Ανετη επικράτηση για την Δόξα Ασσήρου

Νέα νίκη για την Δόξα Ασσήρου αυτή τη φορά με 43-54 εκτός έδρας επί του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης. Το παιχνίδι ξεκίνησε εντυπωσιακά για τους φιλοξενούμενους καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκαν να προηγούνται με το ευρύ 2-21. Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να κλείνει στο 13-36.

Όσο περνούσε η ώρα αυξανόταν η υγρασία στο πλαστικό γήπεδο του 25ου δημοτικού σχολείου και έτσι μετατράπηκε σε… πισίνα. Δύο παίκτες από τους φιλοξενούμενους δεν αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο λόγω τραυματισμού. Οι γηπεδούχοι μάζεψαν την διαφορά αλλά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα με διψήφιο σκορ. Η διοίκηση της Δόξας εύχεται περαστικά στον Μουτσιαρά καθώς τραυματίστηκε σε πτώση λόγω της υγρασίας.

Δεκάλεπτα: 2-21, 13-36, 30-45, 43-54
Διαιτητές: Κουτσουρίδης-Κιλιπίρης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κιτσολερης): Ντερος 9(1), Παυλος 8, Ακριτας, Παπανικολάου, Χασιωτης 2, Ανδρεάδης 3(1), Πετρακης 2, Γαργαλης 6, Σταμος 5(1), Σιουλας 2, Σιαχος, Καραμητσιος 6.
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ(Πρασσάς): Τυμης 4, Κατσαβελης, Παλεντζας 5, Τσιριοπουλος, Πεφτιτσης 7(1), Ζουναροπουλος Μ. 2, Γουνιωτης 14, Μουτσιαρας 5, Μαυρος 17.