31 Οκτ 2016

Χωρίς προβλήματα η Αρετσού

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από την αρχή του αγώνα η Αρετσού επικράτησε με 89-67 του ΣΑΕ Αστέρια και πήρε άνετα την πρόκριση. Από τη νικήτρια ομάδα αγωνίστηκαν και οι δώδεκα αθλητές.

Κρατάνε μόνο τη νίκη στον Μέγα Αλέξανδρο

Υστερα από κακό ποιοτικά παιχνίδι ο Μέγας Αλέξανδρος, έχοντας την πρωτοπορία σε όλη την διάρκειά του, επικράτησε με 48-42 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ.

Δύσκολη πρόκριση για τον Μάρκο Μπότσαρη

Σε ένα μέτριο παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά ο Μάρκος Μπότσαρης επικράτησε του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 65-62 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Πρωτιά σε τουρνουά στις Σέρρες για τους παίδες του Αρη-Φωτορεπορτάζ

Έχοντας ρεπό την εβδομάδα που μας πέρασε, το παιδικό του Αρη παρευρέθηκε στα Κάτω Πορόια των Σερρών για ένα μίνι τουρνουά. Εκεί πραγματοποιώντας τρεις  νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια απέναντι σε Αριστοτέλειο Κολέγιο Σερρών, ΧΑΝΘ και Μαντουλίδη, βρέθηκε στην πρώτη θέση.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Αγία Βαρβάρα για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Προπόνηση και «βιντεοθεραπεία» για τον ΓΣ Λάρισας

Πίσω τους έχουν αφήσει το ματς με την ΑΕΛ και την ήττα οι παίκτες του Γυμναστικού, ενώ πλέον επικεντρώνονται στο επόμενο δύσκολο εμπόδιο που καλούνται να ξεπεράσουν με αντίπαλο τους Μαχητές Δόξας Πεύκων σε ένα ματς εκτός έδρας.

Η παρακάμερα του αγώνα Δούκας-Ηρακλής για την Α2 ανδρών

Δείτε το τελευταίο συγκλονιστικό λεπτό του αγώνα Φίλιππος Βέροιας-Ασπίδα Ξάνθης για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Δανάκης: «Ενεση αδρεναλίνης η νίκη στο Μεσολόγγι»-Δείτε τα τελευταία λεπτά και την παράταση του αγώνα

Μετά τον αγώνα στο Μεσολόγγι και την τεράστια νίκη του ΚΣ Γέφυρας ο άσος της ομάδας Παναγιώτης Δανάκης δήλωσε στα «νέα φίλων μπάσκετ» του συλλόγου:

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Ολυμπιακός-Νίκη Λευκάδας για την Α1 γυναικών

Δείτε στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Πανιώνιος-Αθηναϊκός για την Α1 και δηλώσεις από τον αγώνα Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης για την Α2 γυναικών

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Αναγέννηση Νέου Ρυσίου -ΠΑΣ Γιάννινα για την Α2 γυναικών-Δείτε ακόμη και τους 23 πόντους που σημείωσε η Ντόκου

«Διπλό» στο Ασβεστοχώρι για την ΕΔΗΛ

Ακόμη μια νίκη για την ΕΔΗΛ και μάλιστα εκτός έδρας επί του φιλότιμου Αετού Φιλυρου με 66-72. Η ομάδα του Λαχανά είχε το προβάδισμα σε όλο τον αγώνα με ψαλίδα που έφτανε από 10-16 πόντους. Στο τέλος έπαιξαν όλοι οι παίκτες των νικητών και ο Αετός μείωσε το σκορ στο 66-72.

Οι διαιτητές και κομισάριοι στον αγώνα των γυναικών του Ολυμπιακού-Οι Έλληνες που ορίστηκαν σε ευρωπαϊκούς αγώνες

Οι διαιτητές του αγώνα του Ολυμπιακού με την Γιακίν Ντογκού Ουνιβερσιτέσι στην Τουρκία (1/12), είναι:

ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρης για την τρίτη τους «μάχη» για το Basketball Champions League-Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

ΑΕΚ, Άρης και ΠΑΟΚ ετοιμάζουνται για την τρίτη τους αναμέτρηση στο Basketball Champions League.

Δύο αγωνιστικές τιμωρία στον Κοθρά-Απαγόρευση εισόδου στον Λαζό

Το πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ, επέβαλλε ποινή αποκλεισμού δύο αγωνιστικών ημερών στον Ευθύμη Κοθρά, παίκτη του Φίλιππου Βέροιας και στον Ηλία Λαζό, έφορο της ομάδας, απαγόρευση εισόδου στον κύριο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου όπου αγωνίζεται οποιαδήποτε ομάδα του σωματείου.

Προπόνηση την Πέμπτη για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει... ραντεβού για προπόνηση στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου (17.00). Οι αθλητές που καλούνται να δώσουν το «παρών» είναι οι:

Οι κορυφαίες των αριθμών της Α1 Γυναικών

Χάμπτον, Σκρμπα, Αξιοπούλου, Μάλτση και Ντεστρός είναι οι παίκτριες που συνθέτουν την πεντάδα των κορυφαίων της Α1 Γυναικών, μετά και την 3η αγωνιστική.

Αλλαγή ημερών και ωρών έναρξης σε αγώνες Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι,  λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Αγρινίου-ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί 6/11/2016 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 5/11 και ώρα 16.00, στο ΔΑΚ Αγρινίου.

Οι κορυφαίοι των αριθμών στην A2 Ανδρών

Ο Νίκος Κόκκαλης του Εθνικού με τους 23 πόντους που σημείωσε στη νίκη της ομάδας του επί του Ηρακλείου, παρέμεινε στην πρώτη θέση των σκόρερ του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών μετά και την 4η αγωνιστική.

Βροχή και μπάσκετ στο τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ στην Πύλο

Ο άστατος καιρός περιόρισε τη δράση του τουρνουά MILKO 3X3 της Πύλου στην Κυριακή. Κάτι που δεν φάνηκε να ενοχλεί τα παιδιά που πήραν μέρος σ’ αυτό και χάρηκαν το παιχνίδι.

Εξι αγώνες για την δεύτερη φάση του κυπέλλου ανδρών Cap περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι:

Τέλος και επίσημα από την Σαντορίνη ο Χρήστος Κωνσταντινίδης

Το Δ.Σ. της Αθλητικής Ένωσης Σαντορίνης, ανακοίνωσε ότι αποδέχθηκε την παραίτηση που υπέβαλλε ο Χρήστος Κωνσταντινίδης από την τεχνική ηγεσία της ομάδας.

Σιδερογροθιά στο κεφάλι προπονητή σε αγώνα Δ΄ ΕΣΚΑΝΑ

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στο κλειστό των Καμινίων, όταν στο αγώνα μεταξύ Κυρίαρχων – Παναιγιναϊκου για την Δ’ κατηγορία ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ, άγνωστος εισέβαλε στο τρίτο λεπτό του αγώνα στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε με σιδερογροθιά τον προπονητή της ομάδα της Αίγινας, Δημήτρη Καρανδρέα.