1928-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Δούκας-ΑΕΛ
Εθνικός-Ηρακλής
Πανιώνιος-Ηράκλειο
Ψυχικό-Παγκράτι
Αμύντας-Καβάλα
Χολαργός-Φάρος Κερατσινίου
0 Σχόλια