11 Δεκ 2016

«Διπλό» στην Χαλάστρα για τον Εθνικό Ευόσμου

Πέρασε από το κλειστό της Χαλάστρας ο Εθνικός Ευόσμου, επικρατώντας του Αξιού Ανατολικού με 59-74. Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά λόγω χαλάρωσης στην τρίτη περίοδο, βρέθηκαν από το +19 στο +6.

Δίτε τι ειπώθηκε στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Πήραν το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ οι παίδες του Αρη

Αήττητο συνεχίζει το παιδικό του Αρη, που επικράτησε του ΠΑΟΚ με 60-55. Οι «κίτρινοι» προηγήθηκαν με 32-13 στα μέσα της δεύτερης περιόδου, όμως ο «Δικέφαλος» κατάφερε να μειώσει σε 56-55 λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Εκεί ο Αρης ήταν πιο ψύχραιμος και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Δουβίτσας: «Η σημερινή εμφάνιση ανέβασε την ψυχολογία μας»

Φανερά ικανοποιημένος από την απόδοση των αθλητριών του εμφανίστηκε ο Νίκος Δουβίτσας μιλώντας στο Γραφείο Τύπου της Νίκης Λευκάδας:

Ανετη νίκη των κορασίδων του Ηρακλή

Εχοντας διψήφια διαφορά από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του Ηρακλή επικράτησαν εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης με 33-59.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές στους δύο ομίλους των κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δίκαια επικράτηση των παίδων του Ζέφυρου

Νίκη για το παιδικό του Ζέφυρου στο ΔΑΚ Περαίας  με αντίπαλο την Αναγέννηση  Νέου Ρυσίου  και σκορ 55-49.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Κεραυνός Ωραιοκάστρου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής για την Α2 γυναικών

Σημαντική επιτυχία για την Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Σε ένα πολύ αμφίρροπο ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες η Δάφνη Αγίου Δημητρίου πέτυχε σπουδαία νίκη με 55-53 επί του Πανιώνιου . Οι προπονητές προσπάθησαν με τις δυνατές  άμυνες να ελέγξουν το ρυθμό και όλα κρίθηκαν στο φινάλε.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Αρκάδι Ρεθύμνου-Αρης Πετρούπολης 51-63
Δεκάλεπτα: 13-13, 18-30, 34-42, 51-63.
Διαιτητές: Γεράνιος, Καββαδάς

Δείτε τι ειπώθηκε στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής για την Α2 γυναικών

Εύκολο «διπλό» για το παιδικό του Αίαντα Ευόσμου

Για την δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου γύρου του τρίτου ομίλου, του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ, οι παίδες του Αίαντα Ευόσμου νίκησαν εκτός έδρας αυτούς του Μακεδονικού με 34-66.

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό της GBA

Ανεβάζοντας συνεχώς την απόδοσή τους, οι έφηβοι της GBA επικράτησαν με 84-48 της ΑΕ Πυλαίας.

«Πέρασε» από το «Αλεξάνδρειο» ο Αθηναϊκός

Καλύτερος μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Αθηναϊκός επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη με 58-70.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

«Πέρασε» και από την Σταυρούπολη ο Πιερικός Αρχέλαος

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε στην Σταυρούπολη με 57-66 του ΕΟΣ. Οι γηπεδούχοι που είχαν αρκετές απώλειες, πλήρωσαν το άσχημο ξεκίνημα (6-21 στην πρώτη περίοδο).

Παρά δύο… εκατό για τη Νίκη Λευκάδας

Την τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών πέτυχε η Νίκη Λευκάδας, αφού νίκησε με σκορ 98-65 την Τερψιθέα Γλυφάδας.

«Τριπλ σκορ» και… τέσσερα για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Με εντυπωσιακή εμφάνιση σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επιβλήθηκαν με 79-25 του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη. Πρωταγωνίστρια του αγώνα η Πολυμένη με 27 πόντους και τρία τρίποντα.

«Καθάρισε» στην τελευταία περίοδο η Ολύμπια Λάρισας

Με εντυπωσιακό σερί 15-4 στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ολύμπια επικράτησε στην Λάρισα με 66-52 του αξιόμαχου, αν και με πολλές απουσίες, ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Ηπειρώτισσες ήταν για πάνω από 30 λεπτά κοντά στο σκορ, αλλά δεν είχαν δυνάμεις στο τέλος.

Παρέμεινε αήττητος ο Ολυμπιακός Βόλου

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε με 61-35 του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο Βόλο και διατηρήθηκε πρώτος και αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α2 γυναικών φτάνοντας τις εννέα νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Μεγάλο «διπλό» στην Δράμα για την Ασπίδα Ξάνθης

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Ασπίδα Ξάνθης επικράτησε στην Δράμα των Τιτάνων με 36-38. Είναι χαρακτηριστικό ότι το σκορ στο 33ο λεπτό ήταν 33-26, υπέρ των γηπεδούχων.

Στον Ηρακλή το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Εχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ ο Ηρακλής επικράτησε με 52-61 στην Πυλαία της τοπικής ΑΕ και παρέμεινε μόνος στην δεύτερη θέση.

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες της Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Α2, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Νίκη στον Εύοσμο για τους εφήβους του Ιωνικού

Για την δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου γύρου, του δευτέρου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, ο Ιωνικός Ιωνίας επικράτησε εκτός  έδρας του Αίαντα Ευόσμου με 47-59.

Ανετο πέρασμα από το Πανόραμα για το εφηβικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Πολύ καλύτεροι μετά την δεύτερη περίοδο οι έφηβοι του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν στο Πανόραμα του ΑΣ με 48-80.

Παρέμειναν αήττητοι οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Συνεχίζει αήττητο το εφηβικό του Όλυμπου Ελευθερίου Κορδελιού που μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τον αγώνα στη Γέφυρα επικρατώντας με 34-67.