13 Νοε 2016

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος των αγώνων Πανιώνιος-Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Ολυμπιακός και Τερψιθέα-Αθηναϊκός για την Α1 γυναικών

Ανετη επικράτηση των νεανίδων του Παναθλητικού-Πειραματικού

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ ο Παναθλητικός Πειραματικό επικράτησε εύκολα με 52-36 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Χωρίς προβλήματα οι παίδες του ΠΑΟΚ

Νέα νίκη για το παιδικό του ΠΑΟΚ που επικράτησε με 79-35 της ομάδας του Ναύαρχου Βότση.

Επιστροφή στις νίκες για τα ΕΛ.ΠΕ.

Με σοβαρότητα και σωστές επιλογές στην επίθεση αλλά και αμυντική προσήλωση τα Ελληνικά Πετρέλαια πανηγύρισαν μία νίκη ψυχολογίας επί του ΟΤΕ με 62-77. Από την αρχή της σεζόν οι απουσίες και ο φόρτος εργασίας στα διυλιστήρια δεν βοηθάνε στην αγωνιστική κατάσταση της ομαδας. Παρ όλα αυτά ή ομάδα συνεχίζει με ψηλά το κεφάλι.

Στην «οκτάδα» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ γυναικών η ΜΕΝΤ

Παίζοντας καλύτερα από τον αντίπαλό της στην επανάληψη και ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο η ΜΕΝΤ επικράτησε με 67-50 του Αστέρα Πλαγιαρίου και προκρίθηκε στις οκτώ καλύτερες ομάδες του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους της Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΒΟΡΡΑΣ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δίκαια νίκη για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Καλύτερο σε όλο τον αγώνα το παιδικό του Φρυγανιώτη επικράτησε με 58-46 του ΔΑΣΩ.

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής Ανδρών-Συνεχής ανανέωση

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ - Αρης για την Α1 γυναικών

«Περίπατος» για το Ασβεστοχώρι

Πολύ καλύτερο μετά την δεύτερη περίοδο το Ασβεστοχώρι επικράτησε εκτός έδρας της ΔΕΗ με 38-62.

Ντάμπλ σκορ και… δύο για τον ΓΣ Μενεμένης

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι άνδρες του ΓΣ Μενεμένης επιβλήθηκαν με 35-72 εκτός έδρας των Μετεωριτών.

Δουβίτσας: «Δεν είχαμε υπομονή στο τελευταίο δεκάλεπτο»

Μετά τον αγώνα της Νίκης Λευκάδας κόντρα στον Παναθηναϊκό ο επικεφαλής προπονητής της ομάδας των Ιονίων Νήσων, Νίκος Δουβίτσας μίλησε για το παιχνίδι και τα αίτια της ήττας:

Συνέτριψε την Τερψιθέα στην Γλυφάδα ο Αθηναϊκός-Σοβαρός τραυματισμός της Ντεσρός

Φοβερός ο Αθηναϊκός στην Γλυφάδα έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα συντρίβοντας την Τερψιθέα 90-57 . Οι νικήτριες ήταν εξαιρετικές και δεν απειλήθηκαν σε καμία στιγμή.

Διεύρυνε το αήττητο ο Ολυμπιακός-Τραυματίστηκε η Μάλτση-Τι δήλωσαν Καπογιάννη-Δημητράκου-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου

Την πέμπτη νίκη του σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα Α γυναικών πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 57-78 εκτός έδρας. Οι «ερυθρόλευκες» διεύρυναν έτσι και το ρεκόρ νικών τους εντός συνόρων σε 32 συνεχόμενες.

«Υγιεινός περίπατος» για τον Αγιο Νικόλαο Καλαμαριάς

Εντυπωσιακός ο Αγιος Νικόλαος Καλαμαριάς επικράτησε με 84-53  του Αστέρα Ιπποδρομίου για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών. Έτσι παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου του με έξι νίκες.

Αύριο η πρώτη συγκέντρωση της Εθνικής Γυναικών-Τι δήλωσε η Κοσμά-Ποιες κλήθηκαν για προετοιμασία

Έτοιμη να διεκδικήσει την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ 2017 είναι η Εθνική Γυναικών που συγκεντρώνεται αύριο ενόψει των δύο τελευταίων αγώνων της για τα προκριματικά της διοργάνωσης.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη το εφηβικό της GBA

Καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο το εφηβικό της GBA επικράτησε του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 84-73.

Πανίσχυρος στην ...Πλατεία ο Πανιώνιος

Υποψιασμένος ο Πανιώνιος μετά την ζημιά που πήγε να πάθει με την Τερψιθέα επικράτησε ποιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 69-59 του Κρόνου Αγ. Δημητρίου στο κλειστό της Αρτάκης.

Το φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ –ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  33-64

Δείτε τι δήλωσαν Ελένη Καφαντάρη και Γιάννης Κτιστάκης στην συνέντευξη τύπου

Τι δήλωσαν Πανταζή, Λυμούρα και Vines μετά το τέλος του αγώνα ΠΑΟΚ-Αρης

Αντεξαν για ένα δεκάλεπτο οι Τιτάνες Δράμας-Δίκαια επικράτηση για την Ολύμπια Λάρισας με 58-32

Χωρίς την Σαμολαδά και με την Γιαντσιώρη να αγωνίζεται με διάστρεμμα στα δύο πόδια, οι Τιτάνες Δράμας ηττήθηκαν δίκαια με 58-32 στην Λάρισα από την Ολύμπια. Μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι Θεσσαλές πήραν σημαντική διαφορά και την διεύρυναν στην επανάληψη.

«Καθαρή» νίκη για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι η Αναγέννηση επικράτησε στο Νέο Ρύσιο με 43-33 της Ασπίδας Ξάνθης. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 39-33 λίγο πριν το τέλος, όμως ένα σερί 4-0 για τις Θεσσαλονικιές τις έδωσε το ροζ φύλλο.

Σημαντική επιτυχία για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Καλύτερος μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε στην Ηλιούπολη με 56-48 του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν στις αρχές της δεύτερης περιόδου με 12-19. Ο ΕΟΣ πήρε προβάδισμα και το διατήρησε μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Δύσκολη επικράτηση στην Κατερίνη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Αγωνιζόμενος χωρίς τις Ιγγλέζου, Τσίτσου, Παλάνη και Γαϊτανίδου, για διάφορους λόγους, ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε δύσκολα στην Κατερίνη του Πιερικού Αρχέλαου με 48-53.

«Κατοστάρα» στις Σέρρες για τον Ηρακλή

Εντυπωσιακός ο Ηρακλής επικράτησε στις Σέρρες του αδύναμου ΑΟΣ με 43-108 και συνεχίζει αήττητος στην Α2 γυναικών. Οι παίκτριες του «Γηραιού» πήραν μεγάλη διαφορά από τα πρώτα λεπτά και την διεύρυναν μέχρι το τέλος, αν και αγωνίστηκαν όλες για αρκετή ώρα.

Συνεχίζει αήττητος ο Ολυμπιακός Βόλου-Επικράτησε 70-60 της ΑΕ Πυλαίας

Πέμπτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου κερδίζοντας στο ΕΑΚ του Βόλου την ΑΕ Πυλαίας με 70-60 για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών. Οι «ερυθρόλευκες», αν και αγωνίστηκαν χωρίς τις τραυματισμένες Κυριατζίδου, Αγαγιώτη και Νούλα, ήταν καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ οι Μιχάλης Καπουρνιώτης και Μάριος Μπορίνος έδωσαν χρόνο συμμετοχής και στις 12 παίκτριες που είχαν στη διάθεσή τους.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Παναθλητικός Goalbet

Ακόμη μια νίκη για τον Παναθλητικό Goalbet που επικράτησε στις Συκιές με 68-54 του Πρωτέα Βούλας. Η νικήτρια ομάδα ξεκίνησε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και πήρε διαφορά που έφτασε και ξεπέρασε τους 20 πόντους κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας μια ασταμάτητη Σταυρίδου και μια φανταστική άμυνα που δεν άφησε κανένα ριμπάουντ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ανετη επικράτηση του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στο ντέρμπι των «αιωνίων»

Εντυπωσιακός στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε εύκολα του Αρη με 80-65 στο ντέρμπι για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Αρης για την Α1 γυναικών, λεπτό προς λεπτό στις 12:00 από τo PAOK Sports Arena-Ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια σε Α1 και Α2

Tο ντέρμπι των «αιωνίων» διεξάγεται σήμερα στην Θεσσαλονίκη για την Α1 γυναικών. Στις 12:00 o ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχεται τον Αρη  και το μπλογκ θα σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό από το PAOK Sports Arena για την εξέλιξή του ενώ θα υπάρχει ενημέρωση και για τα υπόλοιπα παιχνίδια σε Α1 και Α2.

Σπόρτιγκ-Φάρος Κερατσινίου για την Α2 γυναικών σε Live Streaming στις 13:00 από τα Πατήσια

Το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζει στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ  που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες των γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Στην Σίνδο το 18ο Final-Four κυπέλλου μπάσκετ με καρότσι-Δείτε την αφίσα της διοργάνωσης

Δίκαια επικράτηση των εφήβων των Μαχητών Δόξας Πεύκων

Για την έβδομη αγωνιστική του δευτέρου ομίλου του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΚΑΣΘ, οι έφηβοι των Μαχητών Δόξας Πεύκων επικράτησαν με 76-65 του Αίαντα Ευόσμου.

Αγχώδης επικράτηση για το εφηβικό του ΔΑΣΩ

Γλίτωσε τα χειρότερα το εφηβικό του ΔΑΣΩ εναντίον του Αριστοτέλη Σταυρού καθώς επικράτησε με 51-48. Ο «Δημοτικός» ακύρωσε την καλή εμφάνιση που είχε μέχρι το 30ο λεπτό και στην τέταρτη περίοδο είχε τάσεις αυτοχειρίας καθώς πετυχε μόνο 5 πόντους.