Χωρίς προβλήματα ο Ολυμπιακός Βόλου

Άλλη μια νίκη με σκορ 72-52, σημείωσε ο Ολυμπιακός Βόλου επί της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών στο Βόλο. Έτσι, η ομάδα των Μιχάλη Καπουρνιώτη και Μάριου Μπορίνου, διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν καλύτερος σ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ξεκίνησε δυνατά το ματς και προηγήθηκε στο 10' με 25-15 και στο ημίχρονο με 37-29.

Μάλιστα, η τεχνική ηγεσία ξεκίνησε στη βασική πεντάδα την 17χρονη Κατερίνα Νούλα, η οποία άφησε καλές εντυπώσεις, όπως επίσης εξαιρετικές εντυπώσεις άφησε η Χαρά Ντελή που αγωνίστηκε στη συνέχεια.

Και στο τρίτη περίοδο οι «ερυθρόλευκες» με ηγέτιδα τη Σουλτάνη και πολύ καλή αμυντικά τη Δημητριάδου (κέρδισε κατά κράτος τη μάχη των ριμπάουντ) , ήλεγξε απόλυτα το ρυθμό και διατήρησε σταθερή τη διαφορά στους 11 πόντους (σκορ 54-43).

Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στο τέταρτο δεκάλεπτο, αφού οι γηπεδούχες δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στις αντιπάλους τους.

Δεκάλεπτα: 25-15, 37-29, 54-43, 72-52
Διαιτητές: Παπαθωμά-Γκούτας
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου, Αγαγιώτη , Σουλτάνη 28(1), Τότση, Αγαγιώτη, Ζέρβα 8, Ντελή, Ταντουρόφκσα 20(4), Νούλα 2, Δημητριάδου 12, Ζήτη, Αγκάνη 2, Κοτσιάφτη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 4, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 12(3), Ταυροπούλου, Τζίκου 16, Καζαντζή 4, Μούρτου 6, Ψαρρά 2, Παπαδάκη 2.