«Πέρασε» από την Μηχανιώνα η Μακαμπή-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Υστερα από πολύ ενδιαφέρον και όμορφο παιχνίδι η Μακαμπή επικράτησε στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 83-87 σε εξ αναβολής αγώνα για την 12η αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.
Οι νικητές πήραν σημαντική διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και πέρασαν μπροστά στο 37ο λεπτό.  Ο Παυλέας όμως είχε άλλη άποψη, καθώς με καθοριστικούς πόντους στην τελευταία περίοδο έδωσε την σημαντική νίκη στους φιλοξενούμενους.
Δεκάλεπτα: 14-22, 34-47, 59-65, 83-87
Διαιτητές: Φούντζηλας-Τοκμακίδης-Κουτσουμάρης
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ(Χατζόπουλος-Αγλαμίσης Θ.): Νίκας 4, Μαρωνίδης 12(3), Μπάφας 4, Περδίκας 16(1), Μουρίκης 20(3), Δεμίρογλου 3(1), Χαριζάνης 4, Αγλαμίσης Θ. 20(1).
ΜΑΚΑΜΠΗ(Καραμιχάλης): Παυλέας 26(3), Τίκας , Αγραφιώτης 23(3), Θεολόγης, Βορνίτης 6, Μπακιρτζής 4, Αγρότης 10, Αρούχ 18(3).