Νικηφόρα πρεμιέρα στο νέο έτος για τον Χαρίλαο Τρικούπη

Σε παιχνίδι για την Β΄ Εθνική Ανδρών ο Χαρίλαος Τρικούπης επικράτησε του Φίλιππου Βέροιας με 73-58 και έκανε θετικό ξεκίνημα στο 2017.

Όπως γράφει το http://www.basket247.gr/ οι γηπεδούχοι με τους Παπαδιονυσίου και Μουράτογλου σε πολύ καλή μέρα είχαν τον έλεγχο του αγώνα αλλά δεν μπορούσαν να ξεφύγουν στο σκορ απέναντι στην μαχητική ομάδα του Φίλιππου Βέροιας.

Το ημίχρονο βρήκε τον Τρικούπη μπροστά με 33-30 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μεσολογγίου έτρεξε στο σκορ και πίεσε στην άμυνα με αποτέλεσμα να πάρει μια διαφορά έντεκα πόντων με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών παιχνιδιού 57-46. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τρικούπης πήρε λίγα απο πολλούς στην επίθεση και έφτασε άνετα στο τελικό 73-58.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-30, 57-46, 73-58
Διαιτητές: Μπούκας-Καμήτσος
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 3(1), Βουρνάς 3(1), Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 17(2), Τοπουζίδης 5(1), Μουράτογλου 14(1), Σταυρόπουλος 2, Παπαρέγκας 7(2), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 5, Ψάλτου 9.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας):Τσούκας 5(1), Τσιμίδης, Βάλλιος 4(1), Παπαδόπουλος 6, Γεωργιάδης 4, Κοθράς 16(2), Σιόλογκας 14, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 2.