12 Δεκ 2016

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για τον ΒΑΟ

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και φθάνοντας το +20 στο δεύτερο ημίχρονο ο ΒΑΟ επικράτησε εύκολα στην έδρα του με 85-63 του Γαλαξία.

Μεγάλο «διπλό» για την ΑΕΕ Τούμπας

Σημαντική επιτυχία της ΑΕΕ Τούμπας που επιβλήθηκε στο «Αλεξάνδρειο» με 58-69 της Μακαμπή. Οι νικητές πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ στα μέσα του τρίτου και από τότε είχαν συνέχεια το προβάδισμα με μεγαλύτερη διαφορά το τελικό +11.

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη ο Αστέρας Πλαγιαρίου

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Πλαγιαρίου, επικράτησε με 67-50 της Αρετσούς. Οι νικητές «καθάρισαν» το παιχνίδι στην τρίτη περίοδο όταν και πήραν διαφορά 20 πόντων (53-33),κρατώντας αυτή τη διαφορά μέχρι το φινάλε. Η νίκη είναι αφιερωμένη από όλους του γηπεδούχους στον Δημήτρη Αντικατζίδη που έχασε σήμερα τον παππού του.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα των παικτών του Καλοχωρίου από τον αγώνα των ανδρών με την ΔΕΗ και των εφήβων με το Ανατόλια

Τι δήλωσαν Τσιρογιάννη και Ζουγκουρίδου μετά τη νέα εκτός έδρας επιτυχία των γυναικών του Πιερικού Αρχέλαου

Σημαντικό «διπλό» στην Σταυρούπολη πέτυχαν χθες οι γυναίκες του Πιερικού Αρχέλαου. Η προπονήτρια Τασούλα Τσιρογιάννη και η παίκτρια Δώρα Ζουγκουρίδου, δήλωσαν τα εξής:

Φιλικά των ακαδημιών του Μαντουλίδη και του Αθλου Αλεξάνδρειας-Φωτορεπορτάζ

Στις πανέμορφες και υπερσύγχρονες ιδιόκτητες εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων Μαντουλίδη στη Θεσσαλονίκη βρέθηκαν για φιλικούς αγώνες την Κυριακή που μας πέρασε τέσσερα τμήματα της Ακαδημίας Άθλος Αλεξάνδρειας. Συγκεκριμένα αγωνίστηκαν απέναντι στις παραδοσιακά πολύ δυνατές ομάδες του Μαντουλίδη τα τμήματα μίνι 1, προμίνι Α', προμίνι Β', και τζούνιορ.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΚ Νεάπολης για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Φωτορεπορτάζ από την σημερινή προπόνηση της Εθνικής Εφήβων

«Φόρτσαρε» στο τέλος το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας

Νίκη για το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας που επικράτησε με 64-57 επί του ΑΣ Πανοράματος.

Από τους υγιέστερους συλλόγους της Θεσσαλονίκης ο Παναθλητικός-Πειραματικό-Πετυχημένες παρουσίες στα πρωταθλήματα που συμμετέχει-Οι φωτογραφίες όλων των ανδρικών τμημάτων

Μιλάμε ίσως για έναν από τους υγιέστερους συλλόγους στην πόλη. Με ιδανική οργάνωση, τόσο σε διοικητικό όσο και σε προπονητικό επίπεδο, ο Παναθλητικός Πειραματικό είναι από τις ανερχόμενες δυνάμεις στο μπάσκετ της Θεσσαλονίκης που επενδύει στους νέους αλλά και στην υγιή ανάπτυξη του αθλητισμού.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Φίλιππος Βέροιας- Ερμή Λαγκαδά για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Νέα επιτυχία για τους παίδες της Νέας Ραιδεστού

Συνέχεια με μια ακόμη νίκη για το παιδικό της Νέας Ραιδεστού, το οποίο μετά από ένα κακό πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να επικρατήσει τελικά εύκολα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 50-67.

«Διπλό» στον Δρυμό για τους παίδες του Ερμή Λαγκαδά

Καλύτεροι στα τελευταία κρίσιμα λεπτά οι παίδες του Ερμή Λαγκαδά επικράτησαν στον Δρυμό της Δόξας με 54-58.

Ο ΑΣ Καστοριάς στηρίζει την εύρεση εθελοντών δοτών μυελού των οστών

Ο ΑΣ Καστοριάς μετά την άριστη συνεργασία και την πλήρη ενημέρωση που πραγματοποιήθηκε τον περασμένο Μάρτιο από την κ.Αγγελίνα Δίτσιου, και την εγγραφή των αθλητών της ανδρικής ομάδας στην τράπεζα εθελοντών δοτών μυελού των οστών, αποφάσισε να στηρίξει ενεργά με νεαρά και υγιή άτομα την τρίτη προσπάθειά της «Φτύσε για κάτι που αξίζει Νο 3» που θα πραγματοποιηθεί σε:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Πολύγυρος για την Β΄ Εθνική Ανδρών

«Καθάρισε» στο τέλος ο ΑΣΚ Τούμπας

Νίκη για τον ΑΣΚ Τούμπας του Νίκου Αγγελίδη με 56-60, απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας τον Κανάρη. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ από την αρχή μέχρι το τέλος. Ο ΑΣΚ Τούμπας έκανε πιο σωστές επιλογές στα τελευταία λεπτά και πήρε μια δύσκολη νίκη.

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΟ Αγρινίου-Πευκοχώρι για την Β΄ Εθνική Ανδρών και την συνέντευξη του Χρήστου Μυριούνη μετά το τέλος του

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από την χθεσινή και την προχθεσινή προπόνηση της Εθνικής Εφήβων

Νίκες για Κέντρο και Δύση στο τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ, αθλητών γεννημένων το 2003-Φωτορεπορτάζ

Πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο στο κλειστό γήπεδο Μίκρας Β  οι αγώνες της 7ης  αγωνιστικής του τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ, αθλητών γεννημένων το 2003 με τα εξής αποτελέσματα:

Ανετη επικράτηση για τη μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα η μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ επικράτησε με 25-61 της Νέας Ραιδεστού.

Οδοιπορικά για πληρωμές διαιτητών και βοηθών διαιτητών από την ΕΚΑΣΘ

Από την ΕΚΑΣΘ, γνωστοποιείται στους διαιτητές και βοηθούς διαιτητών που προσέφεραν τις υπηρεσίες τους σε αγώνες της Ένωσης από την 01/09/2016 έως και 30/11/2016, ότι από σήμερα Δευτέρα 12/12/16,  μπορούν να επικοινωνούν με την γραμματεία της Ένωσης προκειμένου να ενημερωθούν για το ποσό των οδοιπορικών τους εξόδων και  την προσκόμιση σχετικής απόδειξης αντίστοιχου ποσού.

Στις 12:00 το Εσπερος Λαμίας-Ιπποκράτης Κω για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων ο αγώνας ΓΣ Έσπερος Λαμίας-ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, της 18/12/2016 αντί της 17.00 θα διεξαχθεί στις 12.00.

Πράξη ένατη για ΑΕΚ, Άρη και ΠΑΟΚ στο Basketball Champions League-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

Το Basketball Champions League προχωρά και οι τρεις ελληνικές ομάδες αναζητούν τα αποτελέσματα εκείνα που θα τους δώσουν το καλύτερο δυνατό «πλασάρισμα» στην τελική βαθμολογία αυτής της Α’ Φάσης.

Οι κορυφαίες των αριθμών μετά την 8η αγωνιστική στην Α1 Γυναικών

Η Σαμέλα Χάμπτον του Παναθηναϊκού με 19 πόντους (αλλά και 13 ριμπάουντ) βρίσκεται στην κορυφή της λίστας των σκόρερ του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών, μετά και την 8η αγωνιστική.

Οι κορυφαίοι των αριθμών μετά την 10η αγωνιστική στην Α2 Ανδρών

Ο Βαγγέλης Καράμπουλας του Φάρου σημείωσε 14 πόντους απέναντι στον Πανιώνιο και παρέμεινε στην πρώτη θέση των σκόρερ της Α2 Ανδρών μετά και την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Nότου της Εθνικής Παμπαίδων

Από την ΕΟΚ ανακοινώνεται ότι η προγραμματισμένη προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Παίδων αναβάλλεται για την επόμενη εβδομάδα.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Η ενδέκατη αγωνιστική της Α΄ ανδρών ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Ανατόλια: «Αφιερωμένη στον Τριανταφυλλίδη η σημερινή νίκη»

Ανακοίνωση εξέδωσε το Ανατόλια μετά την σημερινή νίκη που αναφέρει τα εξής:

Γκοργκόλης: «Επιμείναμε στο πλάνο μας»

Σημαντική χαρακτήρισε ο Σπύρος Γκοργκόλης τη νίκη του Έσπερου ΑΟΠΑ στο τοπικό ντέρμπι επί της Αχαγιάς ’82, στο κλειστό της Παναγιάς Αλεξιώτισσας.

Παρέμειναν αήττητοι με νίκη στο ντέρμπι οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Κράτησε το αήττητο το παιδικό του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού καθώς επικράτησε με 54-49 στο ντέρμπι όπως εξελιχθηκε με τον συγκάτοικο του στο γήπεδο Πρωτέα και επιβεβαίωσε τον τίτλο του «αφεντικού» του ομίλου.

Χρειάστηκε πεντάλεπτο έξτρα χρόνο ο ΣΑΕ Αστέρια

Μετά από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη και διακύμανση σκορ παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στην παράταση, ο ΣΑΕ Αστέρια κατάφερε και  έφτασε στην νίκη με 76-67 έναντι του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων.