27 Νοε 2016

Mannequin Challenge από τις γυναίκες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη-Δείτε το βίντεο

«Διπλό» για τα Κουφάλια

Παίρνοντας διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο τα Κουφάλια επικράτησαν στην Χαλάστρα του Αξιού Ανατολικού με 55-65.

«Ανέβασαν» στροφές στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες της ΜΕΝΤ

Καλύτεροι στην επανάληψη οι παίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν του Κανάρη με 54-32.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ολυμπιακός και πήρε άνετα το ντέρμπι-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Παναθηναϊκού

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό που επικράτησε του Παναθηναϊκού με 74-43 και πανηγύρισε την έκτη διαδοχική νίκη κόντρα στις «πράσινες». Παράλληλα οι «νταμπλούχες», έκαναν το έξι στα έξι στο φετινό πρωτάθλημα και συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος όντας μόνες πρώτες στην κορυφή.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα (6944-415955) από τον αγώνα παίδων GBA-ΑΕ Πυλαίας

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ για την Α1 γυναικών

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εντυπωσιακή νίκη των παίδων του ΠΑΟΚ

Δείχνοντας πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο οι παίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν με το εντυπωσιακό 83-17 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νέα επιτυχία των παίδων της Νέας Ραιδεστού

Ακόμη μία νίκη για το παιδικό της Νέας Ραιδεστού, το οποίο με πολύ καλή άμυνα στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, επικράτησε του Ναύαρχου Βότση με 47-35.

Ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του ΒΑΟ-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του ICBS

Με πολύ καλή απόδοση στην επανάληψη οι έφηβοι του ΒΑΟ επικράτησαν με 72-48 του ICBS.

Το φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΜΕΛΙΣΣΙΑ 54
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  24

«Φόρτσαρε» μετά τη δεύτερη περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς

Παίρνοντας διαφορά ασφαλείας μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε άνετα στις Σέρρες του ΑΟΣ με 31-48.

Δίκαια επικράτηση για την Νίκη Λευκάδας

Σπουδαία νίκη που παράλληλα συνοδεύτηκε από καλή εμφάνιση με διάρκεια στο παιχνίδι  πέτυχε η Νίκη Λευκάδας κόντρα στον «νεοφώτιστο» Πανιώνιο με 61-56.

Ηττα στις λεπτομέρειες για τον Παναθλητικό Goalbet-Παράπονα των Θεσσαλονικιών από τη δεύτερη διαιτητή

Δεν τα κατάφερε ο Παναθλητικός Goalbet στον Αγιο Δημήτριο και γνώρισε την ήττα από την Δάφνη με 73-70. Η ομάδα των Συκεών ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως είχε ένα «νεκρό σημείο» στις αρχές της τέταρτης περιόδου, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων.

«Υγιεινός περίπατος» του Αρη με την Τερψιθέα Γλυφάδα

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση ο Άρης επικράτησε στο «Αλεξάνδρειο» της Τερψιθέας Γλυφάδας με 63-39. Οι «κίτρινες» με πολύ καλές τις Ελενα Τσινέκε και τις δύο ξένες, πήραν από τα πρώτα λεπτά διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων και την διεύρυναν μέχρι το φινάλε του αγώνα.

«Πέρασε» από το Μπραχάμι ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Οργια από την Μαγαλιού

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε εκτός έδρας του Κρόνου Αγίου Δημητρίου με 58-63.

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς επικράτησε των Λεόντων με 71-59.

Νίκη στον… πόντο για τους Τιτάνες Δράμας

Υστερα από απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι οι Τιτάνες επικράτησαν στην Δράμα με 52-51 του ΠΑΣ Γιάννινα. Το σκορ ήταν 50-35 υπέρ των γηπεδούχων στο 37ο λεπτό, όταν η Ντόκου έκανε απίστευτα πράγματα και ο ΠΑΣ κατάφερε να μειώσει σε 50-48.

Νέα επιτυχία για την Ολύμπια Λάρισας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η Ολύμπια επικράτησε στη Λάρισα με 73-61 της ΑΕ Πυλαίας. Οι Θεσσαλονικιές επηρεάστηκαν από τους τραυματισμούς της Τζήμου στο 7ο λεπτό (γόνατο) και της Ζιβώνη στο 12ο λεπτό (διάστρεμμα), αλλά παρόλα αυτά κατάφεραν να μειώσουν σε 41-38 αρχές της τρίτης περιόδου.

Ανετη επικράτηση για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε άνετα με 63-44 στην Ηλιούπολη της Ασπίδας Ξάνθης. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά ήταν συνεχώς γύρω στους 20 πόντους.

Πρόταση γάμου από τον Πασχάλη Ναζίρη στο παρκέ της Μίκρας-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Το πάθος για το μπάσκετ, υπήρχε πάντα στην καρδιά του Πασχάλη Ναζίρη καθώς από μικρό παιδάκι βρισκόταν στα παρκέ των κλειστών γυμναστηρίων της πόλης.

Μόνος στην κορυφή ο Ολυμπιακός Βόλου-Επικράτησε στο ντέρμπι με 59-54 του Ηρακλή

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι με  τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών με 59-54 του Ηρακλή.

Διακόπηκε ο αγώνας Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας λόγω βροχής-Δείτε το βίντεο

Το... πρώτο μέρος του αγώνα Αθηναϊκός-Πρωτέας ολοκληρώθηκε με την λήξη της πρώτης περιόδου και με το σκορ στο 28-17 υπέρ των γηπεδούχων που πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση μέχρι εκείνο το σημείο.

«Πέρασε» από το Νέο Ρύσιο ο Πιερικός Αρχέλαος

Μεγάλη επιτυχία για το γυναικείο του Πιερικού Αρχέλαου που επικράτησε στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 50-56. Οι νικήτριες είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

«Περίπατος» των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από την εκτός έδρας επικράτηση επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Εύκολο απόγευμα είχαν  οι  έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης στη Μίκρα στον αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο καθώς επικράτησαν με 48-74.

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες της Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Στους Αμπελόκηπους-Μενεμένης το τοπικό ντέρμπι των εφήβων

Εχοντας μεγάλο προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι των Αμπελοκήπων Μενεμένης επικράτησαν στο τοπικό ντέρμπι των Αμπελοκήπων της Ελπίδας με 61-71.

Άνετη επικράτηση για τη ΔΕΗ

Τη τρίτη της νίκη το πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα της ΔΕΗ επικρατώντας εντός έδρας του Μεγάλου Αλέξανδρου Ηλιούπολης με 80-61.

Δεν τα κατάφεραν Αρης και Μέγας Αλέξανδρος-Στον τελικό του κυπέλλου μπάσκετ με καρότσι Δωδεκάνησος και Ατλας

Την πρόκριση για τον τελικό του Φάιναλ Φορ του 18ου Πανελλήνιου Κυπέλλου της ΟΣΕΚΚ, εξασφάλισε η Δωδεκάνησος, που νίκησε στον πρώτο ημιτελικό στο κλειστό της Σίνδου τον Άρη με 43-34 (15-11). Οι Ροδίτες, οι οποίοι πήραν ταυτόχρονα…εκδίκηση για τον τελικό του πρωταθλήματος (τον Ιούνιο στο «Βενετόκλειο», όπου έχασαν από τον Άρη), στηρίχτηκαν στην εξαιρετική τους άμυνα. Είχαν το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και παρά την πίεση του Άρη, πήραν την πρόκριση.

Φωτορεπορτάζ από τα παιχνίδια Πανιώνιος-Μαχητές Δόξας Πεύκων, Παγκράτι-Ηρακλής, Ηράκλειο-Καβάλα και Δούκας-Φάρος Κερατσινίου για την Α2 ανδρών