«Διπλό» στο «Αλεξάνδρειο» για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Σπουδαία νίκη πήραν οι έφηβοι του ΠΑΟΚ καθώς επικράτησαν στην έδρα του Άρη με 62-67. Το παιχνίδι είχε δύο πρόσωπα. Στα τρία πρώτα δεκάλεπτα ο ΠΑΟΚ έφτασε να προηγείται ακόμη και με 18 πόντους.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως ο Άρης πίεσε και απείλησε στο τέλος καθώς έφθασε το σκορ στο καλάθι (60-62) Ο ΠΑΟΚ ήταν πιο ψύχραιμος στις βολές και με τρεις εύστοχες έκανε το 60-65, «καθαρίζοντας» τον αγώνα.

Ο «Δικέφαλος» αγωνίστηκε χωρίς τους Βλαγκόγια, Καραγιώργο (τραυματίες), ενώ στην διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε στην μύτη ο Λαζαρίδης και βγήκε για μερικά λεπτά εκτός.

Κορυφαίοι για τους νικητές το δίδυμο Γιανναρά-Καμπουρίδη και από κοντά ο Νικολαΐδης που έδωσε λύσεις τόσο στην άμυνα αλλά και στην επίθεση. Από τον Αρη ξεχώρισαν Καλαϊτζάκης, Σιδηροηλίας και ο Αθαναηλίδης παρότι έπαιζε με βγαλμένο ώμο.
Δεκάλεπτα: 15-21, 26-35, 40-57, 62-67
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Δαμίγος
ΑΡΗΣ(Μπουσβάρος): Καλαϊτζάκης 18(1), Αθαναηλίδης 6, Σιδηροηλίας 9, Παντόπουλος, Γουναρόπουλος, Δημητρακάς 16(1), Λαζάρου 7(1), Κουρτίδης, Κάτος, Κογκαλίδης, Βουλγαρόπουλος 6, Τρετιακόβ.
ΠΑΟΚ(Ζαφειρούδης): Νικολαϊδης 13(2), Γιανναράς 26(3), Παλιαχάνης, Λαζαρίδης 7(1), Κωστίκας, Μπακάλης, Μπέσσας, Κλωνάρας, Καμπουρίδης 16, Ιατρίδης 4(1), Ζαμπάκης, Κούρογλου 2.