«Διπλό» στο Νέο Ρύσιο για το παιδικό της Βεργίνας

Με νίκη συνέχισε η παιδική ομάδα της Βεργίνας τις υποχρεώσεις της, καθώς κέρδισε στο Νέο Ρύσιο την Αναγέννηση με σκορ 40-55. Οι παίκτες των φιλοξενουμένων ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και παίζοντας όμορφο μπάσκετ προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με 9-21, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 15-36.

Στο τρίτο δεκάλεπτο μπήκαν κάπως χαλαρά και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα της γηπεδούχου ομάδας η διαφορά μειώθηκε στους 7 πόντους (34-41). Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως με όπλο την καλή άμυνα ξέφυγαν στο σκορ.
Δεκάλεπτα: 9-21, 15-36, 34-41, 40-55
Διαιτητές: Κιπιρτίδης-Βλαστός
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Παπαγιαννάκης) : Ζιαμπράς, Μπίκος 13(1), Μπιτσακτσής 5(1), Κοραής 11, Νικολαΐδης 4, Παπαζής 2, Τσάκαλος , Καρίκης, Πράττης 3, Καβάσης 2, Χαρμάνας.
ΒΕΡΓΙΝΑ (Μήτσικας) : Νάιδος, Ματθαίου, Δημητρόπουλος 11(3), Σαμαράς 3(1), Πατακάκης 13, Κώνστας 18, Παυλίδης, Παπαργυρίου, Μακρής, Παντερής 5, Βουδούρης 5, Νικολαΐδης.